To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris...

Pas gydytoją psichiatrą ateina nepaprastai susijaudinusi moteris.
- Daktare! — sušunka jinai.- Jūs privalote padėti mano vyrui!
- Kas jam atsitiko?- klausia psichiatras.
- Jam rodosi, kad jis - tai aš.
- Tai labai įdomu. Prašau jį atvesti pas mane.
- O kam?- nustemba moteris.- Aš juk ir esu mano vyras.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Benamiui didesnė tikimybė mirti nuo hipotermijos (sušalimo) nesant dideliems šalčiams, o lyjant ir pučiant vėjui.

Aukšta temperatūra: kviesti gydytoją ar pačiam važiuoti į polikliniką?

Aukšta temperatūra ir bloga savijauta - šie požymiai turėtų užtikrinti gydytojo vizitą į ligonio namus. Bet ar tikrai sulauksite pagalbos, priklausys ir nuo jūsų sugebėjimo įtikinti arba kelti balsą.

Gydytoja priiminėjo dovanas

Pastarosiomis savaitėmis gripo ir peršalimo ligų kamuojami klaipėdiečiai dažnai pasmerkiami savigydai ar kančioms prie gydytojos kabineto durų, nei ramiai ir patikimai gydytojo konsultacijai namuose.

Vargais negalais į gydyklos registratūrą prisiskambinęs karščiuojantis ligonis, užuot padiktavęs namų adresą, dažniau sulaukia pasiūlymo pačiam atvykti į polikliniką. Nors ir su temperatūra.

"Jei autobusu važiuoti neturite jėgų, kvieskite taksi", - galima išgirsti negailestingą mediko patarimą.

"Sėdžiu prie gydytojos kabineto durų - nuo temperatūros akyse fėjos šoka", - savo būseną prisiminė jauna moteris, sirgdama gripu ir karščiuodama prie gydytojos kabineto durų pralaukusi porą valandų.

Čia pirmenybė buvo teikiama turintiesiems talonus. Nors aukštos temperatūros kamuojama ligonė prieš atvykdama buvo pasiskambinusi gydytojai, priminti apie save sekėsi sunkiai. Kai tik nutaikiusi momentą moteris bandė pasirodyti tarpduryje, medikė vietoj jos įleido lauknešėliais ar didelėmis puokštėmis nešinus pacientus, sveikinusius gydytoją su praėjusiomis didžiosiomis metų šventėmis.

Mažame laukiamajame eilės laukė ne tik šeimos gydytojos, bet ir odontologų pacientai. Tad moteris ironizuoja turėjusi pakankamai laiko liga pasidalyti su kitais.

Temperatūra vėl pakilo

Klaipėdiečius, sulaukusius pasiūlymo atvykti patiems į gydymo įstaigą, stebina pamirštos atsargumo priemonės. Jei ligonis nėra pavojingas aplinkiniams, kodėl per gripo epidemiją gydytojai įspėja vengti žmonių susibūrimo vietų?

Patarimo patiems apsilankyti poliklinikoje sulaukia ir vaikus auginantys tėvai. Net jei kelinta diena ligoniui temperatūra nekrinta žemiau nei 39 ar net pakyla iki 40 laipsnių.

"Atvykus į gydymo įstaigą pediatrė apsiribojo vizualia apžiūra ir vaistų išrašymu ant lapelio. Po apsilankymo gydymo įstaigoje vaikui kitą dieną temperatūra vėl šoktelėjo iki 40", - pasipiktinusi tokia pagalba pasakojo jauna mama.

Pediatrės į namus neprisišaukė ir kitoje gydymo įstaigoje registruotos penkiametės pacientės mama. Išsikviesti gydytoją pas karščiuojantį vaiką nepavyko, net pasiūlius ją atsivežti patiems.

Ar ligonių vizitai namuose tapo atgyvena?

Nuspręs registratūroje

Gydymo įstaigų vadovai tikino, kad aukšta temperatūra ir bloga savijauta garantuoja gydytojo vizitą į namus tiek vaikui, tiek suaugusiajam. Skiriasi tik karščiavimo kriterijai.

Ligoniui atvažiuoti pačiam į gydymo įstaigą siūloma, kai temperatūra yra kiek aukštesnė nei 37 laipsniai.

Ambulatorinės klinikos "Nefrida" vyriausiasis gydytojas Virginijus Kontrimas paaiškino, kad atvykti ligonio prašoma dėl geresnės galimybės jį ištirti ir padaryti reikiamus tyrimus. Tokiais atvejais gydytojui lengviau nustatyti diagnozę.

"Bet jei temperatūra nemažėja, žmogus blogai jaučiasi - važiuojame į namus. Nėra net kalbos", - patikino V.Kontrimas.

Pasak "Nefridos" vadovo, siaučiant gripui, dėmesys nekreipiamas net į teritorinį principą. Gydytojas atvyksta pas bet kurį pacientą Klaipėdos mieste.

Tačiau nereikėtų skubėti džiaugtis. Ar tai taps realybė, priklausys ir nuo jūsų sugebėjimo įtikinti registratūros darbuotojas.

V.Kontrimas atkreipė dėmesį, kad pirmiausia situaciją ir ligonio būklę išsiaiškina registratūros darbuotoja ar šeimos gydytojas. Tad nuo jų sprendimo priklauso ir vizitas į namus.

Pastaruoju metu per dieną "Nefridoje" sulaukiama apie 100 iškvietimų pas vaikus ir apie 80 - pas suaugusius ligonius.

Ligoniai gudrauja

Pasak "Salgymedos" vyriausiosios gydytojos Danguolės Vitkienės, dėl gydytojo iškvietimo į namus kaskart sprendžiama individualiai. Pas karščiuojančius kūdikius ir mažus vaikus važiuojama visada, o pas vyresnio amžiaus - išsiaiškinus situaciją.

Medikė pasakojo, kad neretai pasitaiko ir piktnaudžiavimo atvejų - nuvažiavus į namus paaiškėja, kad pacientui vietoj 38 laipsnių tėra 37 laipsniai temperatūros, arba ji visai normali.

"Gal spėjo nukristi? Taip nebūna! Žmogus net nebūna suprakaitavęs", - nesutiko gydytoja ir pridūrė, kad esą tokių gudrybių griebiasi nenorintys laukti eilėje pas gydytoją pacientai.

Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Viktoras Grigalauskas antrino, kad kai kurie pacientai gudrauja dar įžūliau - prireikus kompensuojamų vaistų recepto, pameluoja apie pakilusią temperatūrą.

Sukandęs dantis gydytojas receptą išrašo. Gal tokių pacientų prašoma susimokėti už vizitą? V.Grigalauskas teigė esąs prieš bet kokius apmokestinimus.

"Bet gydytojus reikėtų gerbti", - pridūrė jis.

Karščiuojantys - be eilės

Pasak V.Grigalausko, vykstama pas bet kurį karščiuojantį ligonį, jei tik yra būtinybė. Tam gydymo įstaiga skiria specialų transportą.

Pediatrų iškvietimams teikiama pirmenybė. Per penkerius metus nesulaukta nė vieno tėvų skundo, kad prašytas gydytojas neatvyktų į namus.

D.Vitkienė priminė, kad karščiuojantis pacientas turi teisę pas gydytoją patekti be eilės - apie tai informuoti visi medicinos centro gydytojai.

O jei ligoniui už durų tenka laukti porą valandų? "Salgymedos" vyriausioji gydytoja tokį atvejį linkusi priskirti išimčiai.

D.Vitkienė patarė iniciatyvą parodyti pačiam pacientui - pranešti slaugytojai arba gydytojai, kad laukia eilėje turėdamas temperatūros.

Virusai visur vienodi

Ar poliklinikoje kartu su kitais eilėje laukiantis karščiuojantis ligonis neplatina ligos? Gydymo įstaigų vadovų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.

V.Kontrimas neatmetė tikimybės užsikrėsti. Tačiau pridūrė, kad dabar gydymo įstaigose dauguma pacientų - karščiuojantys, sloguojantys bei čiaudintys.

"Virusai, ligos sukėlėjai, dažniausiai pas visus būna tie patys, tad nereikia baimintis", - ramino "Nefridos" vadovas.

D.Vitkienė patikino, kad gydymo įstaigoje nėra rizikos užsikrėsti - dėl šito tik sukelta nereikalinga panika. Ji pastebėjo, kad kol kas jų gydymo įstaigoje tik keliems vaikams nustatytas tipinis gripas, kai kamuoja aukšta temperatūra, galvos ir raumenų skausmai.

Nijolė Dambrauskienė, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja

Pastarosiomis dienomis situacija įtempta. Iškvietimų padaugėjo 20 proc. Visi jie susiję su žmonių karščiavimu. Ne visais atvejais važiuojame. Būtinoji pagalba užtikrinama tada, kai kūdikiams iki metų temperatūra pakyla daugiau nei 39, o suaugusiesiems - daugiau nei 40 laipsnių, arba ligonis viduriuoja, vemia, skundžiasi intensyviais galvos skausmais. Jeigu prašoma primygtinai atvažiuoti? Į konfliktus nesiveliame. Jei žmogus kelia toną ir reikalauja, nuvykstame. Nors nuvykę situaciją randame kiek kitokią, nei buvo nusakyta telefonu - nusiskundimai būna sureikšminti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai