To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojais įkyriai pacientei...

Gydytojais įkyriai pacientei:
– Šiuo atžvilgiu medicina bejėgė.
– Viešpatie, kodėl?
– Jūs visiškai sveika.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus somatinėse (kūno) ląstelėse yra 46 chromosomos (katės - 38, o bulvės - 48 chromosomos), šis skaičius vadinamas diploidiniu (2n) chromosomų rinkiniu.

Į Panevėžio apskrities ligoninę – tik pro siaurą plyšį

Rudenį ir žiemą sunkūs ligoniai gali būti palikti už Panevėžio apskrities ligoninės durų - artėjantį šaltąjį sezoną įstaiga pasitinka turėdama dar mažiau lovų. Panevėžio apskrities ligoninėje pavasario pabaigoje Chirurgijos, Traumatologijos, Fizinės medicinos ir reabilitacijos, Akušerijos, Ginekologijos, Neurologijos, Akių ligų ir kituose skyriuose lovų sumažėjo vidutiniškai po dešimt.

Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje vietoj 50 palikta 40 lovų, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, į kurį guldomi ligoniai po operacijų, liko 30 lovų, o buvo 40. Akių ligų skyriuje galės gydytis tik 8, Ausų, nosies ir gerklės skyriuje - 12 ligonių. Endokrinologijos skyriaus nebeliko jau anksčiau, diabetikams palikta 10 lovų Terapijos skyriuje.

Ligoninės direktoriaus pavaduotoja Violeta Smilgienė „Sekundei" teigė, kad lovų atsisakyta taupumo sumetimais, nes įstaigos finansavimas sumažėjo 11 procentų. Atitinkamai mažesni ir darbuotojų atlyginimai.

Sunkmečiu gydymo įstaigoms bazinio balo įkainis nuo vieno lito buvo sumažintas iki 89 centų. Jeigu medikai išgydys daugiau ligonių, nei numatyta sutartyje, vadinamųjų virškvotinių paslaugų balas įvertintas dar mažiau - 85 centais. Taigi kuo daugiau medikai ligonių išgydys, tuo mažiau pinigų uždirbs.

Todėl daugelis šalies ligoninių, tarp jų ir Panevėžio apskrities, dabar turi mažiau lovų.
Pasak V.Smilgienės, guldomi tik patys sunkiausi ligoniai. Vasarą dėl vietų stokos rūpesčių nėra, tačiau ji nedrįso prognozuoti, kaip bus rudenį ir žiemą, kai gyventojams paūmėja lėtinės ligos ir smarkiai išauga sergamumas.

„Aišku, kad ligoniai nebus patenkinti, skųsis žiniasklaidai, tačiau kitos išeities mes nematom",- kalbėjo ji.

Reikia dar vieno skyriaus

V.Smilgienė tikino, kad mažinant lovų skaičių buvo galvojama ne tik apie įstaigos ir jos darbuotojų kišenę - kiek įmanoma stengtasi, kad nenukentėtų ligoniai. Pasak direktoriaus pavaduotojos, įvairiuose skyriuose atsisakyti dalies lovų leido tai, kad ligoninėje veikia 20 lovų Dienos chirurgijos skyrius. Jis perėmė dalį krūvio iš Chirurgijos, Ginekologijos, Akių ligų, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Traumatologijos skyrių.

Išoperuoti pacientai tą pačią dieną arba kitą išleidžiami namo. Tiesa, jau dabar šio skyriaus teikiamų paslaugų poreikis toks didelis, kad susidarė ligonių eilės. Įstaigos administracija turi planų įkurti dar vieną dienos chirurgijos skyrių. Planus pavyks įgyvendinti, jeigu ligoninė gaus lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų . Tačiau tai - ateitis, o gydyti reikia šiandien.

Panevėžio apskrities ligoninės vadovai guodžiasi tuo, kad gali teikti stebėjimo paslaugas - ligonius, kurių sveikatos būklė kelia abejonių ar jie gali būti gydomi ambulatoriškai, galima paguldyti į ligoninę vienai parai. Nedidelė stebėjimo palata yra Priėmimo skyriuje. Jeigu reikia, ligoniai guldomi į atitinkamo profilio skyrius.

Gydytojų poreikis sumažėjęs

Šį rudenį ligoninės personalą papildys tik vienas kitas gydytojas. Anksčiau vasaros pabaigoje įstaiga sulaukdavo nemažai įvairių sričių specialistų. V.Smilgienė, paklausta, ar dėl krizės nebepriimami nauji darbuotojai, atsakė, kad specialistų poreikis sumažėjęs.

„Ankstesniais metais mums pavyko pasikviesti daug naujų gydytojų. Dabar trūksta nebent žandikaulių chirurgų, endokrinologo, terapeuto", - kalbėjo pavaduotoja.

Ligoninės administracija nesibaimina, kad, valstybei nusprendus dirbantiems pensininkams per pusę sumažinti pensijas, įstaigą paliks garbaus amžiaus sulaukę medikai. „Tikrai išsiverstume", - patikino V.Smilgienė.

Ligoniai per daug išpaikinti

Romualdas Gasiūnas, Aukštaičių šeimos klinikos vadovas, šeimos gydytojas

Nereikia dramatizuoti, kad Panevėžio apskrities ligoninėje mažiau lovų. Vadinamieji ekstriniai ligoniai tikrai bus paguldyti ir gaus reikiamą pagalbą. Kiti gali palaukti, tačiau mūsų pacientai labai išpaikinti, nori paslaugą gauti tuoj pat, nors jų sveikatos būklė nėra tokia, kad reikėtų nedelsiant gultis ant operacinio stalo. Be to, gyventojai, ypač sergantieji lėtinėmis ligomis, turėtų patys labiau rūpintis savimi, kad netektų gultis į ligoninę. Tarkim, lėtinėmis ligomis sergantiesiems būtina skiepytis nuo gripo. Dalis taip daro, kiti - ne. Susirgusieji gripu patiria sunkias komplikacijas ir tada jau tenka gultis į ligoninę.

Yra ir kita kategorija žmonių - jie rudenį ir žiemą nori pataupyti ligoninės sąskaita. Ten jie už dyką gauna lovą, šilumą, maisto ir dar medikų dėmesį. Ko daugiau norėti?

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Laba diena norėčiau padekot nuostabiam daktarui VVytaui Glodeniui už gera darba,nuostabia priežiura,nuostabus daktaras tiesiog nėra žodžiu kaip padėkot,AČIU AČIU AČIU

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai