To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Po geros narkozės dozės bebaigiąs užmigti pacientas klausia chirurgo...

Po geros narkozės dozės bebaigiąs užmigti pacientas klausia chirurgo:
- Jūs maunatės pirštines, kad nepaliktumėte pirštų antspaudų?

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholis turi tiesioginį ryšį su krūties vėžio rizika. Kasdien gausiau išgeriančioms moterims rizika padidėja 1,5 karto.

Gydymas ir nedarbingumo pažymos - telefonu

Sveikatos politikai pasiklydo: teigdami, kad sergamumas gripu slopsta, ligonių anšlagą nutarė slopinti gydymu ir net nedarbingumo pažymų rašymu paprasčiausiai registratūrose ir telefonu.

Oficialių pranešimų teiginius, kad pandeminis gripas Lietuvoje rimsta ir sergamumas stabilizuojasi, griauna medikų patirtis ir nefiksuota statistika.

Kauno 2-osios klinikinės ligoninės administratorius dermatovenerologijai ir infektologijai gydytojas Juozas Stankus perspėja: džiaugtis dar anksti. Per pastarąją parą dėl gripo simptomų į šios ligoninės Priėmimo skyrių kreipėsi beveik šimtas ligonių: 44 suaugusieji ir 48 vaikai. Iš jų į ligoninę paguldyti 16 suaugusiųjų ir 26 vaikai.
"Abu infekcinių ligų skyriai pilni ligonių, dabar jie guldomi į vieną iš odos ligų skyrių. Stacionare dėl gripo vien vaikų šiuo metu gydome net 90", - konstatavo gydytojas J.Stankus ir pridūrė, kad šia liga jau serga ne vienas ligoninės medikas.

Kauno medicinos universiteto klinikų Suaugusiųjų intesyvios terapijos skyriuje dėl gripo komplikacijų gydomų aštuonių ligonių būklė per pastarąją parą mažai kito. Trys ligoniai vakar vakare tebebuvo kritinės sveikatos būklės. Dar trijų ligonių būklė sunki, bet neblogėjanti ir tik du jau gali kvėpuoti savarankiškai, jiems jau atjungta dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatūra. Vyriausio šių ligonių amžius - 42-eji metai. Viena iš Intensyvios terapijos skyriaus pacienčių - nėščia moteris.

Sveikatos apsaugos ministerija vakar nusprendė, kad komplikavusis gripui nėščiosios nuo 22 iki 36 nėštumo savaitės bus gydomos Kauno medicinos universiteto ir Vilniaus miesto universitetinės ligoninės perinatologijos centruose.

Į Klinikų Vaikų priėmimo skyrių per pastarąsias dvi paras kreipėsi 10 vaikų. Pusė iš jų paguldyti į ligoninę. Dar 3 vaikai iškart paguldyti į Intensyvios terapijos skyrių. Lapkričio 27 ir 28 dienomis šie skaičiai buvo mažesni: į vaikų priėmimo skyrių per dvi paras kreipėsi 9 ligoniai, į Intensyvios terapijos skyrių paguldyti du.

Poliklinikų medikų darbo krūvis nemažėja. Sveikatos politikai, džiaugdamiesi mažiau didėjančia sergamumo statistika, neatkreipė dėmesio, kad vaistinėse atsiradus antivirusinių vaistų labai daug ligonių jais gydosi savarankiškai. Ligoniai nesikreipia į medikus dar ir dėl to, kad jiems finansiškai neapsimoka naudotis nedarbo pažymomis.

Socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrų įsakymu nuo šiandien laikinai, šalyje siaučiant gripo epidemijai, susirgus bus paprasčiau gauti nedarbingumo pažymėjimą. Žmonėms, pajutusiems ligos simptomus, užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus. Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime teigiama, kad tokią nedarbingumo pažymų išdavimo tvarką pasiūlė medikai, siekdami susimažinti darbo krūvius, bet ligonis į gydymo įstaigą turės atvykti ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų nuo kreipimosi telefonu.

Tačiau jei per tris dienas ligonis numirs? Teigiama, kad registratūros telefonu atsliepęs gydytojas įvertins pateiktą informaciją apie paciento būklę, asmens sveikatos istorijoje aprašys nusiskundimus, rekomendacijas, kaip gydytis, kokio režimo laikytis.

„Esant šiai sudėtingai situacijai, ieškoma kompromiso padėti susirgusiems žmonėms, sudaryti jiems palankesnes sąlygas gydytis, o sveikuosius kiek įmanoma labiau apsaugoti nuo galimo užkrėtimo", - taip sprendimą komentuoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai