To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi dvi karvės...

Kalbasi dvi karvės:
- Klausyk, ar tu girdėjai apie  tą baisią karvių ligą - kempinlygę?
- Taip, tikras košmaras. Gerai, kad mums pingvinams, tai negresia...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Į ligoninę – su pusšimčiu litų

Šią savaitę Biržuose pasklido kalbos, kad už ligoninės Priėmimo skyriuje suteiktas medicinos paslaugas gali tekti mokėti pinigus. Žmonės dejuoja apie tai nežinoję ir reikalingų pinigų neturėję, dėl to patyrę daugybę nepatogumų.

Biržų ligoninės vyriausiasis gydytojas Nikolajus Jeloza „Šiaurės rytams" tvirtino, jog imta griežčiau laikytis sveikatos draudimo įstatymo ir sveikatos apsaugos ministro 2004 metais patvirtinto įsakymo, kuriame nurodoma, kad tuo atveju, kai į ligoninę dienos metu nuvežto paciento būklė neatitinka skubiosios pagalbos reikalavimų, žmogus privalo susimokėti už suteiktas paslaugas.

Skubioji pagalba skirstoma į keturis lygius. Nedelsiant būtina padėti infarkto ištiktiems, kraujuojantiems ar kitaip negaluojantiems žmonėms. Antrojo lygio pacientai yra tie, kuriems pagalbą reikia suteikti ne vėliau kaip per penkiolika minučių. Trečiojo lygio - per trisdešimt minučių, o ketvirtojo - ne ilgiau kaip per valandą.

Mokėti pinigėlius tenka ir neturintiems privalomojo sveikatos draudimo, ir draustiems, bet neatitinkantiems nė vieno iš keturių lygių pacientams, į gydymo įstaigą atvykusiems tuo metu, kai poliklinikoje ar šeimos gydytojų centre dar dirba bendrosios praktikos gydytojai.

Vyr. gydytojas pastebėjo, jog skubiosios pagalbos dažnai pageidaujama tik dėl to, kad skauda galvą, nežymiai karščiuojama ar suintensyvėjus lėtinėms ligoms. Kartais tvirtinama: „Man negera, skauda pilvą". Ištyrus paaiškėja, jog žmogui nereikalinga skubi pagalba, kad jis paprasčiausiai gudrauja, nenorėdamas kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Ligoninės medikai žino ne vieną tokį pacientą, kuris prašydamas greitosios pagalbos ir priimamojo medikų paslaugų, nori greitai pasidaryti tyrimus. Dažnai paaiškėja, kad tokie ligoniai beveik metus nebuvę pas savo gydytojus, nevartojantys jiems paskirtų vaistų chroniškiems susirgimams gydyti.

Gana dažnas reiškinys yra užsienyje dirbantys biržiečiai. Jie paprastai neturi privalomojo sveikatos draudimo ir atvykę į gimtinę sveikatos problemas tikisi išspręsti Priėmimo skyriuje.

Kiek pinigėlių turėtų pasiimti į ligoninę pats vykstantis ar greitosios pagalbos medikų vežamas pacientas? Nei daug, nei mažai - 40 litų ir 20 centų. Taip pat reiktų pagalvoti, kiek kainuos grįžimas namo, jei gydytojas nutartų, kad pacientui gydymas stacionare nereikalingas. Greitosios pagalbos automobilis ligonių atgal į namus neveža - dažnai tenka kviestis taksi.

Pasak N. Jelozos, latviai seniai išsprendę panašias problemas. Jų šalyje greitosios pagalbos iškvietimas kiekvienam pacientui kainuoja vieną latą.

vtv


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai