To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei...

Gydytojas išrašė vienai labai apkūniai pacientei šimtą mažų piliulių.
- Po kiek šitų tablečių aš privalau gerti kasdien?
- Nė vienos, - atsakė gydytojas. - Paberkite jas ant grindų triskart į dieną ir surinkite po vieną į buteliuką, padės geriau.

  • Moterims, vyresnėms nei 35 metai, rekomenduojama reguliariai tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio. Šią sunkią ligą galima lengvai išgydyti, nustačius pradinėse stadijose.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje beveik 100 proc. moterų gimdo su profesionaliu gydytoju, Nigerijoje gydytojo sulaukia tik 33 proc. gimdyvių.

Už ligoninės maistą – iš savo kišenės

Pacientai ligoninę dažnai vertina pagal du kriterijus - medikų elgesį ir maitinimą. Tačiau šiandieninė situacija verčia kai kurių gydymo įstaigų vadovus prabilti apie tai, kad ligoniai už maistą turėtų sisimokėti.

Diena už 300 litų

Sunkmečiui spaudžiant, o sveikatos apsaugai pinigų mažėjant, gydymo įstaigos linkusios perskirstyti lovadienio pinigus. Į paciento lovadienio kainą dažnai įskaičiuojamos procedūros ir vaistai, medikų atlyginimai, maitinimas, gydykloje teikiamos viešbučio paslaugos.

Galutinę lovadienio kainą lemia daugelis dalykų: paciento diagnozė, tyrimai, gydymo kaštai ir paciento būklė. Kiekvienoje ligoninėje lovadienio kaina gali būti skirtinga.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vidutiniškai vieno ligonio diena kainuoja 307 litus. Pasak KUL vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, gydymas ausų, akių skyriuose atsieina mažiau nei krūtinės chirurgijos ar reanimacijos skyriuje.

"Pradėjome skaičiuoti nuo lovadienio, bet paskui išvedėme vidutinę tam tikros ligos gydymo kainą. Tačiau nėra vienodų ligonių. Vienam diagnozei išsiaiškinti reikia atlikti labai daug tyrimų ir procedūrų, o kitam padarai elektrokardiogramą ir gali skirti vaistų", - palygino Klaipėdos apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Zigmas Juzumas, nesiryžęs įvardyti, kiek konkrečiai kainuoja viena paciento diena jų gydymo įstaigoje.

Skaičiuoja kiekvieną litą

Sunkmetis išlaidų skaičiavimą tik apsunkino. Tad kai kurios ligoninės sukasi taupydamos maitinimo sąskaita, pinigų sumą maistui sumažindamos vos iki kelių litų.

Neoficialių pokalbių metu gydytojai pasvarsto, kad maitinimo paslaugos gydyklose gal net išvis reikėtų atsisakyti. Jei valstybė už suteiktas paslaugas moka mažiau, nei jos kainuoja, tad ir už komunalinius mokesčius būtų galima atsiskaityti mažesne kaina arba ligoniams siūlyti po pusę porcijos.

"O ką daryti? - reagavo Z.Juzumas, užsiminus apie taupymą ligonių maitinimo sąskaita. - Konstitucijoje neparašyta, kad turime maitinti ligonį. Ši tradicija likusi iš vienuolyno laikų, kai prie jų buvo prijungtos ligoninės. Kodėl valstybė neįgalioja kokio nors prekybos centro, kad šis nemokamai duotų pieno ir batono, jei aš noriu valgyti? Tad kodėl ligoniai turi būti nemokamai maitinami?".

Šioje ligoninėje maitinimo suma svyruoja apie septynis litus dienai. Kokią kainą skirti maitinimui ar medikamentams, sprendžia ligoninės stebėtojų taryba.

Pasak pavaduotojo, su maisto produktų tiekėjais po derybų pasirašytos sutartys dėl sumažintų kainų. Tad ligoniai neturėtų skųstis prasčiau maitinami. Laviruoti ir taupyti tenka ne tik šioje srityje.

"Visąlaik gyvename įtemptai. Skaičiuojame kiekvieną litą ne dėl atlyginimų, pavalgymo, o kad galėtume įsigyti vaistų, naujų technologijų", - sakė Z.Juzumas.

Priaugti svorio nepavyks

KUL vieno ligonio maitinimui per dieną skiria 7 litus. Vyriausiasis gydytojas tikino, kad taupyti ligonių skrandžių sąskaita neketinama.

"Mažinti išlaidų maistui neišeina. Ne vien vaistas gydo. Aplinka, medikų elgesys ir maitinimas taip pat turi gydomąjį poveikį", - mano V.Janušonis.

Tiesa, apie tūkstantį lovų turinčioje ligoninėje ne visi pacientai būna patenkinti meniu. Vyrams neretai užkliūva per mažos porcijos.

Pasak vyriausiojo gydytojo, ligoninėje auginti svorį nelabai pavyks. Porcijų dydis apskaičiuojamas pagal būtinas dienai kalorijas.

"Ligoninė - ne restoranas, kur prisikirsi iki ausų. Bet manau, kad maisto duodama daugiau nei pakankamai", - pridūrė jis.

Įžvelgia skirtumus

Gydymo įstaigų vadovai skundėsi, kad Teritorinės ligonių kasos sumokami pinigai už ligonio gydymą neatitinka realių išlaidų. Kartais šis santykis išauga ne dvigubai, o kelis kartus. Tad skirtumą ligoninėms tenka padengti pačioms arba ieškoti kitokių išeičių.

"Nėra pasaulyje nė vienos valstybės, kad padengtų visas sveikatos apsaugos išlaidas. Todėl žmogus draudžiasi sveikatos draudimu. Bet pas mus dar šito nėra", - apgailestavo Z.Juzumas.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji gydytoja Danguolė Drungilienė antrino, kad Vyriausybė ar Sveikatos apsaugos ministerija galėtų priimti sprendimą apie pacientų priemokas. Tai palengvintų ligoninių dalią.

D.Drungilienė svarstė, kad ligoniai galėtų prisidėti prie maitinimo išlaidų. Lietuvos gydytojų sąjungoje svarstyta ir apie komunalinių mokesčių perkėlimą ant ligonių pečių.

Ligoninės vadovė sutiko, jog tai nepopuliarūs sprendimai. Ir nors apie tai kalbama penkerius metus, tačiau nė viena partija nesiryžta žengti lemtingo žingsnio.

Saulius Dabravalskis, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės ir ekspertizės skyriaus vedėjas

Kiek pacientas atsieina ligoninei, gali pasakyti tik patys gydymo įstaigų vadovai, analizuojantys išlaidas. Net tos pačios ligos gydymas gali skirtingai kainuoti, nes kiekvieno žmogaus organizmas skiriasi. Mes apmokame pagal ligų gydymo profilius. Nesvarbu, kiek žmogus guli ligoninėje. Papildomi procentai mokami priklausomai nuo tam tikrų sąlygų. Ligonių kasos nėra numačiusios, kas turėtų įeiti į lovadienio kainą. Mums svarbiausia - gydymo profilis.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai