To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Paciento palatoje skamba telefonas...

Paciento palatoje skamba telefonas.
- Alio, tai jus gydantis daktaras.
- Labas, daktare, tai kuo aš sergu?
- Radom ir cholerą, ir hepatitą, ir dar daug ką.
- Tai greičiau mane gydykit!
- Taip, prirašiau jums blynų dietą.
- O kas tai?
- Blynai bus rytą, per pietus ir vakare.
- O ar tai man padės?

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Dr. R. Kusteris pirmasis tiksliai aprašė su azartiniais lošimais susijusį sindromą, kurį tuomet pavadino kompulsyviu (patologiniu) lošimu. 1977 metais patologinis potraukis azartiniams ...

Per parą - 30 operacijų

Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriui sukanka 30 metų. Skyriaus vedėjas Robertas Mikalauskas sako, kad nors skyriuje dirba trečdaliu mažiau gydytojų, operacijų atliekama kone penkis kartus daugiau. "Mūsų operacinės personalas itin aukštos kvalifikacijos, tik jo dėka per parą atliekama 30 operacijų, išvengiama komplikacijų", - teigia jis.

Darbo padaugėjo kelis kartus

Prieš 30 metų naujajame Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos skyriuje iki 2004-ųjų metų buvo 60 lovų. Šiuo metu stacionare yra 56 lovos. Kasmet skyriuje buvo gydoma 1200-1500 pacientų, pernai - net 3037. Pacientų padaugėjo todėl, kad seniau ligoninėje jie buvo gydomi 15 dienų. Paskaičiuota, kad pernai ligoninėje pacientai vidutiniškai gydėsi tik 3,18 dienos.

Pacientus seniau gydė 15 gydytojų, dabar - devyni. Per metus jie atlikdavo apie 700 operacijų, o dabar, turint 9 operacines, chirurginė pagalba suteikiama 3038 kartus. R. Mikalauskas sako, kad operaciją reikia atlikti tik tuo atveju, kai ji yra neišvengiama. Juk operacija - dar viena trauma. Juk dažnai ne operuojant, o gydant senamadiškai rizikuojama mažiau.

Du trečdaliai skyriaus darbo tenka traumatologijai - atliekamos kaulų lūžių, sausgyslių ir raumenų, sąnarių pažeidimų operacijos. Dėl įvairių sužalojimų čia teikiama skubi pagalba. Ortopedinės ligos - tai įgytos ir įgimtos kaulų bei sąnarių deformacijos, sausgyslių sutrumpėjimas, surandėjimas. Šios deformacijos dažniausiai neapsieina be chirurginio gydymo.

"Gydymo metodai pasikeitė. Seniau gulėjo sužaloti pacientai lovose ištempti, o dabar tokių būna mažai. Atlieki operaciją ir pacientą gali išrašyti į namus", - sako gydytojas.
Nepaisant naujų gydymo metodų, Šiaulių chirurgams tenka itin didelis krūvis. Aplinkinių rajonų ligoninių chirurgijos skyriai nėra stiprūs, tad pacientų atvyksta iš visų aplinkinių rajonų. "Plūsta net dėl nedidelių traumų - išnirimų, patempimų, nedidelių žaizdų, nors papildomai gydytojų pas mus neatvažiavo", - sako R. Mikalauskas.
Seniau medikai turėjo daugiau laiko įvairioms šventėms, sporto varžyboms. Dabar, dirbant pusantro etato, šachmatais žaisti nebėra laiko.

Traumos - sezoninės

1991-aisiais skyriuje pradėtos atlikti protezavimo operacijos. Didėjant ortopedijos poreikiui, daugėja ir ligonių, kuriems reikia sąnarių protezavimo operacijų. "Šiauliuose eilės protezuoti yra didžiausios, Klaipėdoje protezavimo operacijos atliekamos net trijuose skyriuose. Šiuo metu mūsų ligoninėje kelio ir klubo sąnarių operacijų laukia pusantro tūkstančio pacientų", - sako medikas.

Ar pacientams padeda įvairūs itin reklamuojami vaistai sąnariams atstatyti? R. Mikalauskas sako girdintis iš pacientų, kad vartoti vaistai jiems padėjo - sumažėjo skausmai ir buvo lengviau laukti operacijos. "Egzistuoja ir placebo efektas, bet jei žmogui padeda tikėjimas - irgi gerai", - sako medikas.

R. Mikalausko teigimu, traumų daugėja, tačiau jos yra sezoniškos: žiemą - vienokios, pavasarį - kitokios. "Seniau būdavo daug blauzdikaulių lūžių. Paprastai juos diagnozuodavome motociklininkams. Dabar motociklai tokie greiti, kad sužalotųjų iki mūsų gyvų nebeatveža", - teigė chirurgas.

Nemažai traumų pacientai patiria dėl saugaus elgesio taisyklių nesilaikymo. Ant savo miškuose dirbančių darbininkų užvirsta medžiai, jie iškrenta iš medžių, susižaloja diskiniais pjūklais. "Buvo mėsos kombinatas, buvo ir traumų jame. Jo nebėra - nėra ir specifinių traumų", - sakė pašnekovas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai