To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Seselė pasikvietė vieną iš...

Gimdymo namai. Seselė pasikvietė vieną iš koridoriuje laukusių vyrų ir paskelbė:
- Sveikinu, Jums gimė sūnus.
Kitas, šalia jo, stovėjęs vyras pykteli:
- Kaip, jis juk laukė po manęs?

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Smegenys sudaro tik 3 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja šeštadalį visos kūno energijos.

Galvą skauda ir ligoninės direktoriui

Kone savaitę Šiaulių apskrities ligoninės administracija derasi su medikais, kad pastarieji bent laikinai savo noru sutiktų susimažinti atlyginimus. Jau aišku, kad nukentės ir pacientai, nes teks brangiau mokėti už daugelį paslaugų.Aštuoniais milijonais litų sumažinus ligoninės biudžetą, kaip sutaupyti, galvą ėmė skaudėti ir šios ligoninės generaliniam direktoriui Petrui Simavičiui. Siūloma ligoninės administracijos darbuotojų atlyginimus sumažinti ketvirtadaliu, skyrių vedėjų - penktadaliu, gydytojų - 18 proc., slaugytojų - 14 proc., pagalbinio personalo - 10 proc.

Blogai visoje Lietuvoje

Patikslinus šių metų šalies biudžetą, nuspręsta 300 milijonų litų sumažinti sveikatos apsaugos finansavimą. Gegužės viduryje sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pasirašė įsakymą atgaline data, kad nuo gegužės 1 dienos mažinamas visų rūšių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimas nustatant, kad sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos 1 balo vertė lygi 0,89 lito (buvo 1 litas). Balo vertės sumažinimas Šiaulių apskrities ligoninei reiškia, kad ligoninės ir Teritorinės ligonių kasos (TLK) sutarties dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo per 8 mėnesius suma sumažėja 8 milijonais litų.

Nuo liepos 1-osios medikamentams ketinta taikyti 19 proc. PVM vietoj iki šiol buvusių 5 proc., tačiau Vyriausybė nutarė procesą paankstinti ir 19 proc. PVM nuspręsta taikyti nuo gegužės 28 dienos. Ligoninės išlaidos medikamentams dėl to padidės apie du milijonus litų.

Šie visoms Lietuvos gydymo įstaigoms skausmingi, netgi jų veiklą paralyžiuojantys sprendimai nebuvo priimti lengvai. Šiaulių apskrities ligoninės generalinio direktoriaus P. Simavičiaus teigimu, jis negalėjęs nematyti Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo, sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, viceministrų ir patarėjų pastangų iškovoti medikams ypač svarbių sprendimų nedidinti medikamentų ir medicinos priemonių PVM. Ir toliau atliekama įvairiapusė analizė siekiant garantijų, kad sveikatos apsaugos finansavimas nebūtų toliau mažinamas. Tai sukeltų tikrą sveikatos sistemos suirutę.

Prašoma rinktis ambulatorinę pagalbą

Anot P. Simavičiaus, įvertindama sunkėjančią ekonominę situaciją, ligoninės administracija jau nuo 2008 metų spalio pradėjo taupyti įvairiose įstaigos veiklos srityse. 2009 metų vasarį buvo patvirtintas nepalankios ekonominės situacijos valdymo strateginis planas. Vykdydama šį planą, ligoninės administracija pasiekė teigiamo rezultato - 2009 m. I ketvirčio išlaidos neviršijo pajamų, gautas 730 tūkst. Lt teigiamas balansas. Nuo gegužės 1-osios ligoninės darbuotojams nebemokami atlyginimų priedai, o administracijos darbuotojams sumažinti pareiginiai atlyginimai.

Siekiant nepabloginti ligonių gydymo, išplėstos dienos chirurgijos paslaugos, gyventojai raginami, jei leidžia sveikatos būklė, gydytis ambulatoriškai.

Ligoninės steigėjo sudaryta darbo grupė, išnagrinėjusi minėtus duomenis, vertindama esamus kreditorinius įsiskolinimus, nepalankią teritorinių ligų kasų atsiskaitymo už suteiktas paslaugas tvarką ir eigą, siūlo ligoninės pajamas didinti teikiant daugiau ir įvairesnių mokamų paslaugų, įteisinti pacientų priemokas už mitybą, kitas nemedicinines paslaugas, daugiau teikti stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugų. Siūloma subalansuoti pacientų srautus, mažinti išlaidas medikamentams, griežtai laikytis brangiųjų tyrimų kvotų, mokamiems tyrimams sudaryti palankias sąlygas, apie mokamas paslaugas informuoti visuomenę.

Būdas išgyventi - mažinti atlyginimą

Darbo grupė ligoninės administracijai siūlo racionalizuoti personalo darbo krūvį. Nepavykus pasiekti laukiamo ekonominio efekto, pasiūlyta ieškoti galimybės 15,5 proc. sumažinti ligoninės mokos fondą. Kitos alternatyvos - visus darbuotojus pagal patvirtintą grafiką išleisti nemokamų atostogų, nuo 2009 metų gegužės iki gruodžio, darbuotojams sutikus, sumažinti pareigines algas, leisti neatvykti į darbą nustatytą dienų skaičių, dalį darbuotojų atleisti iš pareigų.

2009 m. I ketvirčio ligoninės vidutinis mėnesio mokos fondas (su mokesčiais "Sodrai") yra 6,2 mln. Lt. Planuojamos 2009 metų vidutinės mėnesio pajamos yra 7,9 mln. litų. Skiriant vieno mėnesio darbo užmokesčio fondui 6,2 mln. Lt (tai yra jo nemažinant), medikamentams ir visoms kitoms išlaidoms telieka 1,7 mln. litų. Tokia suma neleistų ligoninei funkcionuoti, apmokėti lovadienių, mitybos, medikamentų bei medicinos priemonių, energijos tiekimo išlaidų.
Medikų prašyta solidarumo

Gegužę ligoninės gamybiniuose pasitarimuose bei administracijos susitikimuose su padalinių, skyrių kolektyvais buvo teikiama informacija apie susidariusią ekonominę padėtį, visų grandžių darbuotojų paprašyta būti solidariems, užtikrinti kiekvienos darbo vietos atsakomybę, atidžiai rūpintis pacientų poreikiais, paaiškinti jiems dėl mokamų paslaugų teikimo, galimybės prisimokėti už kai kuriuos tyrimus, vaistus, medicinos priemones. Šiuo metu 88 proc. ligoninės darbuotojų yra pareiškę savo valią. Pasirašiusiųjų, kad sutinka laikinai susimažinti atlyginimą, yra 17 proc. Išeiti nemokamų atostogų pasiryžo apie 51 proc. darbuotojų.

"Be abejo, nelengva spręsti asmeninius finansinius klausimus ir nesumažinti dėmesio pacientams, tačiau duomenų, kad dėl to būtų nukentėję pacientai, nėra. Gydytojo, slaugytojo profesija asmenį įpareigoja ir sudėtingą laikotarpį, ir sunkesnėmis akimirkomis neprarasti stabilumo", - teigia Šiaulių apskrities ligoninės atstovė spaudai Nijolė Jurgilienė.

Įsakymo dėl medikų ir kitų ligoninės darbuotojų atlyginimų terminuoto sumažinimo (iki 2009 m. gruodžio 31 d.) galutinės redakcijos dar nėra. Ligoninės mokos fondas sumažintas 15,5 proc. Vidutiniškai tiek laikinai sumažės darbuotojų atlyginimai. Ligoninės generalinio direktoriaus atlyginimas nuo gegužės 1 dienos sumažintas 25 proc. Nuo lapkričio ligoninės darbuotojams priskaičiuoti, tačiau neišmokėti priedai yra ligoninės skola darbuotojams. Atleidimo lapeliai įteikti 20 darbuotojų, gydytojų tarp jų nėra.

Profsąjungos - bejėgės, darbuotojai - bijo

Po lapelių dėl atlyginimų sumažinimo įteikimo į redakciją pasipylė pasipiktinusių medikų skambučiai. Nė vienas jų neprisistatė ir nenorėjo apie ligoninėje kilusias problemas kalbėti viešai. Ko bijo medikai? Prarasti pragyvenimo šaltinį - darbą. Baimė kalbėti viešai ir nerimas likti be duonos kąsnio verčia medikus kalbėti anonimiškai.

Šiek tiek atviresni Joniškio ligoninės darbuotojai sakė jaučiantys didžiulį spaudimą iš įstaigos vadovo, sulaukiantys grasinimų būti atleisti. Joniškio rajono sveikatos apsaugos darbuotojų profsąjungos pirmininkė Laima Čekanauskienė teigia pasigendanti Joniškio ligoninės administracijos bendradarbiavimo su darbuotojais. "Darbuotojai yra kiršinami. Tiems, kurie dirba pusantro ar dviem etatais, bepigu sumažinti algą, o ką daryti tiems, kurie vos uždirba minimumą, pavyzdžiui, slaugytojoms, kurių tarifinis atlyginimas yra apie 1000 litų, o naktį budėdamos jos turi dirbti ne tik savo tiesioginį, bet ir valytojų darbą, - sako L. Čekanauskienė. - Jau birželio pradžia, o atlyginimai mums dar už balandį neišmokėti. Direktorius teisinasi, kad kasos neperveda pinigų, o mes žinome, kad taip nėra."

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai