To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis...

Yra trys būdai kaip išsaugoti sveikus dantis:
Rytą vakarą valytis dantis,
Kas pusę metų lankytis pas odontologą,
Nekišti nosies į svetimus reikalus.

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nėščios moterys, kurios serga dantenų ligomis ir dėl šios priežasties kraujyje yra nustatomas padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, turi didesnę preeklampsijos riziką gimdymo metu.

Atliktas rekordinis skaičius endoprotezavimo operacijų

Pernai Lietuvos gydymo įstaigos pasiekė endoprotezavimo operacijų rekordą - iš viso atliko 6526, t.y. 12 proc. operacijų daugiau nei 2007-aisiais. Dauguma jų (6094) - pirminės klubo ir kelio sąnarių operacijos.

Itin ūgtelėjo Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninėje (iš viso atliktos 563 operacijos), Kauno medicinos universiteto klinikose (912 operacijų), Panevėžio ligoninėje (590 operacijų) ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Centro filiale (513 operacijų) atliktų operacijų skaičius.

Endoprotezavimo operacijų lydere išlieka Vilniaus greitosios medicinos pagalbos universitetinė ligoninė, kurioje pernai iš viso atlikta 1283 operacijos (kartu su peties, čiurnos bei pakartotinėmis operacijomis). Tiesa, ši gydymo įstaiga jau anksčiau buvo pasiekusi savo galimybių ribas, todėl pernai joje endoprotezavimo operacijų padaugėjo tik šiek tiek. O šią ligoninę pasirinkusiam pacientui tenka apsiginkluoti kantrybe - operacijos teks laukti apie trejus metus.

Prašymus dėl nemokamų endoprotezų skyrimo registruoja Valstybinė ligonių kasa (VLK), ji taip pat atlieka endoprotezavimo operacijų apskaitą, centralizuotai perka sąnarių endoprotezus bei juos paskirsto ligoninėms, o pacientams, įsigijusiems endoprotezus savo lėšomis, išmoka nustatyto dydžio kompensacijas.

Nors toks atliktų operacijų rekordas ir sumažino sąnarių endoprotezų laukiančių žmonių eilę, vis dėlto šių metų pradžioje toje eilėje sąnario operacijos laukė 20 641 pacientas. Be to, trumpėjant sąnarių endoprotezų laukimo eilei VLK, šiek tiek pailgėjo operacijos laukimo eilės kai kuriose ligoninėse.

Tačiau pacientas turi teisę rinktis ligoninę, kurioje laukiančiųjų endoprotezavimo operacijos eilės yra trumpiausios, o kas jau pasirinkęs - pakeisti gydymo įstaigą. Savo pageidavimą pasirinkti kitą ligoninę asmuo turi raštu pranešti VLK.
Visa informacija apie eiles pateikiama VLK tinklalapyje www.vlk.lt, skyriuje "Sąnarių endoprotezavimas". Šią informaciją galima gauti ir telefonu (8 5) 236 4133 nuo 14 iki 16 valandos (penktadieniais - iki 15.45 val.).

Eilėje nemokamo kelio, klubo sąnario endoprotezo ar kompensacijos (jei endoprotezas įsigyjamas paciento lėšomis) kiekvienoje ligoninėje tenka laukti įvairiai: vienose mažiau nei mėnesį, kitose - net dvejus ar trejus metus. Šiuo metų eilės nėra Ukmergės ir Telšių apskrities ligoninėse, trumpa eilė Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje (operacijos reikėtų laukti vieną mėnesį), o Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filiale bei Druskininkų ligoninėje operacijos reikėtų laukti penkis mėnesius.

Trumpiausia klubo sąnario endoprotezavimo laukiančiųjų eilė yra Druskininkų bei Telšių apskrities ligoninėse, Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filiale. Tose ligoninėse operacijos laukti reikėtų nuo 4 iki 11 mėnesių. Ilgiausiai šios operacijos tektų laukti Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje.

Daugėja pacientų, pageidaujančių, kad būtų operuojami greičiau, ir įsigyjančių endoprotezus komercinėmis kainomis, o paskui laukiančių kompensacijos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Pernai taip endoprotezus įsigijo 1385 asmenys (2007 m. - 1247). Šiuo metu savo lėšomis įsigijusieji klubo sąnario endoprotezą gaus 1850,10 litų, o kelio sąnario endoprotezą - 3506,16 litų kompensacijas (kompensuojamoji suma nustatoma pagal mažiausią centralizuotai nupirkto endoprotezavimo sistemos komplekto kainą).

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai