To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Tuoj papasakosiu anekdotą apie...

Tuoj papasakosiu anekdotą apie sklerozę! Jei tik prisiminsiu...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Užspringęs žmogus griebiasi sau už gerklės - tai tarptautinis Heimlicho gestas.

Medikų galvos skausmas – neblaivūs pacientai

Kauno apskrities ligoninės (KAL) vadovybė pradėjo atvirai kratytis asocialių ar neblaivių asmenų, nors, pagal teisės aktus, medikai privalo padėti visiems, nesvarbu, kokia žmonių socialinė padėtis.

Dėl neblaivių ar apsvaigusių pacientų skundžiasi ir Panevėžio apskrities ligoninės (PAL) medikai, tačiau tokių drastiškų veiksmų dar nesiima. Jie tikina būtinąją medicinos pagalbą suteikiantys bet kokiam nukentėjusiajam.

Neapnakvindina

Nors PAL Priėmimo skyriaus vedėja Lina Trokaj (nuotraukoje) sakė, kad pastaruoju metu neblaivūs, agresyvūs pacientai didelės grėsmės nekelia, praėjusiais metais plačiai nuskambėjęs įvykis, kai buvo sužalotas vienas ligoninės gydytojas, verčia susimąstyti, kad medikai turėtų būti pasirengę bet kokiems atvejams - ne tik suspėti suteikti būtinąją medicinos pagalbą, įvertinti besikreipiančiojo sveikatos būklę, bet ir mokėti apsiginti.

„Ši socialinė problema gana gaji. Mes privalome suteikti pagalbą net ir neblaiviems. Būna įvairių atvejų. Kartais perdozavusiuosius tenka guldyti į Reanimacijos ar dėl rimtos galvos traumos - į kitus skyrius. Jei matome, kad neblaivaus paciento būklė nekelia pavojaus jo sveikatai ir tik norima pas mus permiegoti, mes tokiam nakvynės paslaugos teikti negalime", - aiškino medikė.

„Žinoma, būtų gerai, jei policijos pareigūnai budėtų ligoninės patalpose, bet tam nėra lėšų. Verta pripažinti - ši socialinė problema nėra išspręsta. Reikia vis garsiau kalbėti apie blaivyklos mieste atgaivinimo būtinybę", - pridūrė L.Trokaj.

Grasino nužudyti

Pasak medikės, vos ne kasdien pasitaiko įvairių nemalonių incidentų. Rimtų, kad dėl to tektų į pagalbą kviestis policijos pareigūnus, užfiksuojama nedažnai. Dažniausiai neblaivių pacientų sulaukiama per ilguosius savaitgalius ar švenčių dienomis. Ypač medikams padaugėja darbo per Jonines.

Bene didžiausias pastarojo meto incidentas buvo praėjusių metų spalio pradžioje. PB rašė, kad ligoninės Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) skyriuje triukšmavęs neblaivus vyriškis, užuot gavęs reikalingą medikų pagalbą, atsidūrė areštinės kameroje.

Dujų pripurkštomis akimis į skyrių atvykęs 31 metų R.M. grasino užmušti slaugytoją, bandžiusią jam padėti. Medikę ginti nuo įsiutusio girto paciento atskubėjęs gydytojas A.A. buvo pats sumuštas.

Ne vienus metus ligoninėje dirbantis medikas sakė tokį įvykį patyręs pirmą kartą. Jis nenorėjo plačiau komentuoti incidento, sakė neteikiantis tam reikšmės, tik skubėjęs ginti moters. Pasak darbuotojų, tokių užgauliojimų, triukšmo ir užpuolimų ligoninės Priėmimo skyriuje būna vos ne kasdien.

Tuomet iškviesta policija įtariamą nusikalstamos veikos padarymu R.M., bandžiusį sprukti, sulaikė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai