To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Greitoji? - Taip...

- Greitoji?
- Taip.
- Greitai atvažiuokite. Mano žmonai prasidėjo baltoji karštinė!
- O kaip jūs nustatėte?
- Čia pilnas kambarys velnių, o ji nieko nemato...

  • Ar geriate pakankamai skysčių rodo bespalvis ir bekvapis šlapimas. Gerkite daugiau skysčių!

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Anot statistikos, 2009 m. ES 100 vyrų tenka 105 moterys. Lietuvoje šis santykis - 100:114. Blogesnė situacija tik Latvijoje ir Estijoje (100:117). Švedijoje, santykis vyrų nenaudai ima ...

Globalus fondas nori remti Lietuvos NVO, dirbančias ŽIV srityje

Pirmą kartą Globalus fondas kovai su AIDS, tuberkulioze ir maliarija (toliau - Globalus fondas) įtraukė Lietuvą į sąrašą šalių, galinčių kreiptis finansinės paramos dėl ŽIV ir tuberkuliozės. Paraišką Lietuva turi pateikti iki šių metų gruodžio 15 d. Iš Rytų Europos bloko Lietuva, Rumunija ir Bulgarija gali pretenduoti į 5 milijonų paramą dviem metams. Nurodyta sąlyga - paramą gali gauti tik nevyriausybinės organizacijos (NVO), dirbančios ŽIV srityje.

Lietuva patiria sunkumus

Pasaulio banko duomenimis, Lietuva į paramos šalių kategoriją pateko dėl šalies pajamų, skiriamų ŽIV prevencijai ir gydymui, informacijos stygiaus ir aukšto ŽIV infekcijos paplitimo lygio. Šiuo metu Lietuva turi koncentruotą ŽIV/AIDS epidemiją švirkščiamų narkotikų vartotojų grupėje. Taip pat šalis patiria finansinių problemų ir susiduria su sunkumais užtikrinant Jungtinių Tautų visuotinai pripažintą principą dėl visuotinės prieigos prie ŽIV/AIDS prevencijos, gydymo, priežiūros bei paramos.
Globalus fondas veikia nuo 2001 m., per šį laikotarpį jis išdalino 10 milijardų JAV dolerių. Šalys gavėjos į paramą gali pretenduoti turais. Lietuva galės dalyvauti vienuoliktame ture. Globaliame fonde dvi finansavimo galimybės: 90 proc. viso Globaliojo fondo turimų išteklių vadinamos bendruoju fondu. Lėšos iš jo visų pirma skiriamos labiausiai nukentėjusioms nuo ŽIV, tuberkuliozės ir maliarijos Afrikos ir kitų besivystančių region šalims remti. 10 proc. fondo išteklių vadinamos tiksliniu fondu. Būtent į šio fondo paramą gali pretenduoti Lietuva. Tikslinis fondas parems maždaug 28 paraiškas, pernai 60 proc. pareiškėjų gavo paramą, todėl šiemet tikimasi mažesnio paraiškų skaičiaus.

Globalus fondas skiria paramą dviem metams, su galimybe pratęsti dar trejiems. Jei parama skiriama dviem metams, suma siekia 5 milijonus dolerių, jeigu paraiška rašoma penkerių metų veiklai - pretenduojama į 12,5 milijonų JAV dolerių.
Paraišką dėl tuberkuliozės gali teikti ir NVO, ir valstybinės institucijos. Tačiau ŽIV srityje paraiškas gali teikti tik NVO.

Lietuvos NVO susitiko

Liepos 26 d., antradienį, vienuolika nevyriausybinių organizacijų susitiko, kad aptartų galimybes teikti vieną bendrą paraišką kovai su AIDS nuo NVO, dirbančių ŽIV srityje. Globalus fondas paraiškos teikėjams ir visam procesui kelia skaidrumo reikalavimą. Paraišką gali teikti tokia NVO, kurią laikantis skaidrumo ir viešumo principų, atrenka Vyriausybės sukurtas Šalies koordinavimo mechanizmas. Šis mechanizmas veikia tarybos arba komisijos principu ir atlieka svarbų Globalaus fondo remiamų projektų koordinavimo šalies viduje vaidmenį.

Susitikimo dalyvius su šalies koordinuojančiu mechanizmu bei pagrindiniais jo steigimo principais supažindino Loreta Stonienė iš UNODS. Ji pabrėžė, kad Globalaus fondo nurodymu, komisijoje turi būti ne mažiau kaip 40 proc. atstovų iš nevyriausybinio sektoriaus.

Esant tokiai komisijai, Lietuvos vyriausybė turės užtikrinti bent 60 proc. lėšų, reikalingų nacionalinei ŽIV programai įgyvendinti, iš nacionalinio biudžeto. Lietuvos NVO susitikime dalyvavusi SAM atstovė Jūratė Martinonienė sakė, kad šiuo metu yra numatyta vos milijonas litų prevenciniams ŽIV projektams ir apie tris milijonai litų gydymui.

Ir nors iniciatyva dėl Šalies koordinavimo mechanizmo sukūrimo turi kilti iš vyriausybinio sektoriaus, apie Globalaus fondo paramą šalies valstybinės institucijos informacijos dar turi mažai.

NVO susitikimo metu kalbėjusi Raminta Štuikytė, Europos AIDS gydymo grupės Politikos bendrapirmininkaujanti ir koalicijos „Galiu gyventi" narė, pabrėžė, jog paraišką galima teikti ir nesant Šalies koordinavimo mechanizmo. „Globalus fondas numato atvejį, kai valstybinės institucijos atsisako bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis. Tuomet prašoma raštiškai patvirtinti vyriausybinių institucijų atsisakymą steigti Šalies koordinuojantį mechanizmą. To pakanka, kad NVO galėtų teikti paraišką ir vis tiek pretenduoti į Globalaus fondo paramą", - sakė R. Štuikytė.

Kreipimasis į valdžią

Susitikime dalyvavusios organizacijos išsiuntė Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui ir Sveikatos apsaugos ministrui kreipimąsi ir memorandumą.

Memorandume ŽIV srityje dirbančios nevyriausybinės organizacijos susitarė susivienyti bei susiburti, kad būtų inicijuotas ir įkurtas Šalies koordinuojantis mechanizmas ir dėti visas pastangas, kad būtų parengta Lietuvos NVO paraiška Globaliam fondui.

Atsižvelgiant į ŽIV/AIDS epidemiją Lietuvoje, tikslinės gyventojų grupės (kurioms bus teikiama Globalaus fondo parama) yra tokios: ŽIV užsikrėtę asmenys, švirkščiamųjų narkotikų vartotojai, seksualinių paslaugų teikėjai, nuteistieji, vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, translyčiai asmenys.

Iniciatyvinė NVO grupė taip pat išsiuntė kreipimąsi, kuriame prašo iki rugsėjo 15 d. sukurti Šalies koordinuojantį mechanizmą, kad NVO galėtų, laikantis skaidrumo ir viešumo principų parengti ir pateikti paraišką į Globalų fondą.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai