To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia...

Ginekologas, apžiūrėjęs jauną, nėščią moterį, klausia:
- Sakykit, koks jūsų vyro rhesus?
Moteris nurausta:
- Tiksliai negaliu pasakyti... Gal kokie penkiolika centimetrų...

 

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

ŽIV atvejų padaugėjo 2,5 karto

Lietuvos AIDS centro duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje registruoti 64 nauji ŽIV infekcijos atvejai: 44 vyrų ir 20 moterų. Tai 2,5 karto daugiau nei pernai (26) per tą patį laikotarpį.

Iš viso iki 2009 metų balandžio 1 dienos Lietuvoje diagnozuota 1465 užsikrėtę ŽIV asmenys. ŽIV infekuotų vyrų 5 kartus daugiau nei moterų. Atitinkamai 1227 ir 238.

Šiemet nustatytų užsikrėtusiųjų ŽIV skaičius pagal apskritis pasiskirstė taip: 15 atvejų - Vilniaus, 13 - Klaipėdos, 10 - Šiaulių, 7 - Alytaus, 2 - Kauno, 3 - Telšių, 3 - Utenos ir 3 - Tauragės apskrityje. Taip pat ŽIV infekcija nustatyta dviem užsienio piliečiams.

Beveik pusei - 28 asmenims, šiais metais diagnozuota ŽIV, kai jie pateko į kardomojo kalinimo vietas, šešiems - laisvės atėmimo vietose. Atliekant nėščiųjų profilaktinį patikrinimą dėl ŽIV, buvo diagnozuoti 4 nauji ŽIV infekcijos atvejai.

Pagal užsikrėtimo būdą, per pirmąjį šių metų ketvirtį iš naujų nustatytų atvejų beveik du trečdaliai (47 asmenys) - injekcinių narkotikų vartotojai, 11 asmenų ŽIV infekcija užsikrėtė heteroseksualių, 1 - homoseksualių santykių metu, kitų 5 asmenų užsikrėtimo būdas nenustatytas.

Naujų užsikrėtusiųjų amžiaus vidurkis ŽIV infekcijos nustatymo metu - 32 metai.

„Pirmąjį šių metų ketvirtį išaugusios ŽIV plitimo tendencijos tarp narkotikų vartotojų kelia nerimą ir signalizuoja apie prevencinio darbo nepakankamumą tarp didelės rizikos užsikrėsti ŽIV asmenų grupių. Nors bendra rizika užsikrėsti ŽIV per narkotikų injekcijas yra daug didesnė nei lytinių santykių metu, tačiau pažymėtina, kad Lietuvoje stebima nauja tendencija, kai ŽIV plinta iš narkotikų vartotojų jų lytiniams partneriams.

Tai yra vis dažniau registruojami atvejai, kai užsikrėtusių ŽIV narkotikų vartotojų lytinės partnerės (ne narkotikų vartotojos) taip pat išaiškinamos kaip užsikrėtusios ŽIV. Tokia tendencija visuomenei primena, kad ŽIV yra ne tik per kraują, bet ir per lytinius santykius plintanti liga, todėl lytiškai plintančių infekcijų, įskaitant ŽIV, atitinkamos profilaktikos priemonės turėtų būti nedelsiant pradėtos stiprinti", - teigia Lietuvos AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, docentas Saulius Čaplinskas.

Iš viso (iki 2009 m. balandžio 1 d.) 1075 asmenys yra užsikrėtę ŽIV vartodami injekcinius narkotikus (73,3 proc.), 195 - heteroseksualių, 93 - homoseksualių lytinių santykių metu bei registruotas vienas perinatalinio ŽIV perdavimo atvejis. 101-o asmens užsikrėtimo būdas nežinomas.

2009 metais diagnozuoti 7 AIDS atvejai. Per visą ŽIV infekcijos registravimo laikotarpį (1988-2009 04 01) AIDS diagnozuota 213 žmonių.

Lietuvos AIDS centro ir Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, kasmet didėja ŽIV ligos gydymo poreikis. 2008 m. dėl ŽIV ligos buvo gydomi 130 pacientų Lietuvoje. Šiemet per pirmąjį ketvirtį ŽIV ligos gydymas pradėtas dar 10-iai pacientų. VLK duomenimis, vieno ŽIV liga sergančio paciento gydymui reikalingiems vaistams iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto vidutiniškai metams yra skiriama apie 30 tūkst. litų.

Specialistų skaičiavimais, ilgalaikių ir visapusių ŽIV prevencijos priemonių Lietuvoje dėka, pavyko pristabdyti ŽIV infekcijos plitimo tendencijas šalyje ir sumažinti ekonominę naštą visuomenei. Tai patvirtina ir Lietuvos ŽIV prevencijos efektyvumo skaičiavimų palyginimas su gretimų Baltijos šalių atitinkamais rodikliais: antiretrovirusinės terapijos (specifinis ŽIV gydymas patentiniais vaistais) našta tenkanti vienam šalies gyventojui Lietuvoje siekia 1 litą, Latvijoje - 4,3 lito, Estijoje - 23,4 litus.

 

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai