To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligoni, jūs rūkote...

- Ligoni, jūs rūkote?
- Ne.
- Geriate?
- Ne.
- Tik nereikia taip kvailai šypsotis, aš vis tiek ką nors rasiu...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Anot statistikos, 2009 m. ES 100 vyrų tenka 105 moterys. Lietuvoje šis santykis - 100:114. Blogesnė situacija tik Latvijoje ir Estijoje (100:117). Švedijoje, santykis vyrų nenaudai ima ...

Keliauji po Europą? Nepamiršk sveikatos draudimo kortelės!

Europos Komisija pradeda informacinę kampaniją, kuria sieks populiarinti Europos sveikatos draudimo kortelę (angl. European Health Insurance Card - EHIC). Išduodama nemokamai, ši kortelė padeda 27 ES valstybių narių ir Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos bei Šveicarijos gyventojams lengviau gauti sveikatos priežiūros paslaugas, jei trumpam išvykę į užsienį jie susirgtų arba susižalotų. Per informacinę kampaniją su humoru apibūdinamos situacijos, kurių keliautojas gali išvengti, jei turės šią sveikatos draudimo kortelę. Nuo 2004 m. Europos sveikatos draudimo kortelė jau išduota 173 milijonams žmonių.

Blogiausiam reikia pasiruošti

Kiekvienas tikisi, kad galės mėgautis atostogomis nesusižeisdamas arba nesusirgdamas. Bet jei atsitiktų kokia nors nelaimė, visų mažiausiai žmogus norėtų svetimoje šalyje patirti sudėtingas ir brangias gydymo procedūras. Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti nemokamai, pateikus paraišką Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje www.vlk.lt

Kadangi visos kortelės atrodo vienodai, visų dalyvaujančiųjų šalių sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai žinos, kad kortelės turėtojas yra apdraustas savo šalies įstatymų numatytu sveikatos draudimu ir kad jį arba ją reikia gydyti taip pat, kaip ir vietinius pacientus.

Medikų pagalba - 31 šalyje

Kreditinės kortelės dydžio draudimo kortelėje nėra jokios medicininės informacijos arba asmeninių duomenų, išskyrus kortelės turėtojo pavardę, gimimo datą ir identifikacinius numerius. Su šia kortele žmogus galės gauti būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas tokiomis sąlygomis, kaip ir tos šalies nuolatinis gyventojas. Jei tiems nuolatiniams gyventojams teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos yra nemokamos, Europos sveikatos draudimo kortelės turėtojui jos taip pat bus suteiktos nemokamai. Jei numatyta grąžinti išlaidas po to, kai sumokama už paslaugas, pacientui jos taip pat gali būti grąžintos.

Europos sveikatos draudimo kortelę gali gauti bet koks asmuo, nepriklausomai nuo jo tautybės, apdraustas bet kurios iš 27 ES šalių ir Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos bei Šveicarijos visuomenės sveikatos priežiūros sistemoje. Ji skirta kelionėms visose šiose šalyse.

Stengsis skleisti informaciją

Nuo 2004 m. daugiau kaip 30 proc. ES gyventojų pateikė prašymą ir iš savo vietinės sveikatos priežiūros institucijos gavo kortelę. Tačiau daug žmonių vis dar neturi draudimo kortelės, todėl jie patiria nereikalingų administracinių suvaržymų, kai jiems kitoje ES šalyje teikiama medicinos pagalba.

Norėdama atkreipti žmonių dėmesį į draudimo kortelės privalumus ir į tai, kaip nesunku ją gauti, Europos Komisija pradeda naują kampaniją.

Informacijos apie tai galima rasti internete adresu http://ehic.europa.eu visomis oficialiomis ES kalbomis. Kampanija iliustruojama aiškiais ir spalvingais paveikslėliais, kuriuose vaizduojami įvairiose situacijose atsidūrę europiečiai. „Lūžote" po saule? - rodoma bikini dėvinti moteris smėlėtame paplūdimyje... su sugipsuota koja. Knygomis apsikrovusio ir su uždėtu kaklo įtvaru universiteto studento atvaizdas pateikiamas prie „Skausminga pamoka užsienyje?" temos. Norint įtraukti piliečius ir pakviesti imtis veiksmų, per spaudą platinamų reklamų serijoje skelbiama ta pati paprasta žinia: „Europos sveikatos draudimo kortelė garantuoja, kad galėsite naudotis tomis pačiomis gydymo paslaugomis, kaip ir žmonės, gyvenantys šalyje, kurioje viešite.

Be to, Europos Komisija šią žiemą platins šią informaciją per visuomenės informavimo priemones kelionių ir sveikatos sektoriuose. Kuriami plakatai, internetinės reklamos ir informaciniai lapeliai, kuriais bus atkreipiamas turizmo sektoriaus darbuotojų ir keliautojų dėmesys.

ES šalys: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai