To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Beldimas į gydytojo kabineto duris...

Beldimas į gydytojo kabineto duris. Gydytojas:
- Įeikite.
Durys tyliai prasiveria ir tarpduryje pasirodo skeletas.
Gydytojas:
- Visada šitaip, tempia iki paskutinio ir tik tada ateina, o aš turiu gydyti.

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Asmenys, turėję nesaugių lytinių santykių, raginami pasitikrinti dėl ŽIV

Lietuvoje daugėja lytiniu keliu ŽIV užsikrėtusių asmenų. Tai nustatė ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija*„Demetra". Todėl visi, artėjant vasaros atostogų metui, turėję ir turintys nesaugių lytinių santykių, raginami nedelsti ir išsitirti dėl ŽIV. Tai jie gali padaryti anonimiškai ir nemokamai atlikę greitąjį ŽIV testą.

„Jei iki šiol ŽIV dažniausiai buvo diagnozuojama švirkščiamuosius narkotikus vartojantiems asmenims, dabar reali grėsmė iškilo visiems, gyvenantiems nesaugų lytinį gyvenimą. Ypač tai liečia vyrus, turinčius lytinių santykių su vyrais. Kovo mėnesį vieno testavimo metu ŽIV diagnozavome net dviems vyrams, turėjusiems lytinių santykių su vyrais", - sakė asociacijos „Demetra" projekto vadovė Svetlana Kulšis.
Greitasis ŽIV testas atliekamas imant kraują iš piršto. Rezultatas sužinomas jau po minutės. Greitasis testas yra patikimas, tačiau galutinei diagnozei patvirtinti žmogus arba jo veninio kraujo ėminys siunčiamas į Lietuvos nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, kuri, asociacijos žiniomis, net negavusi finansavimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos, pacientui patvirtinamąjį tyrimą atlieka nemokamai.

Asociacija „Demetra" iš JAV fondo „AIDS Healthcare Foundation" šiemet gavo 10 tūkst. greitųjų testų ir įsijungė į pasaulinį projektą „Testuokime milijoną". Nemokami testavimai dėl ŽIV atliekami visoje Lietuvoje.

Per penkis 2010 m. mėnesius atlikus 1473 greituosius testus Alytuje, Kaune, Visagine, Druskininkuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Kėdainiuose, Panevėžyje, Biržuose, 35 asmenims (23 vyrams ir 12 moterų) buvo nustatyta ŽIV infekcija. 22 jų užsikrėtė vartodami švirkščiamuosius narkotikus, 11 - per nesaugius lytinius santykius, 2 priežasties nenurodė.

„Šiandien ŽIV nėra mirties nuosprendis. Tai vaistais valdoma lėtinė liga. Kuo anksčiau nustatoma diagnozė, tuo greičiau žmogus gali gauti gydymą, pagalbą ir paramą bei apsaugoti savo artimuosius", - sakė gydytoja R.Jarašūnienė. Ji ne tik paragino ateiti pasitikrinti, bet ir priminė, kad ŽIV padeda išvengti atsakingas elgesys ir saugūs lytiniai santykiai.

Iki 2011 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo nustatyti 1734 ŽIV infekuoti asmenys. Manoma, kad Europoje net 30 proc. užsikrėtusiųjų ŽIV nežino, jog yra infekuoti.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai