To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš galvoju, kad esu katinas...

- Daktare, aš galvoju, kad esu katinas.
- Seniai tai tęsiasi?
- Hm... Nuo tada kai aš buvau kačiukas...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kiekvienas pusrutulis valdo priešingą kūno pusę. Ranka, kuria rašote, priklauso nuo to, kuri smegenų pusė valdo kalbą. Jei valdo dešinė, būsite kairiarankis. Jei valdo kairė pusė, ...

Jei didės PVM vaistams, gali būti mažinamos gydytojų algos

Gydytojų sąjunga perspėja, kad panaikinus PVM lengvatas vaistams, šie brangtų, o gydymo įstaigos gali būti priverstos mažinti medikų atlyginimus. Ministru pirmininku paskirtas Andrius Kubilius pasisako už tokių lengvatų naikinimą, nes taupymo laikotarpiu lėšų sveikatos sektoriui nenumatoma apkarpyti.

Susitikę gydytojų, gydymo įstaigų ir valdžios atstovai bandė derėtis, kaip ir vilką pasotinti, ir avį sveiką palikti, praneša LTV „Šiandien".

Naujosios valdžios parengtame antikriziniame plane numatoma naikinti PVM lengvatas vaistams - tuomet PVM nuo 5 proc. kiltų iki planuojamų 20 proc. Tokiu atveju vaistų kainos galėtų padidėti iki 15 procentų.

Pasak kandidato į sveikatos apsaugos ministrus, kol kas lengvatą naikinti apsispręsta maisto papildams ir receptiniams vaistams, dėl kompensuojamųjų - dar diskutuojama.

„Mūsų siūlymai gali būti įvairūs, gali būti ir pereinamasis laikotarpis vaistams, gali būti ir kompensacija iš biudžeto, bet puikiai suprantame, kad vaistų pabrangimas gali sukelti nepageidaujamas pasekmes mūsų gyventojams", - sakė Algis Čaplikas, kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus.

Tuo metu gydytojai perspėja, kad PVM lengvatos vaistams panaikinimas paveiks ne tik pacientus, bet ir medikus.

Ligonių kasos kompensuoja tik nustatytus paslaugų įkainius. Tad panaikinus PVM lengvatą, gydymui reikiamų medikamentų PVM teks dengti pačioms gydymo įstaigoms.

„Jeigu bus nurašomi pinigai PVM, t.y., įstaiga mokės padidintą PVM ir tai nebus kompensuota, tuomet, be abejo, tai bus kompensuota iš atlyginimų fondo. Mes galvojame, kad atlyginimų fondo kritimas pirmo lygio įstaigose gali būti nuo 10 iki 15 proc., stacionaruose - dar didesnis", - teigia Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas.

Paskirtasis Vyriausybės vadovas teigia, kad visuotinio taupymo metu sveikatos sektorius vis tiek išliks prioritetinis. Biudžetinio sektoriaus finansavimą mažinant 10-15 proc., Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF), per kurį finansuojamas visas valstybinis sveikatos sektorius, nemažės.

Skaičiuojama, kad atsisakius mokesčių lengvatų vaistams, per metus būtų galima sutaupyti per 100 mln. litų.

„Dėl šios idėjos yra dvi skirtingos nuomonės - vieni siūlo palikti lengvatą, o aš sakau, kad PSDF gali rasti 15 proc. taupymo rezervo ir tada nebus jokių didelių problemų", - tvirtina paskirtasis ministras pirmininkas Andrius Kubilus.

Pasak jo, greičiausiai Vyriausybė dėl PVM lengvatų apsispręs tik prieš pat biudžeto tvirtinimą, t. y., vėliausiai iki gruodžio pabaigos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai