To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu...

- Kaip manote, gydytojau, ar aš pasveiksiu?
- Būkite ramus: jūsų liga – mano amatas.
- Vieną tokį ligonį jau gydau 10 metų.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vienas iš parkinsono ligos simptomų vadinamas "pinigų skaičiuotojo" sindromu, dreba nykštys ir smilius.

Paprastoji katuogė

Paprastoji katuogė - daugiametis vasaržalis žolinis augalas. Šakniastiebis su dvejopais stiebais: stačiais, iki 10-25 cm. aukščio, žydinčiais, vaisingais; ir gulsčiais, šliaužiančiais, vegetatyviniais, siekiančiais daugiau kaip metrą ilgio ir savo galais įsišaknijančiais. Stiebai cilindriški, apaugę paprastais ir liaukiniais plaukeliais ir šeriškais dygliais. Katuogės lapai trilapiai, panašūs į žemuogės, abipus žali, plaukuoti. Žiedynas - skėtiška kekė iš 3-10 žiedų, išaugusi stiebo viršūnėje. Katuogės žiedai smulkūs, balti.
Žydi nuo gegužės iki liepos mėnesio, vaisiai prinoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Vaisiai (uogos) susideda iš 1-5 (8) stambių, raudonų, rūgščių, žvilgančių kaulavaisių. Dauginasi įsišaknijančiais stiebais, šakniastiebinėmis atžalomis ir sėklomis. Auga vidutinio drėgnumo spygliuočių ir mišriuose, gana šviesiuose miškuose, tačiau didesnių sąžalynų nesudaro. Paplitęs visoje respublikoje. Dažnas. Augalas medingas. Katuogė yra gamtos barometras- prieš lietų jos lapai susisuka į tūteles. Uogas labai mėgsta tetervinai.

Vaistams vartojama antžeminė augalo dalis ir uogos. Antžeminė dalis pjaunama žydėjimo metu ir džiovinama pavėsyje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių vietoje. Uogos renkamos nepernokusios ir valgomos šviežios arba išdžiovinamos.
Džiovinamos džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje. Išdžiovintos uogos laikomos sausai. Tinka vartoti dvejus metus.

Vaisiuose yra 44 mg. vitamino C; iki 9 mg. karotino; cukraus, organinių rūgščių, 310 mg. katechinų, pektinų, mineralinių medžiagų. Lapuose yra flavonoidų, rutino, 147 mg. vitamino C; rauginių ir mineralinių medžiagų.

Katuogė vartojama sergant skrandžio, peršalimo, ginekologinėmis, inkstų ligomis, hemorojumi, cukriniu diabetu, podagra. Žolės nuoviras tinka galvai plauti sergant galvos odos seborėja, jis skatina plaukų augimą.

Nuoviro pavilgai vartojami patinimams gydyti, burnai skalauti. Uogos padeda sergant mažakraujyste, sąnarių uždegimu. Pasak dr. E.Šimkūnaitės, liaudies medicinoje katuogės sultys vartojamos sutrikus virškinimui ir sergant plaučių uždegimu.

Katuogės vaisiai vartojami švieži, džiovinti ir marinuoti. Iš jų verdama uogienė, drebučiai, sirupai, kisielius, spaudžiamos sultys. Sumalti uogų kauliukai vartojami kaip prieskonis.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai