To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Miško gyventojus kviečia į armiją...

Miško gyventojus kviečia į armiją. Iš medicinos kabineto išeina lamingas zuikis.
- Ko toks patenkintas?-klausia lokys.
- Aš tarnybai netinku.
- Kodėl?
- Matai tą beržą tolumoje?
- Aha...
- O aš nematau...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkorių kraujyje 10 proc. hemoglobino susijungęs su smalkėmis. Mirtinas skaičius yra 50 – 60 proc.

Skubioji (ekstra) kontracepcija

Mokslininkų duomenimis 50 procentų 15-44 metų amžiaus moterų turėjo bent vieną neplanuotą nėštumą. Nustatyta, kad pusės neplanuotų nėštumų būtų galima išvengti, plačiau naudojant skubią kontracepciją. Tačiau nedaug moterų žino apie ją, dar mažiau moterų yra naudojusios skubios kontracepcijos tabletes.

Skubios kontracepcijos tabletės yra saugios ir efektyvios, siekiant išvengti neplanuoto nėštumo po nesaugių lytinių santykių ar nesėkmingos apsaugos, t.y. plyšus prezervatyvui ar neišgėrus įprastos kontracepcijos tablečių.

Skubią kontracepciją sudaro dviejų dozių geriamų kontraceptikų režimas. Pirmoji dozė paprastai išgeriama per 72-120 val. po nesaugių lytinių santykių, antroji - geriama 12 val. vėliau. Skubi kontracepcija efektyviausia, kai vartojama per pirmas 12 valandų po lytinių santykių, todėl moterys raginamos išgerti tabletes kaip galima anksčiau, kad efektyvumas būtų maksimalus.

Yra tik progestino turinčios tabletės, kurios sukelia mažesnį pykinimą nei kombinuotos skubios kontracepcijos tabletės. Tokioje tabletėje yra 0,75 mg levonorgestrelio. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad galima gerti iš karto 2 levonorgestrelio turinčias tabletes. Tai yra efektyvu ir sumažina pavojų užmiršti ar pavėluoti išgerti antrąją tabletę.
Yra tablečių, turinčių ir estrogeno, ir progestino.

Efektyvumas

Tik progestino turinčios tabletės sumažina nėštumo tikimybę 89 procentais, ir tik apie 1 procentą vartojusių pastoja (skubios kontracepcijos nevartojusių moterų pastoja 8 procentai).

Kombinuotos skubios kontracepcijos tabletės sumažina nėštumo tikimybę 75 procentais ir tik 2 procentai vartojusių pastoja.

Skubios kontracepcijos veikimas

Tabletės slopina ar vėlina ovuliaciją, slopina apvaisinimo procesą arba neleidžia apvaisintam kiaušinėliui implantuotis gimdoje. Nėštumas nustatomas, kai įvyksta implantacija. Jei moteris jau yra nėščia, skubios kontracepcijos tabletės nenutrauks nėštumo.
Skubios kontracepcijos ir medikamentinio aborto skirtumai

Skubi kontracepcija neturėtų būti painiojama su mifepristonu (aborto tabletėmis). Skubios kontracepcijos tabletės neleidžia įvykti implantacijai ir neturi poveikio, jei moteris jau yra nėščia. Mifepristonas (įvairiose šalyse šios cheminės medžiagos vaistai turi skirtingus pavadinimus) naudojamas kaip medikamentinis metodas nėštumui nutraukti.

Pašalinis poveikis

Pykinimas/Vėmimas. Kai kurios moterys gali jausti pykinimą ar vemti. Šie reiškiniai daugiau būdingi kombinuotos skubios kontracepcijos tabletėms, bet ne progestino tabletėms. Pykinimas mažėja, jei mažinantys pykinimą vaistai išgeriami prieš valandą iki skubios kontracepcijos pirmos dozės suvartojimo.

Jei vėmimas atsiranda praėjus valandai nuo pirmos dozės suvartojimo, kai kurie gydytojai pataria pakartoti pirmą dozę. Vėmimas rodo, kad organizmas absorbavo į kraują pakankamai kontracepcijos. Jei vėmimas neleidžia išgerti tablečių, pakartotina dozė gali būti paskirta į makštį.

Kitas pašalinis poveikis: Gali pasireikšti trumpas nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, tempimas krūtyse ar pasikeisti mėnesinių laikas.

Priešparodymai

Nėra medicininių priešparodymų skubiai kontracepcijai. Skubia kontracepcija gali naudotis net tos moterys, kurioms nepatartina pastovi kombinuota kontracepcija, o tik progestino turinti ekstra kontracepcija suteikia puikią alternatyvą, nes joje nėra estrogeno.
Moteris turėtų nevartoti tablečių, jei jau yra nėščia, nors skubi kontracepcija ir nenutrauktų nėštumo, nesukeltų apsigimimų.

Kaip įsigyti skubios kontracepcijos

Nėštumo testas, ginekologinis tyrimas ar vizitas pas gydytoją nėra būtinas, tačiau skubia kontracepcija reiktų pasirūpinti iš anksto. Todėl, tikrindamasi sveikatą pas ginekologą, moteris turėtų paprašyti recepto skubiai kontracepcijai. Tai padėtų, jei reikalinga, laiku išgerti skubios kontracepcijos tabletes ir pasiekti maksimalų efektyvumą. Iš anksto gautas receptas pagerins moters galimybes ir vaisto prieinamumą. Moteris gali pradėti vartoti įprastą hormonų kontracepciją tuoj po skubios kontracepcijos vartojimo, arba ji gali naudotis barjerine kontracepcija, kol prasidės kitos mėnesinės. Jei po skubios kontracepcijos vartojimo praėjo 3 savaitės, o mėnesinės nepasirodė, rekomenduotinas nėštumo testas.

Spiralės

Vario turinčios gimdos spiralės, kaip ekstra kontracepcija, gali būti įvestos per 8 dienas po nesaugių lytinių santykių. Tai alternatyvus skubios kontracepcijos metodas.

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija gina žmogaus reprodukcines-lytines teises ir siekia, kad kiekvienas asmuo turėtų informaciją apie reprodukcinę sveikatą, jam būtų prieinamos aukštos kokybės paslaugos, ir kiekvienas galėtų laisvai pasirinkti, darydamas sprendimą reprodukcijos srityje.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai