To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas...

- Na ką gi, pulsas normalus,- sako gydytojas.
- Daktare, paimkite mano kairę ranką: dešinė – protezas.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Manoma, kad antiperspirantai (slopinantys prakaitavimą) dalyvauja krūties vėžio atsiradime. Dezodorantai tokio poveikio neturi.

Geltonoji žiognagė

Geltonoji žiognagė - daugiametis 30-70 cm. aukščio žolinis augalas su storu šliaužiančiu rusvai rudu šakniastiebiu. Stiebas stačias, laibas, plaukuotas. Lapai kiek plaukuoti, pamatiniai ilgakočiai su 1-3 poromis šoninių skiaučių; stiebiniai trilapiai arba triskiaučiai, bekočiai arba trumpakočiai. Žiedai pavieniai ant stačių žiedkočių stiebo ir šakų viršūnėje. Vainiklapiai šviesiai geltoni.

Geltonoji žiognagė žydi gegužės-rugsėjo mėnesiais. Vaisius - riešutėlis. Dauginasi sėklomis, kurias išplatina miško žvėreliai.

Auga pievose, krūmynuose, pamiškėse, pakelėse, parkuose, dykvietėse, miško aikštelėse. Mėgsta derlingas augimvietes. Sutinkamas visoje respublikoje. Dažnas.
Iš graikiško žodžio (geyo) - kvepiu. Augalo šakniastiebiai kvepia gvazdikėliais.

Vaistams vartojami šakniastiebiai su šaknimis. Jie kasami rudenį arba pavasarį. Nuvalomi, nuplaunami šaltu vandeniu ir džiovinami ore arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje. Išdžiuvę šakniastiebiai išlieka geltoni, savito kvapo. Tinka naudoti trejus metus.

Augalo šakniastiebiuose yra iki 30 proc. rauginių medžiagų, eterinio aliejaus, kurio sudėtyje yra eugenolio; dervų, cukraus, krakmolo, dažinių bei mineralinių medžiagų.

Geltonosios žiognagės preparatai turi sutraukiančių savybių, malšina uždegimus. Jos nuoviras geriamas kraujuojant iš virškinamojo trakto bei viduriuojant.

Žiognagės šakniastiebių nuoviras vartojamas kaip karštį mažinantis vaistas. Taip pat tinka burnos ertmės ir gerklės uždegimams gydyti. Sumaišytas su kitais augalais dedamas į vonias rachitu ir skrofulioze sergantiems vaikams.

Jauni švieži žiognagės lapai ir ūgliai vartojami salotoms, sriuboms gaminti. Šaknis, įdėta į alų, suteikia jam specifinį prieskonį ir apsaugo nuo surūgimo. Šaknis vartojama kaip gvazdikėlių pakaitalas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai