To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pas daktarą močiutė...

Ateina pas daktarą močiutė.
- Oi daktarėli, man skauda krūtinės srityje.
- Gerai, eikite už užuolaidos ir nusirenkite
- Ką?
- Nusirenkite.
...
- Ar jau nusirengėte?
- Ateik, jau ateik, paleistuvi...

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Europinė pipirlapė

Europinė pipirlapė - daugiametis 5-10 cm. aukščio žolinis augalas. Pipirlapės šakniastiebis šakotas, nariuotas, šliaužiantis po nukritusiais lapais ir samanomis. Stiebas trumpas, gulsčias, baigiasi 2 priešiniais ilgais kotais lapais. Pipirlapės lapai ilgakočiai, iki 8 cm. pločio, inkstiški arba apskriti, lygiakraščiai, odiški, iš abiejų pusių plaukuoti, tamsiai žalia blizgančia viršutine ir šviesesne apatine puse, žiemojantys. Žiedai pavieniai, trumpais kotais, nusvirę. Apyžiedis varpiškas, jo išorinė pusė rausva, vidinė - tamsiai raudona arba purpurinė.

Žydi balandžio-gegužės mėnesiais, sėklos pradeda nokti birželio mėnesiais. Vaisius- šešializdė dėžutė. Sėklos raukšlėtos, pilkai rudos, tribriaunės. Dauginasi sėklomis ir šakniastiebiais. Visos pipirlapės dalys primena pipirų kvapą.

Ūksminis augalas. Auga lapuočių ir mišriuose miškuose, pamiškėse, krūmuose. Mėgsta humusingus ir kalkingus dirvožemius. Paplitęs visoje respublikoje. Dažnas.
Pipirlapė dekoratyvi, tinka pavėsingoms vietoms apželdinti.

Vaistams vartojami šakniastiebiai su šaknimi ir lapai. Šakniastiebiai su šaknimis kasami augalui peržydėjus, o lapai skinami liepos-rugpjūčio mėnesiais. Žaliava džiovinama gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje. Išdžiuvusi žaliava yra natūralios spalvos. Visose pipirlapės dalyse yra 0,7-4 proc. eterinio aliejaus, sudaryto iš azarono, azarono aldehido, metilo eugenolio, pineno bei terpenų. Be to, pipirlapėje yra kaučiuko, krakmolo, obuolių ir citrinos rūgščių, vitamino C, redukuotų cukrų, dervų, 9,6 proc. mineralinių ir 6,6 proc. rauginių medžiagų.

Azaronas yra nuodingas, tačiau augalams džiūstant jo kiekis labai sumažėja. Žolės nuoviru gydomos kepenų ligos, epilepsija, isterija. Džiovintos sumaltos pipirlapės šaknys uostomos sukelia vėmimą, todėl augalas vartojamas lėtiniam alkoholizmui gydyti. Kaip išorinis vaistas naudojamas gydant nedidelius venų išsiplėtimus, egzemas, sumušimus.

Pipirlapės eterinis aliejus vartojamas parfumerijos ir maisto pramonėje. Lietuvoje anksčiau žali pipirlapės lapai buvo vartojami kaip prieskonis vietoje pipirų.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Laba diena, kur būtų galima nusipirkti europinės pipirlapės?

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai