To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dama ateina pas gydytoją ir skundžiasi...

Dama ateina pas gydytoją ir skundžiasi:
- Daktare, esu labai susirūpinusi, nes imu prarasti atmintį.
- Kada tai prasidėjo?
- Kas kada?

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pypkės rūkymas sukelia tuos pačius sutrikimus ir pokyčius organizme, kaip ir cigarečių rūkymas.

Miškinė mėta

Miškinė mėta - daugiametis 30-100 cm. aukščio augalas. Šakniastiebis baltas, apie 7mm skersmens. Stiebas status, viršutinė dalis šakota. Mėos lapai bekočiai, pailgai kiaušiniški, pailgi arba pailgai lancetiški, 3-10 cm. ilgio; jų kraštas stambiai dantytas arba pjūkliškas. Viršutinė lapo pusė pilkai žalia, apaugusi prigulusiais plaukeliais, apatinė - balsva, gauruota. Žiedynas stiebo ir šakų viršūnėse, tankus, cilindriškas, į viršūnę nusmailėjusios varpos pavidalo, 3-5cm ilgio. Vainikėlis rausvai violetinis.

Žydi liepos-rugsėjo mėnesiais, sėklos sunoksta spalio mėnesį. Vaisius - taškuotas, rudas. Dauginasi šakniastiebiais ir sėklomis. Auga upių ir ežerų dumblėtuose arba molinguose krantuose, pamiškėse, pelkių pakraščiuose. Mėgsta apydrėgnį, humusingą
priemolio dirvožemį. Apyretis. Miškinę mėtą galima auginti. Sodinama balandžio mėnesio pabaigoje dygstančiais šakniastiebių daigais. Augalas kvapus, medingas, ilgai žydi ir gausiai lankomas bičių.

Ši mėtų rūšis labai polimorfinė. Augalai skiriasi ne tik plaukuotumu ir lapų įvairove (morfologiniais požymiais), bet ir eterinio aliejaus kiekiu bei sudėtimi. Dioskorido ir kitų senųjų autorių duotas augalui vardas kilęs iš mitologinės būtybės- nimfos Mintha, kuri buvusi paversta į mėtą.

Vaistinei žaliavai vartojami augalo lapai su žiedais. Augalas pjaunamas žydėjimo pradžioje ir džiovinamas pavėsyje, gerai vėdinamoje patalpoje. Tinkamai laikoma žaliava vartotina pusantrų metų.

Mėtos lapuose yra 1,4-1,6 proc. eterinio aliejaus, susidedančio iš 27-70 komponentų. Be to, žaliavoje yra cukraus, organinių rūgščių, saponinų, karotino, vitamino C, rauginių, mineralinių ir kitų medžiagų.

Nuo senų laikų vartojama kaip raminamasis, antшseptinis, prieštraukulinis, prakaitą varantis, skausmą malšinantis, spazmolizinis vaistas. Gerina virškinimą ir vartojama sergant virškinamojo trakto ligomis, kaip atsikosėjimą lengvinantis vaistas peršalus.

Išoriškai mėtos antpilas vartojamas skalavimui ir pavilgams skaudant gerklę, dantis, sergant paradontoze, esant opoms burnoje. Naudojama skrofulioze sergantiems vaikams maudyti.

Mėta nuo senų laikų vartojama kaip prieskonis arba uždaras įvairiems patiekalams.
Prieskoniams vartoti reikia labai mažais kiekiais. Miškinės mėtos žaliava aromatizuojami ir paskaninami sūriai, iš jos verdama kvapi ir skaniarbata. Eterinis aliejus vartojamas parfumerijoje ir muilo gamybai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai