To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas sako pacientui...

Gydytojas sako pacientui:
- Jus reikia nedelsiant operuoti.
- Ne. Nesutinku. Geriau jau aš mirsiu nei leisiuosi operuojamas...
- Tai kad vienas kitam nemaišo.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Fetalinis alkoholio sindromas (arba alkoholinė embriopatia) suprantamas kaip vaikų sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo nėštumo metu.

Paprastoji pakalnutė

Paprastoji pakalnutė - daugiametis iki 30 cm. aukščio žolinis augalas. Pakalnutės šakniastiebis ilgas, nariuotas, gulsčias. Žiedstiebis stačias, tribriaunis, belapis, plikas. Pamatiniai lapai 2-3, 8-21 cm. ilgio ir 5-6 cm. pločio, ilgakočiai, elipsiški arba elipsiškai lancetiški. Pakalnučių lapų pamatai apkabina žiedstiebį. Balti, nusvirę, kvepiantys žiedai ant žiedstiebio sudaro vienašalę kekę.

Žydi gegužės-birželio mėnesiais, vaisiai prinoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Vaisius- rutuliška, raudona uoga su melsvomis apvaliomis sėklomis. Dauginasi šakniastiebiais ir sėklomis. Žydėti pradeda po 8 metų.

Auga lapuočių, spygliuočių ir mišriuose miškuose. Vietomis sudaro didelius sąžalynus. Mėgsta humusingus dirvožemius. Auga įvairių tipų augimvietėse. Paplitusi visuose respublikos rajonuose. Šiuo metu pakalnučių augimviečių smarkiai sumažėję. Apyretė. Įrašyta į saugomų augalų sąrašą. Dažnai auginama kaip dekoratyvinis augalas gėlynuose, darželiuose ir kapinėse.

Vaistams renkami lapai, žiedai arba žiedynai ir žolė. Žiedai ir žolė renkami žydėjimo pradžioje. Žiedynai pjaunami 3 cm. žemiau apatinio žiedo, žolė - apatinių lapų lygyje. Lapai skinami žydėjimo pradžioje ir per patį žydėjimą. Pakalnučių negalima rauti. Žaliava greitai džiovinama gerai vėdinamoje patalpoje paskleista plonu sluoksniu arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 70°C temperatūroje. Išdžiuvę žiedai būna šviesiai gelsvi, silpno kvapo ir kartaus skonio. Tinkamai laikoma nesugenda dvejus metus.

Visose pakalnutės dalyse yra širdį veikiančių glikozidų: žieduose- konvaliatoksino, lapuose- konvalitoksino, konvaliatoksolio ir kitų. Be to, jose yra saponinų, eterinio aliejaus, organinių rūgščių, vitamino C, mineralinių medžiagų. Žieduose yra farnezolio ir likopino.

Pakalnutės preparatais gydoma širdies nepakankamumas, neurozės, kardiosklerozė. Jie suretina širdies susitraukimo ritmą, stiprina širdies susitraukimus, skatina šlapimo išsiskyrimą, mažina skysčių kaupimąsi organizme. Kadangi dauguma veikliųjų glikozidų suskyla skrandyje, farmacijoje preparatai gaminami ampulėmis ir leidžiami į veną. Farmacijos pramonė gamina pakalnutės spiritinę tinktūrą. Ji vartojama po 15-20 lašų 2-3 kartus per dieną nuo širdies veiklos sutrikimų, širdies neurozių, kitų širdies ligų. Populiarūs vaistažolių mišiniai kartu su valerijonu bei sukatžole. Augalų veikliosios medžiagos ramina centrinę nervų sistemą.

Liaudies medicinoje pakalnutė vartojama širdies ligoms, epilepsijai, vandenligei gydyti. Taip pat vartojama nuo nemigos, isterijos ir nervų dirglumo. Pakalnučių žiedai vartojami parfumerijos pramonėje. Jos uogomis gali apsinuodyti vaikai!


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai