To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą...

Ligonis su išmušta akimi ateina pas daktarą:
- Gydytojau, man akį išmušė!
- Na tai kas? Juk turite atsarginę!

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nerimo sutrikimai, kuriems būdinga nuolatinė, įkyri, neracionali konkretaus objekto ar situacijos baimė, vadinami fobijomis. Fobijų yra apie 500 rūšių ir jos skirstomos į specifines ir ...

Didžioji rusmenė

Didžioji rusmenė - daugiametis 30-100 cm. aukščio žolinis augalas. Šakniastiebis trumpas, storas su kuokštinėmis šaknimis. Rusmenės stiebas stačias, nešakotas, plaukuotas. Lapai šviesiai žali, lancetiški arba kiaušiniškai lancetiški, jų viršutinė pusė plika, apatinė apaugusi paprastais ir liaukiniais plaukeliais; apatiniai su lapkočiais, viršutiniai bekočiai, į viršų palaipsniui mažėja ir pereina į pažiedlapius. Žiedynas -  trumpa, 6-25 cm. ilgio, reta vienašalė kekė. Vainikėlis didelis, 30-45 mm. ilgio, išpūstai varpiškas, liaukingai plaukuotas, blyškiai geltonas su rudu gyslų rezginiu viduje.

Didžioji rusmenė žydi birželio-rugpjūčio mėnesiais, sėklos sunoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Vaisius - kiaušiniška, tankiai apaugusi plaukeliais dėžutė su labai daug mažų geltonų sėklų. Dauginasi sėklomis.

Auga šviesiuose miškuose, miškų aikštelėse, kirtimuose, pamiškėse, akmeninguose šlaituose. Mėgsta kalkingą dirvožemį. Retas arba apyretis, dažnesnis Aukštaičių ir Pietų Lietuvos aukštumų rajonuose. Augalas dekoratyvus, saugomas įstatymo.

Rusmenės preparatai jau nuo XVIII a. vartojami esant širdies ir kraujo apytakos nepakankamumui. Vaistams vartojami rusmenės lapai. Jie skinami prieš žydėjimą, sausą bei saulėtą dieną ir tuojau džiovinami plonai paskleidus, pavėsyje, gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 50-60°C temperatūroje.

Išdžiuvusi žaliava yra karti ir nemalonaus kvapo. Tinkamai laikoma vartotina vienerius metus. Rusmenės lapuose yra širdį veikiančių glikozidų: digitoksino, acetildigitoksino ir kitų; taip pat saponinų, flavonoidų, rauginių ir kitų veikliųjų medžiagų.

Rusmenės preparatai pasižymi stimuliuojančiu veikimu. Tiesiogiai veikia miokardą, sustiprina jo susitraukimo jėgą, retina širdies ritmą. Preparatai padidina kraujo spaudimą ir širdies raumens tonusą, gerina medžiagų apykaitą.

Rusmenė - viena iš mediciniškai ypač aktyvių vaistažolių, iš jos gaunami svarbūs preparatai širdies ligoms gydyti. E Seniau rusmenės nuoviru gydydavo dusulį, nemigą, širdies ligas. Lapų nuoviru išoriškai vilgė odos žaizdeles, išbėrimus.

Rusmenė - labai nuodingas augalas. Be gydytojo nurodymo jos vartoti negalima.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai