To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Terapeutas sako savo pacientei...

Terapeutas sako savo pacientei:
- Miela ponia, jūs ne kaip atrodote...
Ji daktarui atsikirto:
- Jūs taip pat ne gražuolis

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vienas iš parkinsono ligos simptomų vadinamas "pinigų skaičiuotojo" sindromu, dreba nykštys ir smilius.

Vyrų depresija

Vyrų depresija - ar esate dirglus, irzlus, atsitraukęs nuo aplinkos? Ar pastebite, kad darbas užima visą jūsų laiką, geriate per daug alkoholio, naudojate vaistus ar ieškote jaudulio užsiimdamas pavojinga veikla? Jeigu į dauguma variantų atsakėte teigiamai, galbūt esate persekiojamas to, ką Vinstonas Čerčilis vadino „juodu šunimi" - vyrų depresija. Pats V. Čerčilis stengėsi apsisaugoti nuo per dažno brendžio vartojimo. Vyrams depresiją taip pat galima įtarti, jei neatsakingai vairuojama, turima pavojingų meilės ryšių arba atsiribojama nuo pasaulio. Blogiausia, kas nutinka vyrams esant depresijai - padidėja savižudybės rizika.

Vyrams depresija dažnai nediagnozuojama

Kiekvienais metais depresija paveikia apie šešis milijonus amerikiečių vyrų ir dvylika milijonų amerikiečių moterų, tačiau šitie skaičiai dar nenusako tikrosios situacijos. Kadangi vyrai nėra linkę kalbėti apie depresiją su sveikatos priežiūros specialistu, todėl daugumai vyrų depresija nėra diagnozuojama ir, žinoma, negydoma.

Kai kurie vyrai vaikystėje mokosi pervertinti savo nepriklausomybę ir savikontrolę. Jiems nuolat kalbama, jog "nevyriška" reikšti savo jausmus ir emocijas, todėl vėliau besireiškiantis liūdesys, netikrumas ir beviltiškumo jausmas traktuojami kaip depresija. Bet kokios ligos, ypač protinės, kelia grėsmę jų vyriškumui. Dėl šių priežasčių vyrai neigia arba slepia savo problemas tol, kol įsikiša partneris arba nutinka kokia nors nelaimė: prarandamas darbas, yra areštuojamas. Tik tuomet ieškoma pagalbos.

Kuomet vyrai kreipiasi į sveikatos priežiūros specialistą, skundžiasi fiziniais negalavimais: galvos skausmu, virškinimo problemomis ar chronišku skausmu, o ne emociniais sutrikimais. Dėl šių priežasčių sąsajos tarp simptomų ir vyrų depresijos turėtų būti peržiūrėtos. Netgi jei diagnozuojama depresija, vyrai gali reikalauti, kad būtų gydoma jų psichinė sveikata. Vyrai jaudinasi dėl stereotipų, kurie gali paveikti jų santykius su aplinkiniais: sugriauti karjerą, netekti šeimos narių ir draugų pagalbos.

Vyrų depresijos simptomai

Tiek vyrams, tiek moterims depresija pasireiškia bendrais simptomais: neigiami jausmai, nepilnavertis miegas, liūdesys, kaltė, beviltiškumas. Depresiški vyrai mažiau nei depresiškos moterys verkia. Kiti vyrų depresijos simptomai:

  • Pyktis ir frustracija;
  • Agresyvus elgesys;
  • Svorio praradimas;
  • Rizikingas elgesys (nutrūktgalviškas vairavimas, atsitiktiniai lytiniai santykiai);
  • Sutelktumo stoka;
  • Atsiskyrimas nuo šeimos ir draugų;
  • Mėgiamos veiklos vengimas;
  • Nuovargis;
  • Prarastas susidomėjimas darbu, mėgiama veikla ir lytiniais santykiais;
  • Alkoholio ir kitų draudžiamų medžiagų vartojimas;
  • Gydytojo skiriamų vaistų nenaudojimas;
  • Mintys apie savižudybę.

Taip pat jiems sunku patikėti, kad galvos skausmas, virškinimo sutrikimas ir chroniškas skausmas gali būti vyrus apimančios depresijos simptomai.

Stresas darbe - dažnai pasitaikanti vyrų depresijos priežastis

Tiek vyrams, tiek moterims tiksli depresijos priežastis nėra žinoma. Tyrinėtojai tiki, jog depresija yra genų kombinacijos, minčių procesų ir socialinės aplinkos rezultatas. Kiekvienas iš anksto esame linkę į depresiją dėl didelių gyvenimo stresų, pavyzdžiui, mums svarbių santykių nutrūkimo, mylimo asmens mirties, kraustimosi ar finansinių problemų.

Kai kurie tyrinėtojai tikina, kad pasitaikantis stresas darbe yra itin svarbi priežastis vyrams susirgti depresija. Darbe tai pasireiškia per tokias charakteristikas:

  • Atsakomybės kontrolės trūkumas;
  • Neprotingi/ neracionalūs poelgiai;
  • Konfliktai su viršininkais ar bendradarbiais;
  • Darbo saugos trūkumas;
  • Darbas naktimis;
  • Darboholizmas;
  • Daugiau laiko (nei norėtųsi) praleidžiama toli nuo namų;
  • Atlyginimas, neatitinkantis atsakomybės lygio.

Kada vyrams depresija negydoma

Kaip ir kiti vyrai, tu galbūt jautiesi, jog depresijos simptomai nėra sunkūs. Tu tiki, kad gali juos įveikti, neigti, ignoruoti ar slopinti, gerdamas per daug alkoholio, dirbdamas viršvalandžius. Jei paliksi šią ligą negydomą, depresijos simptomai įvairiais būdais gali sugriauti tavo gyvenimą, palikti chroniškai nelaimingą ir apgailėtiną.

Depresija taip pat paveikia sveikatą: nuolat palaiko aktyvų streso lygį - būseną, žalojančią organus, tarp jų ir širdį, trumpina gyvenimą. Depresiški vyrai daugiau nei du kartus yra linkę mirti dėl kokios nors priežasties. Depresiškos moterys taip pat turi padidėjusią mirties riziką, lyginant su moterimis be depresijos, tačiau skirtumas nėra toks didelis kaip vyrų tarpe. Nors šio skirtumo priežastys nėra žinomos, depresiški vyrai dažniau linkę į savidestrukcinį elgesį - nuo besaikio gėrimo, nutrūktgalviško vairavimo iki savižudybės, - kuris prisideda prie ligos atsiradimo.

Beje, depresija padidina skyrybų riziką ir riziką, kad vaikai perims tėvų depresiją. Vyrams ši liga sumažina produktyvumą, riboja uždarbio galimybes ir padidina galimybę prarasti darbą.

Savižudybė ir vyrų depresija

Nors moterys dvigubai dažniau linkusios susirgti depresija, vyrai keturis kartus dažniau kenčia blogiausią jos pasekmę - savižudybę. Pradedant paauglyste, vyrai dažniau nei moterys linkę kontroliuoti savo gyvenimą. Vyresniems vyrams (virš 85 metų) savižudybės lygis yra didžiausias. Nors moterys dažniau nei vyrai pakelia prieš save ranką, tačiau pastarieji dažniau baigia savo gyvenimą savižudybe. Ketindami nusižudyti, vyrai dažniau naudojasi pavojingais būdais, tokiais kaip šaunamasis ginklas. Jie greičiau nei moterys nuo savižudiškų minčių pereina prie veiksmų: vidutiniškai vyrams reikia 12 mėnesių, kad pereitų nuo svarstymų iki vykdymo. Palyginimui, moterims reikia 42 mėnesių. Per šį laikotarpį vyrai mažiau nei moterys išsiduoda apie savo ketinimus (pavyzdžiui, kalbėjimu). Kadangi retos galimybės atpažinti vyrams depresiją, tai šeima ir sveikatos priežiūros specialistai turi mažiau šansų padėti žmogui įsikišdami ir sutrukdydami jo planus.

Vyrų depresijos gydymas ir priežiūra

Jeigu jūs pats arba kas nors kitas nusprendė nusižudyti, prašykite gydytojo ar artimiausios greitosios pagalbos. Jei įtariate, kad jums depresija, susitarkite su šeimos gydytoju ar pirminės sveikatos priežiūros specialistu dėl apžiūros. Tokie negalavimai, kaip virusinė infekcija, skydliaukės sutrikimai ir žemas testosterono lygis gali sukelti simptomus, primenančius vyrų depresiją. Jei gydytojas nustatė depresiją, kitas žingsnis - išsamus sveikatos patikrinimas. Gali prireikti vartoti antidepresantus ar lankyti psichoterapiją, arba abu iš karto.

Rūpinkitės savimi! Jums pravers keletas patarimų:

  • Išsikelkite realistiškus tikslus ir prioriteto tvarka paskirstykite juos;
  • Leiskite laiką su jus palaikančia šeima ir draugais;
  • Įsitraukite į mėgstamą veiklą, pavyzdžiui, sportą, filmus, žaidimus ar žvejybą;
  • Atidėkite svarbius sprendimus, tokius kaip darbo keitimas, vedybos ar skyrybos, iki tol, kol depresijos simptomai pagerės.

Plačiau apie depresiją.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Koks Jusu patarimas tokiam zmogui, kuris del depresijos nejiegia susirasti darbo . Be darbo nera pinigu, o psichologo paslaugos kainuoja ir pakankamai neblogai. Taigi gaunasi uzdaras ratas , taip....! Taigi ka Jus patartumet? Aciu.

eiti i savo klinika pas psichiatra,kuris israsys antidepresantu,kurie yra nemaza dalimi kompensuojami,zodziu gydytis bandyt tokiu budu,kainuos nebrangiai bent jau.duok dieve kad padetu.

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai