To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako...

Pas gydytoją ateina vaikinas ir sako:
- Gydytojau, žinot, turiu įtarimą, kad vienas mano pažįstamas užsikrėtė venerine liga...
- Gerai, maukitės kelnes ir rodykit tą savo pažįstamą.

 • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Kasmet gimsta 130 mln. vaikų. PSO duomenimis, apie 8 mln. miršta vaikystėje. Apie 8 tūkstančius miršta kasdien dėl nepakankamos mitybos ar nekokybiško maisto.

Aborto pasekmės

Jau daugelį amžių visuomenėje vyksta atvira diskusija, susijusi su nėštumo nutraukimu. Vieni iš diskutuojančiųjų aktyviai pasisako už abortus, kiti - prieš. Abortų šalininkai teigia, jog dirbtiniai nėštumo nutraukimai, atliekami ligoninėje yra visiškai saugūs ir neturi jokių pasekmių. Visgi, daugybė atliktų tyrimų rodo, kad yra kitaip.

Abortas, kaip ir bet kuri kita chirurginė intervencija į žmogaus organizmą, gali turėti labai rimtų komplikacijų, kurios nedaugeliu atvejų, bet visgi gali baigtis mirtimi.

Viena dažniausių aborto pasekmių - infekcija. Atlikti tyrimai rodo, jog abortas komplikuojasi infekcija net trečdaliui jį patyrusių moterų. Dažniausiai infekcija į moters organizmą patenka per nesterilius chirurginius instrumentus ar medicininio personalo rankas. Lytinių takų infekcija neretai nulemia moters nevaisingumą. Dar didesnis pavojus kyla, jei infekcija iš lytinių takų išplinta po visą organizmą (išsivysto sepsis). Tuomet moters gyvybei pradeda grėsti rimtas pavojus.

Retesnė, bet dar pavojingesnė aborto komplikacija - stambių kraujagyslių tromboembolija. Aborto metu yra gramdoma gimdos sienelė, todėl iš nuograndų dažnai susiformuoja trombai, kurie patekę į kraujotaką gali užkimšti stambiąsias plaučių ar smegenų kraujagysles. Tuomet, sutrikus kraujotakai smegenyse ar plaučiuose, gali įvykti gyvybiškai svarbių organų žūtis, kuri nulemia moters mirtį.
Taip pat nereta aborto komplikacija - kraujavimas. Aborto metu pažeidžiama didelė dalis gimdos kraujagyslių, todėl labai svarbu, kad kraujavimas būtų tinkamai sustabdytas. Jei to padaryti nepavyksta, iškyla moters nukraujavimo grėsmė, dažnai tenka perpilti kraują, o tai taip pat didina infekcijos riziką.

Atliekant abortą visuomet išlieka ir gimdymo takų mechaninio pažeidimo rizika. Dažniausiai plyšta gimdos kaklelis. Tai taip pat sąlygoja nevaisingumą, persileidimų riziką ateityje.

Taip pat reikėtų nepamiršti ir dar vienos, ne mažiau svarbios aborto pasekmės, kuri po aborto pasitaiko beveik visoms moterims. Ši pasekmė literatūroje dažnai vadinama emocine krize arba poabortiniu sindromu, kuris pasireiškia begale simptomų:

 • Seksualine disfunkcija
 • Savivertės sumažėjimu
 • Socialinių santykių praradimu
 • Košmarais
 • Depresija
 • Emocine krize
 • Nerimo epizodais
 • Kaltės jausmu
 • Priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų atsiradimu
 • Negebėjimu džiaugtis dalykais, kurie anksčiau teikė džiaugsmą
 • Savižudybe

Taigi visos moterys, kurios galvoja apie nėštumo nutraukimą, turėtų pagalvoti, kokių pasekmių gali turėti šis jų žingsnis. Nėštumas - fiziologinė moters būklė, kuri turi baigtis savaiminiu persileidimu ar vaiko gimimu ir bet koks įsikišimas į šį organizmo procesą gali būti labai žalingas moters sveikatai. Jei manote, jog abortas yra vienintelė galima išeitis, prieš tai su gydytojo pagalba įvertinkite savo sveikatos būklę ir įsitikinkite, kad abortas jums bus atliktas kuo saugiau ir jį atliks kvalifikuoti, visoms situacijoms pasiruošę gydytojai ir pagalbinis personalas. Nepamirškite, jog visi abortai, atliekami ne kvalifikuotų gydytojų specialistų, beveik be išimčių baigiasi rimtomis komplikacijomis ar net mirtimi.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai