To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gera liga sklerozė...

Gera liga sklerozė: nieko neskauda ir kasdien sužinai vis ką nors naujo.

 • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
 • Paprastai, jeigu 100 moterų turi lytinių santykių be kontracepcijos antrą - trečią savo ciklo savaitę, maždaug 8 iš jų pastoja.

Kaip suprasti ir nuraminti kūdikio verksmą

Naujagimio verksmas - vienintelė ,,kalba", kuria jis gali susikalbėti su suaugusiais žmonėmis. Iššifruoti ir suprasti mažulėlio siunčiamus signalus tėvams iš pradžių nėra visiškai lengvas uždavinys.

Šaltis ar perkaitimas

Kai kūdikiui šalta, jo odelė pašiurpsta, tampa melsva (ypač rankytės, kojytės, sritis apie lūpas). Jei mažyliui per karšta, jis tampa sudirgęs, irzlus, galvytė būna drėgna, prakaituota.

Ką daryti? Jei jam šalta - šilčiau užkloti, paguldyti ant pilvo (gulėjimas ant pilvo padeda kūnui išsaugoti šilumą). Jei jam šilta, patikrinti, nurengti, duoti atsigerti.

Alkis

Verksmas prasideda trumpais ritmiškais protrūkiais, kurie tampa vis intensyvesni, kol galiausiai virsta tikru skausmingu riksmu. Tik pradėjęs valgyti, kūdikis kaipmat nurimsta.

Ką daryti? Reikėtų pasistengti, kad kūdikis neperalktų, laukdamas maitinimo laiko. Taip paprastai neatsitinka, kai kūdikis maitinamas tada, kai jis nori, o ne griežtai nustatytomis valandomis.

Troškulys

Troškulys verksmo priežastimi paprastai tampa, kai kūdikis būna šiltai aprengtas, ir jam per karšta. Verksmas panašus į išalkusio kūdikio, tačiau maitinimas jo nenumalšina.

Ką daryti? Duoti atsigerti vandens. Jei įmanoma, sumažinti aplinkos temperatūrą, nurengti šiltus drabužius.

Nuovargis

Kūdikis suirzta, verkia nereguliariais protrūkiais. Kūdikio žvilgsnis tampa ,,stiklinis", vokai paraudę ir paburkę. Kūdikis dar labiau suirzta, jei suaugę jį kalbina ar ima ant rankų.

Ką daryti? Nestimuliuoti kūdikio kalbinimu, barškučiais ir žaidimais, nenešioti ir nemankštinti. Pritildyti triukšmą ar išnešti kūdikį į ramesnę aplinką. Galima švelniai pačiūčiuoti ant rankų, užmigdyti, tyliai dainuojant lopšinę.

Skausmas

Verksmas prasideda staiga garsiu kūdikio riksmu, po kurio seka pauzė, po jos riksmas pasikartoja. Kūdikis rėkdamas plačiai išsižioja, mojuoja rankytėmis ir kojytėmis.

Ką daryti? Patikrinti, ar kūdikiui neveržia drabužėliai, ar ne pernelyg tampriai užsegtos sauskelnės. Pirmaisiais mėnesiais skausmo priežastis dažniausiai būna pilvo diegliai. Skausmą sušvelnins pilvuko masažas pagal laikrodžio rodyklę.

Nuobodulys

Burbuliavimas ir gugavimas palaipsniui pereina į zirzimą ir niurzgėjimą. Verksmas atrodo dirbtinis - jis būna vangus, gergždžiantis.

Ką daryti? Pakalbinti kūdikį, pralinksminti jį nauju žaislu ar žaidimu, dainele. Paimti kūdikį ant rankų, panešioti po kambarį, leisti jam pasidairyti.

Neaiški priežastis

Deja, ne visada pavyksta išaiškinti kūdikio verksmo priežastį. Kartais jis taip įsirėkia, kad pats pamiršta, ko verkė.

Ką daryti?

 • laikyti kūdikį glėbyje, prisiglaudus galvytę prie peties;
 • švelniai pasupti;
 • duoti čiulptuką;
 • įsupti į šiltą minkštą skarą;
 • atitraukti kūdikio dėmesį tam tikru triukšmu (įjungti dulkių siurblį, plaukų džiovintuvą ar žadintuvą);
 • pasiguldyti sau ant kelių pilvuku žemyn;
 • panešioti nešynėje;
 • išeiti su kūdikiu į lauką;
 • pavežioti kūdikį automobiliu;
 • nusirengti ir, pasiguldžius nuogą kūdikį ant krūtinės, giliai ir ritmiškai kvėpuoti.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai