To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas gydytojui...

Studentas gydytojui:
- Daktare, padėkite, aš apsinuodijau!
- Kaip tai atsitiko?
- Iš pradžių mes išgėrėm degtinę, paskui vyno, tada alaus, o po to aš apsinuodijau sausainiu...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys, kurie patyrė širdies smūgį, bet toliau rūko, turi tris kartus didesnę riziką sirgti širdies ligomis nei tie, kurie neberūko.

Kūdikiai greičiau išmoksta gestų nei žodžių

Metų neturintis kūdikis paprašo valgyti arba vaistų nuo skausmo, dygstant dantukams. Tik ne verbaline, o gestų kalba.

Šį rudenį Lietuvą pasiekė ankstyvojo ugdymo naujovė - girdinčių kūdikių gestų kalba. Ji padeda tėvams bendrauti su pirmųjų žodžių dar neišmokusiais tarti vaikais.

Moksliniai tyrimai dėl gestų įtakos kūdikio raidai JAV pradėti beveik prieš 30 metų. Paaiškėjo, kad antraisiais vaiko gyvenimo metais gestų kalba padeda išvengti nepatogumų ir įtampos, negalint apsikeisti žodine informacija. Be to, kai vaikas ženklais mokosi efektyviau bendrauti.

Pasak vienintelės Lietuvoje girdinčių kūdikių gestų kalbos instruktorės Astos Paškovskės, gestai yra tiesiausias kelias į dar nekalbančio vaiko pasaulį.

Jauna moteris gali pasidalyti ne tik profesine, bet ir asmenine patirtimi - beveik metus ženklų kalbos ji moko pusantrų metų sūnų Jorį. Mažylis moka apie 90 gestų ir 30 žodžių.

- Kokių argumentų pateiktumėte tėvams, abejojantiems, ar verta mokytis girdinčių kūdikių gestų kalbos?

- Ši kalba yra natūralus būdas tėvams produktyviai bendrauti su dar nekalbančiomis atžalomis. Išmokius kūdikį bendrauti gestų kalba, tėvams nebereikia spėlioti, ko nori jų vaikas. Galėdami parodyti, kas jiems svarbu, vaikai išvengia nusivylimų. Tad sumažėja verksmingumas. Jie nebenori kandžiotis ar muštis.

Gestus naudoja tiek suaugę, tiek vaikai ar kūdikiai. Mums įprastas gestas yra "atia", "niu niu", "ca-ca" ir pan.

10-11 mėnesių kūdikiai jau turi nemažą pasyvųjį žodyną, bet verbaline kalba dar negali išsakyti savo poreikių. Tuo tarpu gestų kalba suteikia tokią galimybę. Atlikti tyrimai parodė, kad mokęsi gestų kalbos vaikai, pradėję kalbėti turi gerokai platesnį žodyną, didesnį polinkį skaityti. Anksčiau pradėję bendrauti, jie auga labiau pasitikintys savimi.

- Ar vaikui nebūna sudėtinga vėliau pereiti prie verbalinės kalbos? Kam vaikui kalbėti, jeigu tėvai su juo ir taip susikalba?

- Išmokti verbalinę kalbą vaikams nekyla sunkumų. Kam vaikui vaikščioti, jei jis gali ropoti? Bet vaikščioti patogiau ir suteikia daugiau galimybių nei ropojimas, taip yra ir su verbaliniu bendravimu. Vaikas greitai atsirenka, kas efektyviau, ir ta linkme vysto savo sugebėjimus.

- Ar girdinčių kūdikių gestų kalba panaši į kurčiųjų?

- Taip. Paprastai girdinčių kūdikių gestų kalbos pagrindą sudaro susisteminta ir naudojama gestų kalba. Tačiau kai kurie gestai yra truputį adaptuoti, kad vaikams būtų lengviau juos rodyti.

- Kiek ilgai tenka mokytis?

- Vienareikšmio atsakymo nėra. Šalių, kuriose kūdikių gestų kalbos mokoma seniai, praktika rodo, kad pradėjus mokyti 7-8 mėn. kūdikį, galima tikėtis, kad pirmuosius ženklus jis rodys po dviejų trijų mėnesių.

- Kur vyksta girdinčių kūdikių gestų kalbos kursai? Ar turite daugiau pagalbininkų?

- Šiuo metu kursai vyksta tik Vilniuje. Renkamos grupės Kaune ir Panevėžyje. Esu vienintelė Lietuvoje instruktorė, dirbanti pagal "Sign2Me" programą. Iki šiol visa informacija apie šią programą buvo prieinama tik užsienio kalbomis, o mokytis tiesiogiai buvo galima tik užsienyje. Tikiuosi, kad laikui bėgant instruktorių, lietuviškai mokančių girdinčių kūdikių gestų kalbos Lietuvoje daugės.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Teko akis į akį susidurti tiek su Ramune, tiek su Asta. Nesuprantu, kodėl Ramunė vis pyksta ant Astos - juk abi kalba apie tą patį ir daro tą patį ir pinigus ima tokius pačius. Tik tiek, kad Ramunės klubas yra neveikiantis (susitinkama gal kelis kartus per metus, o ateina vis nauji žmonės, kurie nušviečiami apie tai, kas yra kūdikių ženklų kalba), o Astos pamokėlės - vyksta, grupės renkamos nuolat. Daugiau tolerancijos.

Mama Gabriele,

pamiršau Jus pakviesti prisijungti prie klubo "kalbančios rankelės". Kad turėtumėte daugiau ir tikslios informacijos apie jo veiklą :)

Tiesiog parašykite man ir ateityje gausite visas klubiečių naujienas :)

psichologe.ramune@gmail.com

Nuoširdžiai,
Ramunė

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

REKLAMINIS IRASAS - ISTRINTA

O aš manau truputį kitaip... Jei mokau tik tuos gestus, kurių man reikia, tai gal ir taip, bet kai imi ir pradedi domėtis vaiko poreikiais, tai pasirodo, kad yra ką pasimokyti. Bent man pačiai sunku būtų sukurti ženklą "suptis", o kur dar keli šimtai??? Kai neturi supratimo, kas tai yra, tai atrodo visai paprasta.

na jo, reikia cia kursu, ansaiptol..
pvz, sakai vaikui "ateik, ateik, ateik" ir tiesi i ji rankas.. Po savaites jis jau supranta ta gesta.. pvz, mano kudikis jau ta supranta..
Tiesiog jei fantazijos neturit, mokekit uz kursus..

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai