To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Tuoj papasakosiu anekdotą apie...

Tuoj papasakosiu anekdotą apie sklerozę! Jei tik prisiminsiu...

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Bėgant gyvenimo metams, žmonės tampa laimingesni, teigiama tris dešimtmečius trukusio mokslinio tyrimo išvadose.

Kraujotakos ligos jaunėja

Sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų gali patys žmonės, laiku susirūpinę savo sveikata. Viena iš efektyviausių priemonių - „blogojo" cholesterolio, kurį atskleidžia tik lipidograma, kontrolė.

Europą aplenkėme vyrų mirtingumu

Pas gydytoją ateinama arba per anksti, arba per vėlai. Šis taiklus posakis tik patvirtina, kad niekas geriau už patį žmogų negali pasirūpinti sveikata.

Ką tik paskelbti Statistikos departamento duomenys parodė, kad Lietuvos vyrų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė trumpiausia tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių, o moterų - vos šiek tiek ilgesnė negu Bulgarijos, Latvijos ir Rumunijos.

Širdies ir kraujagyslių ligos pernai ir vėl buvo daugiau kaip pusės mirusiųjų mirties priežastis. Nuo šių ligų mūsų šalyje mirtingumas dabar yra 2,3 karto didesnis negu ES valstybių narių vidurkis (ketvirtas pagal dydį). Dar 2001-aisiais šis skirtumas buvo mažesnis 2,16 karto.

Beje, Seimo patvirtintoje 1997-2010 metų Lietuvos sveikatos programoje buvo numatyta sumažinti jaunesnių nei 65 m. žmonių mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų 15 proc., o 65-74 m. žmonių - 10 proc.

Tiksliai atskleidžia cholesterolio dalis

Esant tokiai grėsmingai situacijai, galima pasidžiaugti, kad vis daugiau panevėžiečių jau suvokia, kad yra būdas išvengti ligoninės palatos - reikia patiems laiku pasirūpinti savo sveikata.

Tai galima pastebėti, nes vis daugiau mūsų miesto ir rajono žmonių dalyvauja „Medicina practica" laboratorijos organizuojamoje sveikatos profilaktikos akcijoje „Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!"

Kaip žinome, padidėjęs kraujospūdis ir per didelis „blogojo" (mažo tankio) cholesterolio kiekis daro ypač didelę įtaką širdies ir kraujagyslių ligoms. Anksti pastebėjus sutrikimus, žmogui dar galima padėti be jokių cheminių vaistų ir didelių išlaidų.

Akcijos metu su didele nuolaida atliekamas cholesterolio išplėstinis tyrimas - lipidograma. Šis modernus kraujo tyrimas atskleidžia visas kraujo riebalų dalis: „blogąjį", gerąjį (didelio tankio), bendrąjį cholesterolį ir trigliceridus.

Lipidograma jau reikalinga jauniems

Geresnio tyrimo, kaip lipidograma, kuris taip išsamiai parodytų širdies ir kraujagyslių kokybę, mūsų šalyje nėra. Mums dar dažnai siūlomas paprastas cholesterolio tyrimas gydytoją gali net ir suklaidinti.

Pavyzdžiui, atlikus tokį seniai naudojamą paprastą cholesterolio tyrimą, duomenys gali parodyti, kad bendras cholesterolio kiekis artimas normaliam. Tačiau atlikus lipidogramą gali paaiškėti, kad „blogojo" cholesterolio kiekis jau pavojingai viršija normalų, o „gerojo" cholesterolio kiekis smarkiai sumažėjęs. Grėsmę širdžiai ir kraujagyslėms sukelia tik „blogasis" cholesterolis ir trigliceridai.

Reikia atkreipti dėmesį, kad pastaraisiais metais Lietuvoje pastebimas jaunesnio amžiaus (35-59 m.) žmonių mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų padidėjimas. Pernai nuo šių ligų mirė 12 proc. šio amžiaus gyventojų, todėl kardiologai pataria lipidogramą būtinai atlikti sulaukus jau 20 metų.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Taip, ligos jaunėja. Panagrinėkime priežastis. Kodėl. Šiandien mes gyvename užterštoje atmosferoje, patiriame stresą darbe ir namie. O ką mes šiandien valgome iš parduotuvių - š....ą. Jei netikit, pasiskaitykite www.sveikasvaikas.lt ,,Maisto priedų žinynas" Pasirodo Lietuvoje labai daug maisto produktų, kurie uždrausti kt. šalyse. Ir kokias ligas sukelia tie konservantai! Žr. ,,Priedai ir konservantai" ten pat. Patekę į organizmą, jie pavirsta toksinais. Toksinai patenka į kraują teršdami kraujagysles ir kt. organus. Kenkia ir riebus maistas kai nesudeginam kalorijų. Padidėja cholesterolis, kraujospūdis. Po kurio laiko išsivysto hipertonija, širdies ligos. Siūlome <<reklamos cenzūra>> kompanijos natūralius biologiškai aktyvius papildus, kurie stipriai valo kraujotaką, visą organizmą, sutvarko virškinimo problemą, nuima stresą. Šiandien mūsų organizmas labai užterštas, padėkim jam. Galit teirautis: tel.<<reklamos cenzūra>>, danutevision@gmail.com

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai