To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pagyvenusi dama džiaugiasi...

Pagyvenusi dama džiaugiasi:
- Kokie nuostabūs pasiekimai medicinos srityje. Anksčiau, kai buvau jauna, reikėdavo nusirengti, o dabar užtenka liežuvį parodyt...

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Pagrindinės mirčių priežastys nesikeičia

Kraujotakos sistemos ligos pernai Lietuvoje išliko pagrindine mirčių priežastimi - jos nusinešė per 20 tūkst. gyvybių, skelbia Higienos institutas.

Instituto duomenimis, pernai šalyje mirė per 42 tūkst. žmonių: 21,5 tūkst. vyrų ir 20,6 tūkst. moterų. 2010-aisiais mirė 88 žmonėmis daugiau nei 2009-aisiais.

Specialistų teigimu, gyvybės dažniausiai užgęsta dėl tų pačių priežasčių, kaip ir ankstesniais metais. Pernai 85,3 proc. visų mirties priežasčių sudarė kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys.

Nuo kraujotakos sistemos ligų 2010 metais mirė daugiau nei pusė - 56,1 proc., nuo piktybinių navikų - 19,3 proc., o dėl išorinių priežasčių - 9,6 proc. žmonių.

Daugiausia - 47 proc. - vyrų mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, trečdaliui pernai mirusių vyrų diagnozuotos išeminės širdies ligos.

Daugiausia - 65,6 proc. - moterų taip pat mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, išeminė širdies liga pakirto 41,6 proc. moterų gyvybes.

Nuo piktybinių navikų Lietuvoje mirė 4572 vyrai (21,2 proc.), dėl išorinių priežasčių - 3125 vyrai (14,5 proc.), iš jų 57,3 proc. mirė dėl nelaimingų atsitikimų, 26,5 proc. nusižudė.

Nuo piktybinių navikų mirė 3538 moterys (17,2 proc.), arba 1,3 karto mažiau negu vyrų.

Pernai dėl išorinių priežasčių mirė 920 moterų (4,5 proc. visų mirusių moterų), iš jų 61,3 proc. - dėl nelaimingų atsitikimų, 20,5 proc. nusižudė.

Moterų mirtingumas dėl išorinių priežasčių buvo 3,4 karto mažesnis negu vyrų.

Higienos institutas teigia, kad pernai sumažėjo kūdikių mirtingumas.Per metus mirė 153 kūdikiai (85 berniukai ir 68 mergaitės) - 28 kūdikiais mažiau, palyginti su 2009-aisiais.

Pagrindinės kūdikių mirties priežastys buvo perinatalinio periodo ligos (42,5 proc.), įgimtos formavimosi ydos (34 proc.) ir išorinės priežastys (7,8 proc.).

1- 17 metų vaikų pernai mirė mažiau (155 vaikai) negu 2009 metais. Pagrindinės mirties priežastys šios amžiaus grupės vaikų - išorinės (49 proc.) ir piktybiniai navikai (16,1 proc.).


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai