To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kalbasi du seni gydytojai...

Kalbasi du seni gydytojai:
- Aš turėjau ligonį, kuris pagal visas prognozes turėjo mirti jau prieš dešimt metų, o jis vis dar gyvas.
- Taigi, būna ir taip. Tai dar kartą įrodo, kad, jei ligonis tikrai nori gyventi, medicina bejėgė.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Butanas 2004 m. lapkritį tapo pirmąja valstybe pasaulyje, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. 2005 m. buvo uždrausta rūkyti.

Alytaus ir Druskininkų gyventojus kamuoja padidėjęs cholesterolio kiekis ir pakilęs kraujospūdis

Po Alytuje ir Druskininkuose balandį vykusių sveikatos profilaktikos mėnesio „Apsaugok širdį" renginių paaiškėjo, kad labiausiai šių regionų gyventojus kamuoja padidėjęs cholesterolio kiekis ir pakilęs kraujospūdis. Net 58 proc. pasitikrinusiųjų sveikatą nustatytas cholesterolio kiekio padidėjimas, 52 proc. pakilęs kraujospūdis. Laboratoriniais kraujo tyrimais išaiškinta 21 anemijos atvejis, 12 skydliaukės sutrikimo atvejų, 11 kepenų funkcijos sutrikimų, 4 onkologiniai susirgimai. Iš viso profilaktikos mėnesio renginiuose dalyvavo apie 0,6 tūkst. žmonių. Iš jų 340 sveikatą pasitikrinti panorusių alytiškių ir 260 Druskininkų kurorto gyventojų bei svečių. Sveikatos profilaktikos renginius organizavo Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.

Sveikatos profilaktikos renginių metu buvo galima nemokamai atlikti cholesterolio kraujyje tyrimą, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, paskaitose pasiklausyti medikų patarimų bei atlikti kitus kraujo tyrimus. Norintieji visapusiškai pasitikrinti sveikatą atliko medikų specialiai sudarytas profilaktinių kraujo tyrimų programas, kurios leido aptikti itin pavojingus susirgimus.

Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės gydytojos Dangiros Babenskienės, ankstyvoji susirgimų diagnostika lemia gydymo sėkmę, tačiau tik labai nedidelė dalis lietuvių yra įpratę profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. „Dažnai į medikus kreipiamasi, kai jaučiami ryškūs negalavimai, tačiau tuomet žmogui padėti yra sunku arba neįmanoma, nes susirgimai yra toli pažengę. Pavėluotai diagnozavus daugelį ligų tiek gydymas sudėtingesnis, tiek gydymo rezultatai blogesni, o kartais medikams gyvybės išgelbėti visai nepavyksta. Nuolat tikrinantis sveikatą ligą galima diagnozuoti dar pačioje pradžioje. Žmogaus organizmas sugeba kompensuoti daugelį sutrikimų ir todėl iš pradžių nejaučiami jokie simptomai. Dažniausiai klinikiniai simptomai pasireiškia tada, kai liga jau pažengusi arba esant ligos komplikacijoms. Ypač pavojingos širdies ir kraujagyslių ligos, onkologiniai susirgimai, cukrinis diabetas, kepenų bei inkstų funkcijos sutrikimai, todėl labai svarbu laiku atlikti šių ligų prevencijai svarbius kraujo tyrimus.", - aiškina gydytoja D. Babenskienė.

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai" Druskininkų miesto bendrijos pirmininkė Zita Joana Jančiauskienė po paskaitos Druskininkų socialinių paslaugų centre žurnalistams pasidžiaugė sudaryta galimybe daugiau sužinoti apie sveikatą ir pavojingas ligas, atlikti profilaktinius kraujo tyrimus. „Bendrijoje nuolat skatiname stiprinti sveikatą, sportuojame. Tokie renginiai labai reikalingi, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Šiandien susirinko pilna salė ir dauguma tikrinosi sveikatą. Pati atlikau keletą kraujo tyrimų ir su jų rezultatais eisiu pas savo šeimos gydytoją", - sako Z. Jančiauskienė

Su šeima į mineralinio vandens procedūras Druskininkų gydyklose atvykusi vilnietė Kristina liko nustebinta sužinojusi, kad tądien buvo galima ne tik jėgas atgauti mineralinio vandens voniose, bet ir pasitikrinti sveikatą. „Prieš keletą metų po infarkto palaidojau savo mamą. Puikiai žinau, kuo pavojingas metų metais slapčia besikaupiantis cholesterolis. Baisiausia, kad apie jo pasekmes sužinome jau po laiko. Anksčiau nei tyrimų buvo, nei tokių akcijų niekas neorganizavo. Visuomet galvojau, kad esu jauna, jaučiuosi gerai, daug dirbu ir pas gydytojus nėra ko ieškoti ligų. Bet kai netenki artimo, į savo sveikatą pradedi žiūrėti visai kitaip - pradėjau reguliariai lankytis sanatorijose, dažniau konsultuotis su savo gydytoja, sveikiau maitintis", - pasakoja moteris, davusi kraujo cholesterolio ir vėžio žymenų tyrimams.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai