To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Profesorius guodžia buvusį studentą - jauną gydytoją...

Profesorius guodžia buvusį studentą - jauną gydytoją:
- Jūsų pirmasis pacientas, kolega, pasveiko. Tai ko gi jūs toks nusiminęs?
- Visiškai nežinau, nuo ko jis pasveiko...

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Mažas cholesterolio kiekis gali reikšti vėžį

Skelbiama, kad mažas cholesterolio kiekis gali signalizuoti apie vėžį, tačiau tai nebūtinai yra šios ligos priežastis.

Kaip skelbia „ABC News" bei „Reuters", kitas tuo pat metu atliktas tyrimas kiek komplikavo bendrą supratimą apie cholesterolio vaidmenį sergant vėžiu, mat jo rezultatai leidžia teigti, kad cholesterolis gali sumažinti riziką susirgti prostatos vėžiu.

Mokslininkai jau ne vienus metus pastebi, kad žmonės, turintys mažą cholesterolio - tiek „gerojo" DTL (didelio tankio lipoproteinų cholesterolio), tiek „blogojo" MTL (mažo tankio lipoproteinai) - kiekį tam tikrais vėžio tipais suserga dažniau nei kiti.

Kaip pranešama, tai kelia susirūpinimą, mat mažas cholesterolio kiekis (ypač mažas MTL cholesterolio kiekis) paprastai yra siejamas su sveika širdimi.

Didžiulis tyrimas

Kita vertus, mokslininkai nemano, kad mažas cholesterolio kiekis sukelia vėžį. Veikiau atvirkščiai.

„Mūsų tyrimas patvirtina, kad sumažinti cholesterolio kiekį gali nediagnozuotas vėžys", - cituojamas dr. Demetriusas Albanesas, JAV Nacionalinio vėžio instituto vyr. tyrėjas.

Tyrimas, kuriam vadovavo D. Albanesas, truko 18 metų (tai ilgiausiai trukęs vėžio tyrimas). Jo metu stebėta 30 tūkst. rūkančių suomių sveikata.

Per tą laiką vėžiu susirgo 7,545 suomių rūkaliai. Pastebima, kad tie, kurių cholesterolio kiekis litre kraujo buvo 7,15 milimolai, vėžiu susirgo 15 proc. dažniau nei tie, kurių kraujyje šios medžiagos aptikta mažiau.

Tačiau kai mokslininkai iš statistinės medžiagos pašalino vėžio, atsiradusio per pirmus 9 metus, atvejus, ši rizika dingo. Tai padaryta dėl to, kad tikimybė, jog per 9 metus rūkaliai susirgs vėžiu, yra didelė. Atsisakius tokių duomenų tyrėjai galėjo koncentruotis ties cholesterolio vaidmeniu.

„Rezultatai leidžia iškelti idėją, kad mažas cholesterolio kiekis gali būti nediagnozuoto vėžio simptomas, o ne jį sukelianti priežastis", - teigia dr. D. Albanesas.

Kita vertus, kiti mokslininkai komentuodami tyrimo rezultatus teigia, kad tyrimo rezultatai naudingi, tačiau cholesterolio ir vėžio ryšys tebėra labai kompleksinis ir kontroversiškas.

Prostatos vėžys

Tame pačiame „Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention" žurnale publikuotame tyrime, kuriam vadovavo Elizabeth Platz iš Johnso Hopkinso universiteto (JAV), teigiama, kad mažas cholesterolio kiekis sumažina riziką susirgti prostatos vėžiu.

Studijos, kurioje stebėti 5586 vyrai, rezultatai leidžia teigti, kad vyresniems nei 55 metų amžiaus vyrams, kurių cholesterolio kiekis yra mažesnis nei 5,2 milimolai litre, šia vėžio rūšimi gali susirgti net 60 proc. rečiau nei turintys daugiau cholesterolio.

Cholesterolio kiekis kraujyje matuojamas milimoliais litre (mmol/l). Normalus svyravimų diapazonas yra nuo 3,5 iki 5,2 mmol/l.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai