To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi...

Atėjo pacientas pas dantų gydytoją ir meilinasi:
- Girdėjau, daktare, kad tik jūs vienintelis traukiate dantis be skausmo.
- Ne visada, - prisipažino gydytojas, - pasitaiko, kad išsinarinu ranką.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ašaros susideda iš 99 proc. vandens ir 1 proc. mineralinių bei organinių medžiagų (daugiausia natrio chlorido - valgomosios druskos, todėl jos ir yra sūrios).

Kauniečiai įrodė, kad yra sveikesni už Vilniaus gyventojus

Vidutinis cholesterolio kiekis kauniečių kraujyje siekia 5,5 milimolius litre (mmol/l) ir yra mažesnis už atitinkamą Vilniaus gyventojų rodiklį, kuris yra 6 mmol/l. Tai buvo nustatyta per visuomeninę sveikatingumo akciją „Nežudyk savęs - mažink cholesterolį", laikinojoje sostinėje vykusią vakar, liepos 9 d. Jos metu gydytojai apie 200-ams simbolinės giltinės pakviestų kauniečių ir miesto svečių nemokamai nustatė cholesterolio kiekį kraujyje ir suteikė konsultacijas, kaip kovoti su šia problema bei gyventi sveikai.

„Mūsų akcija Kaune susilaukė didelio susidomėjimo, tai rodo, kad, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į cholesterolio problemą, einame teisingu keliu. Siekėme šviesti žmones, todėl visi akcijoje dalyvavę gydytojai kalbėjosi su kiekvienu atvykusiuoju asmeniškai, dalijo patarimus, atsižvelgdami į kiekvieno sveikatos būklę ir cholesterolio kiekį kraujyje. Esu įsitikinęs, kad labai svarbu žmonėms paaiškinti, jog su širdies ir kraujagyslių ligomis reikia pradėti kovoti nuo jų atsiradimo priežasčių, iš kurių viena svarbiausių yra aukštas cholesterolio kiekis", - kalbėjo vienas iš akcijos organizatorių, Lietuvos širdies asociacijos prezidentas Pranas Šerpytis.

Anot P. Šerpyčio, Kauno mieste vykusi akcija „Nežudyk savęs - mažink cholesterolį" išsiskyrė tuo, kad joje apsilankė nemažas skaičius žmonių, patenkančių į širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupę. Ypač cholesterolio problema ir jo sukeliamų ligų prevencija domėjosi vidutinio amžiaus vyrai nuo 45 metų.

„Prieš pradėdami akciją „Nežudyk savęs - mažink cholesterolį" Kaune, norėjome nustatyti, ar kauniečiai yra sveikesni už sostinės gyventojus ir jiems tai pavyko įrodyti. Taip pat pasiekėme ir dar vieną užsibrėžtą tikslą - pritraukti tuos kauniečius, kurie patenka į širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupę: tai vyrai nuo 45 m. ir moterys nuo 55 m.", - sako Saulius Šabūnas, farmacijos bendrovės „AstraZeneca Lietuva" generalinis direktorius

Akcija „Nežudyk savęs - mažink cholesterolį" patraukė ir žymių kauniečių dėmesį - joje apsilankė bei cholesterolio kiekį pasimatavo ir sportinių šokių klubo „Sūkurys" vadovai Jūratė ir Česlovas Norvaišos.

Daugelis akcijoje dalyvavusių žmonių domėjosi, kaip reikia tinkamai mažinti cholesterolio kiekį, o didelė dalis teiravosi ir apie vaistus, padedančius kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis. Anot P. Šerpyčio, ne visi kauniečiai žinojo apie efektyviausius vaistus, mažinančius cholesterolio kiekį kraujyje bei stabdančius aterosklerozę - statinus. Tai patvirtina ir statistiniai duomenys, rodantys, kad statinų suvartojimas mūsų šalyje kol kas yra vienas mažiausių Europoje.

Pasaulyje kasmet nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiau kaip 18 mln. žmonių. Lietuvoje vidutiniškai kasmet širdies ir kraujagyslių sukeliamos ligos pasiglemžia apie 24 tūkst. gyvybių, iš kurių beveik 50 proc. vyrų ir 64 proc. moterų. Tarp Europos Sąjungos valstybių pagal sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuva yra priskiriama prie padidintos rizikos šalių.

Visuotinės sveikatingumo akcijos „Nežudyk savęs - mažink cholesterolį" iniciatoriai yra Lietuvos širdies asociacija bei farmacijos bendrovė „AstraZeneca Lietuva".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai