To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas...

Prieš užmigdamas po narkozės, pacientas klausia chirurgo: - Aš gavau dozę kelionei tik į vieną pusę ar pirmyn ir atgal?

  • Jei sunkiai tuštinatės, ar dažnai būna užkietėję viduriai, gerkite daug skysčių ir valgykite skaidulinio maisto (vaisių, daržovių, rupių duonos produktų).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Nežemišką gyvybę išnaikino hipernovos sprogimas?

Mokslininkus glumina faktas, kad nepaisant ilgų paieškų metų, iki šiol nepavyko patvirtinti, jog gyvybė egzistuoja ir už mūsų planetos ribų.

Tačiau kai kurie astronomai teigia, kad atsakymas gali glūdėti naikinančioje sprogstančių žvaigždžių jėgoje ir tvirtina, kad nežemiška gyvybė galėjo tiesiog būti nušluota.

Anot jų, reiškinys, vadinamas balta nykštukine hipernova, galėjo susiurbti nežemišką gyvybę į juodąją skylę, rašo britų „Daily Mail".

Toks procesas vyksta tuomet, kai nepaprastai didelė baltoji žvaigždė nykštukė, suirusios senesnės žvaigždės liekana, tampa nestabili ir sprogsta. Tačiau tai nutinka tik porą kartų per milijonus metus. Vis dėlto įmanoma, kad gyvybė galėjo būtų išnaikinta jau ne vieną kartą.

Mokslininkai taip pat mano, kad egzistuoja tikimybė, jog gyvybę nuo Žemės paviršiaus gali nušluoti gama spindulių pliūpsniai. Stipri gama spindulių radiacija sukuria azoto suboksidus, kurie galėtų sunaikinti ozono sluoksnį.

Edwardas Sionas iš Villanovos universiteto Pensilvanijoje „Daily Galaxy" teigė, kad, vertinant astronominiais laiko mastais, tai gali nutikti „greitai". Tačiau jis patikino, kad mažai tikėtina to sulaukti per artimiausius kelis šimtus metų.

Hipernovos iš esmės yra didžiulės supernovos - sprogstančios žvaigždės. Iki 10 dešimtmečio hipernovoms buvo priskiriamos tik tos žvaigždės, kurių turima energija prilygo 100 supernovų. Šiandien šiuo terminu apibūdinamas supermilžinės - žvaigždės, kurios masė yra 100-300 kartų didesnė už Saulės, - sprogimas.

Manoma, kad didžioji dalis hipernovos šviesos susidaro dėl irstančio nikelio izotopo. Dar įspūdingesnį šviesos spektaklį galima stebėti tuomet, kai susilieji dvi irstančios Žemės dydžio baltosios nykštukės. Šio proceso metu taip pat gimsta reiškinys, vadinamas žvaigždžių masės juodąja skyle.

Juodosios skylės susiformuoja suirus žvaigždei. Jei irstančios žvaigždės masė yra žemiau tam tikros ribos, galutinis produktas yra suspausta žvaigždė - arba baltoji nykštukė, arba neutroninė žvaigždė.

Tačiau jei irstančios žvaigždės masė viršija tam tikras ribas, irimas tęsis nuolat ir susiformuos juodoji skylė.

Hipernova Žemei galėtų padaryti rimtos žalos, tačiau nežinoma nė viena hipermilžinė, esanti pakankamai arti, kad keltų grėsmę.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Atsakymus rasite www.ufolog.lt

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai