To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, pastaruoju metu aš pradėjau viską užmiršti...

- Gydytojau, pastaruoju metu aš pradėjau viską užmiršti!
- Ar dažnai taip atsitinka?
- Kas atsitinka?

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Didieji išnykimai Žemėje kartojasi kas 27 mln. metų

Gyvybė Žemė kas 27 mln. metų patiria didžiuosius išnykimus, ir hipotetinis nematomas Saulės palydovas su tuo greičiausiai nesusijęs, tvirtina mokslininkai.
Pasak astrofiziko Adriano Melott iš Kanzaso universiteto ir paleontologo Richardo Bambacho iš Shithsonijaus instituto, kas 27 mln. metų fiksuojamas nykimo protrūkis, rašo telegraph.co.uk.

Kad didieji išnykimai kartojasi periodiškai, buvo nustatyta jau anksčiau ir tvirtinta, esą tai gali reikšti, jog Saulė turi didžiulį, tamsų kaimyną, kuris aplink ją apskrieja per 27 mln. metų, kas kartą sukeldamas kometų iš Saulės sistemos pakraštyje esančio Oorto debesies liūtį, ir pasiųsdamas jas Žemės link. Šis hipotetinis tamsusis palydovas vadinamas Nemezide

Tačiau išnykimų reguliarumas ir laikas, kuomet jie vyksta - 500 mln. metų laikotarpis, kurį tyrė A. Melott ir R. Bambachas yra beveik dvigubai ilgesnis nei analizuoti ankstesniuose tyrimuose - leidžia tai atmesti.

Per pastaruosius 500 mln. metų Saulė susidūrė su daugeliu nežinomu žvaigždžių. Šių žvaigždžių gravitacinė trauka būtų paveikusi Nemezidės orbitą ir iškraipiusi jos reguliarų 27 mln. metų ciklą. Kulminacinis taškas turėjo arba pamažu pasikeisti iki 20 proc., ir dėl to palydovo bėgant amžiams turėjo nebelikti, arba keisti pamažu taip, kad per vieną ciklą būtų pasiekiami du ar daugiau kulminaciniai taškai. Tačiau vietoj to, ji išlaikė 27 mln. metų reguliarų ciklą su 99 proc. tikimybe, jog tai nėra atsitiktinumas.

„Fosilijos, kurios motyvavo Nemezidės idėją, dabar liudija prieš ją", - teigia mokslininkai.

Tai leidžia manyti, kad dėl to kaltas ne slaptas dangaus kūnas, o kažkas arčiau Žemės, mat mažai tikėtina, kad bet kas kosmose per tokį ilgą laiko tarpą galėtų išlaikyti tokį reguliarumą.

Išnykimai būna įvairaus masto - nuo didžiulių katastrofų, išnaikinančių daugumą Žemėje gyvenančių rūšių, iki mažesnių, kaip nutikusi neseniai, kai sunaikinta 10 proc. žinomų rūšių. Ir nors jie nutinka kas 27 mln. metų, laikas nėra toks tikslus - išnykimai gali prasidėti iki 10 mln. metų anksčiau arba vėliau.

Vis dėlto, panikuoti nereikėtų. Paskutinis toks įvykis nutiko prieš 10 mln. metų, taigi dar turėtų būti nemažai laiko viskam išsiaiškinti, kol tai vėl pasikartos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai