Naujausi straipsniai
Beldimas į gydytojo kabineto duris...Beldimas į gydytojo kabineto duris. Gydytojas:
Vaistų paieška
|
Saulė netikėtai "išblyško“
2009, Balandis 21 - 12:24
Saulės paviršiuje visai nesimato Saulės dėmių ir labai mažai Saulės blyksnių - artimiausia žvaigždė tapo ramiausia per visą šimtmetį. Astronomai teigia, kad Saulė paprastai pergyvena 11 metų aktyvumo ciklą, kurio kulminacijos metu susidaro audringa verdanti atmosfera, spjaudanti planetos didumo labai karštų dujų burbulus. Teigiama, kad po to prasideda ramesnis periodas.
Pernai buvo tikėtasi, kad po tam tikro ramumos periodo Saulė pradės kaisti, tačiau žvaigždės aktyvumas buvo žemiausias per 100 metų. Londono College universiteto profesorė Louise Hara teigia, kad nėra aišku, kodėl Saulės aktyvumas sumažėjo - visi tikėjosi priešingų įvykių. „Šiuo metu nėra mokslinių paaiškinimų, kodėl Saulės aktyvumas sumažėjo. Mes tikėjomės, kad turi prasidėti normalus aktyvumo periodas", - BBC cituoją profesorę. Ji pridūrė, kad šiuo metu astronomai diskutuoja, ar Saulėje nesusidarys dar vienas „minimalus periodas". Panašus atvejis jau buvo užfiksuotas XVII amžiaus viduryje - jis žinomas Maunderio minimumo pavadinimu. Tada Saulės aktyvumas buvo sumažėjęs 70 metų ir tai Žemėje sukūrė „mažąjį ledynmetį". Kai kurie mokslininkai teigia, kad Saulės aktyvumo mažėjimas sušvelnins šylančio Žemės klimato pasekmes. Tačiau Southamptono universiteto profesorius Mike`as Lockwoodas teigia, kad tai - vaikiška nuomonė. „Norėčiau, kad Saulė padėtų spręsti mūsų problemas, deja, esami duomenys nieko panašaus nerodo", - sakė jis. M. Lockwoodas yra vienas pirmųjų mokslininkų, tyrėjančių Saulės aktyvumo mažėjimą. Jis pastebėjo, kad nuo 1985 metų įvairūs procesai Saulėje silpnėja. Jis yra įsitikinęs, kad po 1985 metais užfiksuoto Maunderio maksimumumo - didžiausio Saulės aktyvumo - dabar turi sekti atšalimo periodas. „Mes manome, kad prireiks 10 metų, kol Žemėje susidarys Maunderio minimumas", - sakė jis. Jis pridūrė, kad Saulės aktyvumo sumažėjimas šiuo metu nepaveiks Žemės temperatūrų pokyčių bei iškastinio kuro sunaudojimo.
|
Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.
Komentarai
Skelbti naują komentarą