To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pas stomotologą...

Pas stomotologą.
- Pone paciente, rėkit kuo garsiau.
- Kodėl?
- Suprantat ten eilė žmonių, o aš noriu fotbolo rungtynes pasižiūrėti.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus gemalas pirmąsias 8 nėštumo savaites labai intensyviai vystosi, o 28-ąją vaisius sveria apie kilogramą.

Ką reiškia būti pakankamai gera mama?

Daug kas tiki tobulų tėvų mitu: idealia mama ir idealiu tėčiu, kurie augina laimingus, gerai prisitaikiusius prie gyvenimo ir neturinčius problemų vaikus. Iš tikrųjų tokio dalyko, kaip tobuli tėvai ar tobulas vaikas nėra.

Tam, kad vaikai gerai jaustųsi ir augtų laimingi, visai nėra būtina būti tobulais tėvais. Negalvokite apie tai, kaip būti tobuliems; nesistenkite pasiekti idealo. Svarbu savo poreikius suderinti su vaikų poreikiais. Atmeskite spaudimą, kurį daro aplinka (televizijos laidos apie mamas, spalvoti žurnalai apie vaikų auginimą, pavyzdinės, idealios visur šmėkščiojančios mamos), kad vaikai turi būti tobuli nuo pat gimimo. Kūdikiai, gimę namuose ar bent jau be šiuolaikinės medicinos pasiekimų ir pagimdyti pagal tobulą gimdymo planą; kūdikiai, žindomi kaip įmanoma ilgiau ir maitinami tik ekologišku maistu; kūdikiai, perkopę raidos etapus gerokai anksčiau, nei bendraamžiai, lankantys „geriausias" ankstyvojo ugdymo mokyklėles ir taip toliau, - tam, kad taptų tobuliausiomis žmogiškomis būtybėmis...

Tokia "tobulos tėvystės propaganda" sukuria milžinišką spaudimą tėvams, kurio dėka geriausiu atveju iškeliami nerealistiški lūkesčiai sau ir vaikams, blogiausiu atveju tai baigiasi pogimdymine depresija arba kitokia emocine krize. Vaikams nereikia tobulų tėvų ir tobulo ugdymo - jiems visiškai užtenka pakankamai gerų tėvų. Būdami pakankamai gerais tėvais, turime erdvės atsipalaiduoti ir elgtis spontaniškai, džiaugtis vaikais, sutuoktiniais ir savo gyvenimu. Būti pakankamai geru nereiškia, kad numojate ranka į savo vaikus ir jais nesirūpinate. Iš tikrųjų tai reiškia, kad jūs suprantate, jog vaikams reikia erdvės ir laiko bei galimybių pasirinkti, kad jų raida vyktų sklandžiai. Vaikams reikia laiko tyrinėti aplinką ir netgi suklysti. Bandydami viską daryti tobulai jūs trikdote vaiko raidą. Vaikai gauna žinią, kad jie negali valdyti savo laiko ir patirties. Jūs neduodate jiems laiko ar galimybių išmokti, kaip galima kūrybiškai spręsti savo problemas. Taip pat jūs atimate iš jų galimybę patirti nepriklausomybę, kurią turėjome mes, kai buvome vaikai.

Žinoma, čia nekalbame apie tokias situacijas, kai vaikais yra visai nesirūpinama: leidžiama vaikščioti nešvariems, nesirūpinama jų sveikata ar kitais būdais jie apleidžiami (yra ir tokių šeimų, kuriose tas normalu ir kur klausimas apie tobulą tėvystę net neiškyla). Vaiko raidai pati didžiausia žala yra daroma tiek tuo atveju, kai nepatenkinamas nei vienas jo poreikis ar noras, tiek ir tuomet, kai patenkinami visi poreikiai ir norai. Toks vaikas neišmoksta kažko siekti pats, tuo pačiu nejaučia malonumo kažką padaręs, nugalėjęs kliūtį.

Klysti yra normalu

Būdami tėvais turite suvokti, kad normalu nerimauti, jaustis sumišusiam, piktam, kaltam, viskuo persisotinusiam ir nevisaverčiam dėl savo vaiko elgesio. Tai viena iš buvimo tėvais dalių.

Prisiminkite, kaip jūs patys elgėtės būdami vaikai, ar klausėte savo tėvų, kaip jie su jumis elgėsi ir kaip jūs jautėtės dėl jų taikomų drausmės priemonių. Jie nebuvo tobuli, bet toks nebuvo niekas. Nesistenkite pernelyg kompensuoti jų trūkumus dabar, augindami savo atžalas. Negyvenkite pagal principą: „Aš nedarysiu tokių klaidų, kaip darė mano tėvai".

Visi tėvai ir visi vaikai klysta, bandydami bendrauti vienas su kitu ir spręsdami problemas. Tėvai turi pasitikėti savimi ir savo nuojauta. Mamos ir tėčiai turi gerą intuiciją ir daug žinių apie savo vaikus. Jie dažnai žino daugiau, nei patys apie tai suvokia, todėl neturėtų bijoti suklysti. Vaikai yra lankstūs ir atlaidūs, ir dažnai iš savo klaidų mokosi ir per jas auga. Tėvai taip pat turėtų būti lankstūs ir atlaidūs.

Būti lanksčiais tėvais

Tėvai, kurie gyvena „dėl vaikų", atsiduria labai skausmingoje pozicijoje, nes iškyla didelė nusivylimo, frustracijos ir apmaudo rizika. Jie taip pat yra neobjektyvūs savo šeimai. Tėvai neturėtų tikėtis patirti visą savo asmeninę pilnatvę tik iš savo vaikų ar iš savo, kaip tėvų, vaidmens. Tėvams reikia kitų užsiėmimų, kad galėtų realizuoti save, taip pat reikia kitų meilės ir savęs patenkinimo šaltinių. Jiems reikia laiko, kad galėtų būti suaugusiais, taip pat reikia laiko sau - ir pertraukos nuo vaikų bei tėvystės atsakomybių.

Jums reikėtų atrasti savo pačių, kaip tėvų, filosofiją, su kuria gerai jaustumėtės ir kuri turėtų lanksčius bei pritaikomus rėmus. Atsižvelkite į savo lūkesčius, tėvystės stilių bei temperamentą ir kaip jie atitinka kiekvieną vaiką ir sutuoktinį, visų jų individualius prioritetus bei temperamentus. Jūsų elgesio būdas ir filosofija gali būti skirtingi kiekvienam vaikui, nes visi vaikai yra skirtingi ir turi savo ypatingų bruožų.

Nepamirškite, kad galite ieškoti profesionalų pagalbos, jeigu problemos šeimoje tampa pernelyg sudėtingos, viršija jūsų galimybes ar sukelia kitų sunkumų, pavyzdžiui, vaikų elgesio mokykloje pablogėjimą, didesnį stresą šeimoje ar rimtų emocinių problemų.

Jūs turėtumėte atsipalaiduoti žinodami, kad daugeliu atvejų vaikai sėkmingai prisitaiko. Bet nepamirškite išlaikyti savo humoro jausmą, pasitikėti nuojauta ir ieškoti pagalbos bei patarimų geriau anksčiau, nei per vėlai.

Būti tėvais yra didelis iššūkis, tačiau tai taip pat gali būti vienas iš teikiančių daugiausia pasitenkinimo ir maloniausių patyrimų gyvenime.

Ką reikėtų žinoti

  1. Net ir tarp to paties amžiaus vaikų yra jų socialinės, emocinės, intelektinės ir fizinės raidos įvairovė, kuri vis tiek telpa į normos ribas.
  2. Vaiko brandos lygis gali būti skirtingas, vertinant skirtingas jo savybes, įskaitant socialinius įgūdžius, fizinius sugebėjimus ir mokymosi gabumus. 1,5 metukų vaikas gali puikiai vaikščioti ir bėgioti, tačiau nebandyti atkartoti jam sakomų žodžių; arba čiauškėti savo kalba, tačiau laiptais lipti tik ropodamas. Mokiniui gali gerai sektis matematika, bet blogai - rašymas (arba atvirkščiai), arba gerai sektis lengvoji atletika, tačiau blogai - krepšinis.
  3. Šios variacijos gali būti pastovios, sudarančios unikalius vaiko bruožus, arba keistis laikui bėgant.
  4. Tai, kaip vyksta vaiko branda, gali turėti įtakos jo elgesiui, ir atvirkščiai.
  5. Tam tikras mamos ir tėčio tėvystės stilius, kaip ir vaiko aplinka, turi įtakos vaiko elgesiui ir raidai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai