To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi...

Gydytojo priimamasis. Pacientas teiraujasi:
- Gydytojau, ką man daryti? Su lig kiekviena diena mano kojos tampa vis juodesnės.
- O jūs mėginote jas plauti?
- O ką, padeda?

  • Gausios mėnesinės - kai higieninį paketą reikia keisti dažniau nei kas 2 valandas. Tai priežastis kreiptis į ginekologą.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nepakankama miego trukmė vaikystėje yra susijusi su padidėjusia vaiko nutukimo rizika ir nerimu, agresija bei depresija vyresniame amžiuje.

Vaikų cerebrinis paralyžius

Vaikų cerebrinis paralyžius - tai neurologinės kilmės sutrikimas, kuris lemia psichomotorinės, socialinės, kalbinės raidos sutrikimus. Lietuvoje kasmet gimsta net trys iš tūkstančio naujagimiai, sergantys šia liga.

Priežastys

Cerebrinį paralyžių sukelia galvos smegenų pažeidimai. Vaiko smegenys gali būti pažeidžiamos dar iki jam gimstant, gimimo metu ar keli metai po gimimo. Iki gimimo smegenys dažniausiai pažeidžiamos dėl įvairių virusinių infekcijų (jas gali sukelti raudoniukės, citomegalo, herpes, toksoplazmos ir kiti virusai), teratogenų poveikio (jie gali sutrikdyti smegenų vystymasi), genetiškai paveldėtų ligų. Vaikui gimstant smegenys dažniausiai pažeidžiamos įvairių gimdymo traumų metu (kai gimstantis vaikas yra netaisyklingoje padėtyje ar tenka gimdymą užbaigti labai greitai, nes vaiko gyvybei gresia pavojus). Pirmuosius metus po gimimo smegenų pažeidimai gali būti meningito, encefalito, taip pat mechaninių traumų pasekmė.

Požymiai

Cerebrinis paralyžius yra skirstomas į kelias rūšis: diskinezinį, spazminį, ataksinį ir mišrų. Į rūšis ši liga skirstoma pagal tai, kokios galvos smegenų struktūros yra pažeistos.

Diskinezinį paralyžių sukelia požievio branduolių pažeidimai. Pažeidus šias smegenų struktūras, sutrinka raumenų įsitempimo ir atsipalaidavimo reguliacija. Vaiko raumenų tonusas jam ilsintis dažniausiai būna per žemas (vaikas jaučia didelį raumenų silpnumą), o jam aktyviai judant - padidėja per smarkiai (dėl to atsiranda nevalingi kūno judesiai). Tokių vaikų protinė raida dažniausiai būna nesutrikusi. Ligonių kalba sutrinka dėl burnos raumenų tonuso sutrikimų. Dėl padidėjusio raumenų tonuso nulemtos netaisyklingos laikysenos - iškrypsta stuburas, deformuojasi galūnų sąnariai.

Ataksinį paralyžių sukelia smegenėlių pažeidimai. Tokiems ligoniams smarkiai sutrinka koordinacija ir pusiausvyra. Taip pat būna smarkiai sumažėjęs raumenų tonusas. Iškart po gimimo pastebima, jog vaiko padėtis nėra aktyvi. Jis nemosuoja galūnėmis, beveik nejuda. Tokiems vaikams sunkiai sekasi mokytis atsisėsti, atsistoti. Vaikščioti jie pradeda labai vėlai. Dėl burnos, krūtinės ląstos raumenų tonuso sumažėjimo, sutrinka: kvėpavimas, rijimas, kramtymas, kalba. Vaikai kenčia nuo didelio seilėtekio. Dažniausiai kartu stebimas ir protinės raidos atsilikimas.

Spazminį paralyžių sukelia už motoriką atsakingų smegenų žievės dalių pakenkimai. Šio paralyžiaus metu vaiko raumenų tonusas nuolat būna padidėjęs. Vaikas atrodo tarsi nuolat būtų sustingęs. Tokiems vaikams sunku pradėti judesius, sunkiai sekasi mokytis paimti daiktus. Rankas tokie vaikai dažniau laiko sugniaužtas. Dėl nuolatinio raumenų įtempimo smarkiai sutrinka judėjimas, deformuojasi kaulai, sąnariai. Raumenų paralyžius gali pasireikšti vienoje kūno pusėje, tik rankose, tik kojose ar visame kūne. protinis atsilikimas taip pat būdingas šio tipo cerebriniam paralyžiui.

Tyrimai

Vaikus, sergančius cerebriniu paralyžiumi, tiria ir tikslią ligos diagnozę nustato vaikų gydytojas neurologas. Pirmiausia, vaikas tiriamas neurologiškai. Tikrinama vaiko raida, refleksai, raumenų tonusas, jėga, pasyvūs ir aktyvūs judesiai, pusiausvyra, jutimai. Taip pat konkrečiam smegenų pažeidimui išsiaiškinti atliekamas galvos kompiuterinės tomografijos tyrimas ar magnetinio branduolio rezonanso tyrimas.

Gydymas

Vaikų, sergančių cerebriniu paralyžiumi, gydymas yra ilgas ir sunkus procesas, kurio pagrindinis tikslas - pagerinti vaiko gyvenimo kokybę. Kiekvienam vaikui pritaikomas individualus gydymas. Aktyviai taikoma kineziterapija (gydomosios mankštos), fizioterapija (šilumos prodedūros, elektroterapija), gydomieji masažai, ortopedinės priemonės (tvarsčiai, įtvarai). Taip pat būtina cerebriniu paralyžiumi sergančius vaikus vesti pas logopedą. Kartu taikomas ir medikamentinis gydymas. Skiriami įvairūs raumenis atpalaiduojantys vaistai, metabolizmą skatinantys, bei nervinę sistemą teigiamai veikiantys vaistai, vitamino B preparatai. Jau šiek tiek daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje taikomas naujas gydymo metodas. Cerebriniu paralyžiu sergantiems vaikams į ligos pažeistus raumenis suleidžiamas bakterijos (Clostridium botulinum) gaminamas toksinas, kuris pasižymi raumenį atpalaiduojančiomis savybėmis.

Prognozė

Cerebrinis paralyžius - nepagydoma liga, kurios prognozė nėra gera. Visgi, laiku pradėjus paskirtą gydymą ir nuolat jo laikantis, tėvai gali smarkiai pagerinti savo vaikų gyvenimo kokybę.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai