To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui...

Pacientė vidurnaktį skambina savo daktarui:
- Alio, daktare, man atrodo, kad man pakilo insulino lygis.
- Žinau, žinau, - atsako daktaras, - aš irgi ką tik pažiūrėjau tą televizijos laidą.

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Švedijoje moterys vidutiniškai 17 metų skiria mokslui, vidutinė moterų gyvenimo trukmė - 83 metai. Nigerijoje moterys mokosi maždaug 3 metus, gyvena vidutiniškai 45 metus.

Mokslininkai teigia, kad bet kas gali išmokti užsienio kalbą

Smegenys gali įsisavinti naują žodį per mažiau nei 15 minučių, teigia mokslininkai, kuriuos cituoja telegraph.co.uk.

Taip jie paneigia dažnai pasitaikančius išsisukinėjimus, jog naujos kalbos išmokti neįmanoma.

Viskas, ką reikia daryti, tai per tą laiką išgirsti žodį 160 kartų, praneša Kembridžo mokslininkų tyrimų rezultatus telegraph.co.uk.

Tada smegenys suformuoja naują neuronų tinklą, kuris „atsakingas" už žodžio įsiminimą. Pasirodo, šis procesas įvyksta daug greičiau nei buvo manoma iki šiol.

Dr. Yury Shtyrovas ir jo komanda tyrimams vykdyti pasitelkė 16 fiziškai sveikų savanorių, prie kurių galvų buvo prijungti elektrodai, tikrinę jų smegenų aktyvumą.

Pirmiausia buvo matuojama smegenų reakcija į girdimą jau žinomą, tada - į išgalvotą žodį. Smegenims iš pradžių buvo sunku jį įsiminti, tačiau, išgirdus 160 kartų, smegenys į šį žodį reagavo lygiai taip pat, kaip ir į bet kurį jau seniai žinomą.

Pasak Y. Shtyrovo „tai rodo, kad reikia nepamiršti užsienio kalbos praktikuotis. Užtenka bent paklausyti. Tyrime savanoriai juk žodžių nekartojo - tik klausėsi."

Kartojimas, pasak mokslininkų, dar labiau išplėstų neuronų tinklą ir žodžiai būtų įsimenami dar greičiau.

Tačiau, mokslininkai vis dėl to padarė išvadą, kad šis metodas labiau tinka ne turistams pramokti naują kalbą, o pacientams po insulto išmokti vėl kalbėti.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad sveikimo procesas vyktų žymiai greičiau, jeigu toks metodas būtų taikomas pacientams, pažeistais smegenimis, pvz. po insultų. Nors smegenys pažeisti - jie vis tiek būna pajėgūs kurti naujus neuronų tinklus," - aiškino mokslininkas.

Dr. Y. Shtyrovo metodui pritaria ir kalbų mokytojas Paulis Noble`is, kuris labai dažnai teigia susiduriantis su studentais, pamirštančiais tai, „ką tik ką išmoko".

Mokytojas visada tikėjo, kad svarbiausia - žodžius daug kartų kartoti, tačiau ne „kalti mintinai". Smegenys geriausiai kalbą įsimena tada, kada žmogus būna atsipalaidavęs.

„Jei žiūri sportą, atsimeni visus žaidėjus, komandas ir taisykles - nors tikrai neketinai jų išmokti mintinai. Atsimeni todėl, kad žiūri savo mėgstamą sportą dažnai. Žinoma, neįsidėmi visiškai visko. Smegenys gali atsirinkti, kuri informacija svarbiausia," - argumentavo P. Noble`is.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai