To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą...

Studentas akušeris priimdinėja gimdymą. Pasibaigus, klausia profesoriaus:
- Sakykite, ar aš viską teisingai padariau?
- Taip, kaip pirmam kartui, tai tiesiog puikiai! Tik kitą kartą atminkite:
per užpakaliuką plekšnoti kūdikį, o ne jo motiną!

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio suvartojimo padidėjimas 1 litru padidina vyrų savižudybių skaičių 10 proc. mažai alkoholio suvartojančiose šalyse ir 3-4 proc. daug alkoholio suvartojančiose šalyse.

Apgaudinėja net kūdikius

2011 m. vasario mėnesį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai šalyje patikrino didmenines ir mažmenines įmones, prekiaujančias specialios paskirties maisto produktais - kūdikių ir mažų vaikų maistu.

Tiksliniai patikrinimai pradėti, išaiškinus keletą atvejų, kai buvo prekiaujama kūdikių ir mažų vaikų maistu, kurio ženklinimo etiketėje pateikta informacija lietuvių kalba neatitiko gamintojo informacijos originalo kalba ir akivaizdžiai klaidino pirkėjus dėl produktų sudėties ar tinkamumo vartoti termino.

Buvo patikrinta daugiau kaip 200 mažmeninės prekybos ir 10 didmeninės prekybos įmonių. Šių patikrinimų metu teritorinių VMVT tarnybų inspektoriai nustatė daugiau kaip 100 įvairių produktų ženklinimo pažeidimų.

Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas - etiketėje nurodyta informacija apie produktų sudėtį neatitinka gamintojo nurodytos informacijos. Ženklinimo informacija klaidino pirkėjus dėl produktų sudėties, gamintojo, kilmės šalies ar galiojimo datos.

Pavyzdžiui, produkto pavadinime buvo nurodoma „Ryžiai ir brokoliai su triušiena", lietuviškoje sudėties etiketėje jau minima, kad tai „Ryžiai ir brokoliai su vištiena", o kainos etiketėje - „Veršiena su ryžiais ir daržovėmis". Tuo tarpu gamintojas originalo kalba nurodo, kad tai - „Daržovės su bio-veršiena". Pasitaikė produktų ant kurių nebuvo nurodyta energetinė vertė, gamintojo adresas ar kilmės šalis.

Nustatyta ir atvejų kai lietuvių kalba pateikiama papildoma informacija, leidžianti suprasti, kad pasirinktas produktas pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Pavyzdžiui lietuviško ženklinimo etiketėje nurodoma, kad produktas yra „be dažiklių", „su kalciu" ir pan., tačiau visi specialios paskirties maisto produktai turi būti tokios sudėties ir be dažiklių.

Apie visus nustatytus pažeidimus informuoti platintojai, jiems nurodyta produktus perženklinti. Produktų, kurių ženklinimo neatitikimai galėjo kelti riziką vaiko sveikatai, buvo atšaukti iš rinkos.

Šių patikrinimų metu taip pat buvo atrinkti mėginiai nitratų, pesticidų, genetiškai modifikuotų organizmų ir sunkiųjų metalų likučiams kūdikių ir vaikų maiste, nustatyti. Šiuo metu vyksta minėtų mėginių laboratoriniai tyrimai, todėl apie jų rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuos papildomai.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai