To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko...

Vaistinės pardavėjas neilgam išėjo ir vietoj savęs paliko praktikantą. Sugrįžęs klausia:
- Na, kaip, ar buvo kas nors atėjęs?
- Buvo. Skundėsi peršalimu.
- O ką tu jam davei?
- Vidurius laisvinančiųjų vaistų.
- Tu ką, išprotėjai?
- Ne. jam padėjo. Štai jis stovi gatvėje. Bijo net atsikosėti.

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Atlikus tyrimą vienuolikoje Europos valstybių, JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje nustatyta, kad berniukų mirtingumas kūdikių amžiuje yra didesnis nei mergaičių, nors ši tendencija ...

Kalba, kaip ir žmonės, kilo iš Afrikos

Visos kalbos turėjo bendras ištakas, kurios prieš 150 tūkst. metų egzistavo Subsacharinėje Afrikoje, tvirtina mokslininkai.

Naudodami sudėtingą šimtų kalbų analizę, visų jų pradžią tyrėjai sugebėjo atsekti iki tos pačios vietos ir to pačio laiko, rašo telegraph.co.uk. Tad jie mano, kad kalba galėjo būti vienu iš „įrankių", paskatinusių žmonijos augimą ir leidusių jai kolonizuoti visą planetą.

„Manome, kad ši kalba buvo tramplinas į civilizaciją, pagerinęs koordinaciją ir kooperaciją, o tai galėjo leisti mums plėstis", - teigia Quentinas Atkinsonas iš Aucklando ir Oksfordo universitetų.

Q. Atkinsonas išanalizavo 504 kalbas, norėdamas nustatyti, kiek jose yra fonemų - tam tikrų kalbos garsinės sandaros vienetų. Jo nuostabai, jis aptiko tarpusavio ryšį tarp civilizacijos amžiaus ir fonemų skaičiaus kalboje. Tad daugumoje Afrikos kalbų buvo daugiau kaip 100 fonemų, o Havajų kalboje - vos 13. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbose jų suskaičiuota maždaug po 45 kiekvienoje.

Analizė, kurios pagrindinis šaltinis - „Kalbos struktūros pasaulio atlasas" („World Atlas of Language Structure"), remiasi teorija, kad senesnės civilizacijos bėgant metams įgavo daugiau lingvistinės įvairovės. Pasinaudojant tuo kalbos kilmė ekstrapoliuota iki Afrikos.

Manoma, kad ji gimė maždaug prieš 150 tūkst. metų, kai atsirado olų menas - viena pirmųjų bendravimo formų.

Apibendrinant, tų pasaulio vietų, kurios buvo kolonizuotos vėliausiai, vietinėse kalbose yra mažiau fonemų, o tose vietovėse, kur žmonės gyveno tūkstantmečius, jų vis dar naudojama daugiausia.

„Įrodymai leidžia manyti, kad buvo bendra kalbos ištaka, o ne daugybė kalbų, atsiradusių nepriklausomai", - teigė Q. Atkinsonas.

Tyrimas skelbiamas žurnale „Science".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai