To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Terapeutas sako savo pacientei...

Terapeutas sako savo pacientei:
- Miela ponia, jūs ne kaip atrodote...
Ji daktarui atsikirto:
- Jūs taip pat ne gražuolis

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Mirtina alkoholio koncentracija žmogaus kraujyje yra 5 promilės.

Neformalaus švietimo įstaigose – blogos higienos sąlygos

Specialistai per šiuos metus tikrino 36 Kauno apskrities neformaliojo ugdymo įstaigas.

Neformaliojo vaikų švietimo įstaigoms priskiriami muzikos, dailės, meno, sporto mokyklos, ugdymo centrai, skirti vaikų gebėjimams lavinti, moksleivių rūmai, kūrybos centrai, jaunųjų gamtininkų, technikų centrai, klubai, šeštadieninės ir sekmadieninės tautinių mažumų mokyklos ir kitos mokyklos, teisės aktų nustatyta tvarka vykdančios neformalųjį vaikų švietimą.

Neformaliojo švietimo veiklą mokyklos gali vykdyti tik gavusios leidimą - higienos pasą. Per patikrinimą nustatyta, kad 44 proc. patikrintų Kauno miesto ir rajono neformalaus švietimo mokyklų neturėjo tokio leidimo.

Švietimo mokyklos darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą, išklausę higienos žinių kursus, o pedagogai papildomai ir pirmos pagalbos kursus. 22,2 proc. patikrintų įstaigų darbuotojų buvo nepasitikrinusių sveikatos, daugumos įstaigų darbuotojai neturėjo higienos žinių ir pirmos pagalbos kursų pažymėjimų.

Kiekvienais mokslo metais, prieš pradėdami lankyti mokyklą, vaikai turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus. Vaikams, lankantiems sporto mokyklas, tikrinti sveikatą reikia pagal sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarką. Nustatyta, kad 16,7 proc. neformalaus švietimo mokyklų nebuvo surinkta informacija apie visų vaikų sveikatą. Mokykloje matomoje vietoje turi būti pirmos pagalbos rinkinys, tačiau septyniose mokyklose jis buvo nevisiškai ar netinkamai sukomplektuotas.

Tikrinimo metu nustatyta, kad trečdalis neformalaus švietimo mokyklų mokiniams neužtikrino tinkamos asmens higienos. Tualetų patalpoje nebuvo asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, muilo ir rankų džiovintuvo (ar vienkartinių rankšluosčių). Penkiose neformalaus švietimo mokyklose yra neveikiančių sanitarinių įrenginių.

Prie choreografijos, sporto salių turi būti persirengimo kambariai ir dušai, tačiau ne visose tikrintose mokyklose jie įrengti arba tinkami naudoti.

Neformalaus švietimo mokyklos ugdymo veiklą turi pradėti ne anksčiau kaip 8 val. ir baigti ne vėliau kaip 20 val. Po 30-45 min. veiklos turi būti ne trumpesnės nei 10 minučių pertraukos. 11 proc. tikrintų neformalaus švietimo mokyklų pertraukos trumpesnės nei 10 minučių.

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai už pažeidimus atsakingiems asmenims surašė administracinės teisės pažeidimų protokolus bei skyrė administracines nuobaudas.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai