To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Skambutis į duris...

Skambutis į duris:
- Ar čia homoseksualistai gyvena?
- Nežinau, tuoj žmonos paklausiu: Petrai, ar pas mus homoseksualistai gyvena?

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Alkoholio vartojimo sumažėjimas 10 proc. sumažina vyrų mirtingumą nuo su alkoholiu siejamų priežasčių apie 20 proc. ir 5 proc. sumažina mirtinų nelaimingų atsitikimų, žmogžudysčių ...

Pažeidėjus "gaudyti" padės "juodasis sąrašas"

Viena iš Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) funkcijų - ginti vartotojų teises visuomenės sveikatos saugos požiūriu. Tiriami vartotojų skundai dėl nesaugių kirpyklų, soliariumų, baseinų, sporto klubų ir kitų paslaugų, kontroliuojamos šias paslaugas teikiančių įmonių veiklos sąlygos, išduodami leidimai-higienos pasai.

Leidimas-higienos pasas liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla. Deja, leidimo-higienos paso neturėjimas - vienas iš dažniausių pažeidimų, nustatomų valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu. Siekdama mažinti tokių pažeidimų skaičių bei užtikrinti didesnį visuomenės sveikatos saugumą, VVSPT nuolat ieško naujų kovos su pažeidėjais būdų. Nuo šiol dalis tokių pažeidėjų bus matoma informacinėje sistemoje.

Privalo turėti tiek pavieniai asmenys, tiek įmonės Prieš išduodant leidimą-higienos pasą daug dėmesio skiriama patalpų įrengimo įvertinimui. Galbūt todėl visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, kad asmeniui, ketinančiam užsiimti tam tikra veikla turint verslo liudijimą, leidimo-higienos paso nereikia. „Nereikėtų pamiršti, kad tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, teikiantis tam tikras paslaugas žmonėms, privalo užtikrinti, kad jo veikla nesukels pavojaus sveikatai, - primena VVSPT Saugos kontrolės skyriaus vedėja Jurgita Suraučienė. - Juk vartotojui ne tiek svarbu, kur jam daroma šukuosena, svarbu - kas ir kaip ją daro. Tad kirpėja, kuri dirba turėdama verslo liudijimą, privalo turėti leidimą-higienos pasą, įrodantį, kad ji dirba turėdama reikalingas sveikatos žinias, yra pasitikrinusi sveikatą ir atitinka kitus sveikatos saugumo reikalavimus."

Išduodama tik įsitikinus, kad veiklos sąlygos nekelia pavojaus Leidimai-higienos pasai išduodami prieš pradedant verstis tam tikra veikla, pasibaigus jo galiojimui, atlikus patalpų, kuriose vykdoma veikla, rekonstrukciją, po kurios statinį būtina pripažinti tinkamu naudoti, pasikeitus ūkinės komercinės veiklos sąlygoms ir kitais teisės aktuose numatytais atvejais. Visais šiais atvejais visuomenės sveikatos centrų specialistai vertina patalpų atitiktį higienos normų reikalavimams (jei teisės aktai numato, pareikalauja šalia gyvenančių asmenų sutikimą liudijančių dokumentų), ventiliacijos, vandens, įrangos saugumą bei kokybę, instrumentų sterilizacijos ir dezinfekcijos įrangą, specialistų pasirengimą teikti tam tikras paslaugas, ir tik tada priima sprendimą - išduoti ar ne leidimą-higienos pasą.

Pažeidėjai bus matomi „juodajame sąraše"VVSPT nuolat analizuoja savo veiklos rezultatus ir siekia tobulinti savo darbą, kad visuomenės sveikatos garantijos būtų kuo didesnės. Šiuo metu įstaiga naudojasi informacine sistema, kurioje atsispindi visoje Lietuvoje teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų vykdomi patikrinimai, leidimus-higienos pasus turinčių fizinių bei juridinių asmenų sąrašai. Neseniai šią sistemą papildė naujas komponentas - verslo liudijimus turinčių fizinių asmenų sąrašas. VVSPT sudarė sutartį su Valstybine mokesčių inspekcija, kad galėtų gauti kuo daugiau informacijos apie galimus pažeidėjus. „Svarbu, kad turėdami šią informaciją mes galime matyti ne tik verslo liudijimus turinčius asmenis, bet ir sąrašą asmenų, turinčių šiuos liudijimus, bet neturinčių leidimų-higienos pasų," - teigia J. Suraučienė. Visi paslaugų teikėjai, turintys verslo liudijimus, bet neturintys leidimų-higienos pasų, artimiausiu metu bus tikrinami ir turės galimybę išsibraukti iš juodojo sąrašo tik tuomet, kai įsigys leidimą-higienos pasą. „Nors tai ir padidins VVSPT ir jai pavaldžių įstaigų darbo apimtis, vis tik investuoti į šį projektą verta. Iki šiol mums buvo žinomi tik tie paslaugų teikėjai, kurie patys kreipdavosi dėl leidimo-higienos paso. Dabar galime matyti ir tuos, kurie net nesikreipia ir taip pažeidžia visuomenės sveikatos saugumo reikalavimus," - teigia VVSPT atstovė.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai