To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ateina pas daktarą močiutė...

Ateina pas daktarą močiutė.
- Oi daktarėli, man skauda krūtinės srityje.
- Gerai, eikite už užuolaidos ir nusirenkite
- Ką?
- Nusirenkite.
...
- Ar jau nusirengėte?
- Ateik, jau ateik, paleistuvi...

  • Jeigu profilaktiškai vartojate vaistažolių arbatas, jomis nepiktnaudžiaukite ilgai. Gerkite kuo įvairesnes ir kuo trumpesnį laiką.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Naujausiais epidemiologiniais tyrimais įrody­ta, jog socialinė fobija pasireiškia 13,3 proc. įvairaus amžiaus žmonių. Tai trečiasis pagal pa­plitimą psichikos sutrikimas, po ...

Po pirties galima ir susirgti

Artėjant švenčių šurmuliui, daugelis iš mūsų renkasi pramogas ne namuose. Tačiau nesusimąstome, kad linksmybės pirtyse gali atnešti ir nemažai rūpesčių. Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja prieš einant į pirtį ar kitą viešąją sveikatingumo įstaigą pasidomėti galimomis grėsmėmis mūsų sveikatai bei būdais, kaip tų grėsmių išvengti. Medikai primena, kad po linksmybių netvarkingose pirtyse galima užsikrėsti odos ir nagų grybelinėmis ligomis, niežais. Šiaulių visuomenės sveikatos centras pateikia trumpą atmintinę, kurią būtų naudinga paskaityti prieš praveriant pirties duris.

Panaudotas vantas dar kartą naudoti draudžiama

Pirčių mėgėjai neturėtų pamiršti, kad kaitinimosi patalpoje būtina naudoti patiesalus. Naudojantis saunomis ar pramogaujant vandens pramogų parkuose, reikėtų pasitiesti rankšluostuką. „Viešosiose pirtyse dažnai naudojamasi medinėmis lentelėmis. Jei naudojamos medinės lentelės, šalia kaitinimosi patalpos reikalingos atskiros vietos švarioms ir naudotoms medinėms lentelėms sudėti. Tokių lentelių patalpoje turi būti ne mažiau nei kaitinimosi vietų. Neretai į tokius dalykus nekreipiama dėmesio,"- teigia Saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė. Pasak visuomenės sveikatos specialistės, besimėgaujantiesiems pirties teikiamais malonumais derėtų žinoti, kad kiekvienas asmuo turi naudoti atskirą vantą. Panaudotas vantas dar kartą naudoti griežtai draudžiama.
Kaitinimosi patalpoje kaitinimo krosnis gali būti elektrinė arba kūrenama kietu, skystu ar dujiniu kuru. Krosnis privalo būti atitverta karščiui atsparia užtvara. Kaitinimosi patalpoje sienos, grindys, suolai, kėdės, gultai turi būti pagaminti iš tam skirtų saugių, temperatūrai atsparių medžiagų (sakintų spygliuočių, lapuočių medienos, marmuro ir pan.). Paviršiams padengti gali būti naudojami tik specialūs, šiai patalpai skirti, neskleidžiantys nemalonių kvapų preparatai ir cheminės medžiagos.

Neslidžios grindys ir tvarkingi tualetai

„Užtikrinant klientų saugumą, vonios, dušinės, prausimosi patalpų, tualetų grindų dangos negali būti slidžios. Galima ant grindų patiesti guminius kilimėlius. Persirengimo, kaitinimosi, prausimosi, poilsio patalpose turi būti pakabinti termometrai. Kaitinimosi patalpoje gali būti naudojami tik spiritiniai, spyruokliniai arba bimetaliniai termometrai. Jeigu pirties grindys cementinės ar betoninės, jos turi būti uždengtos medinėmis grotelėmis," - pasakoja J. Motiejauskaitė. Specialistė akcentuoja, kad durys kaitinimosi patalpoje turi atsidaryti į išorę ir būti be automatinių įtaisų. Klientų saugumui garantuoti geriausios yra stiklinės durys, užsitrenkus jas visada galima išmušti arba bent matyti, jog viduje esantiesiems nieko nenutiko.

Tualetai turėtų būti įrengti šalia persirengimo ar poilsio patalpų. Dešimčiai lankytojų reikalingas ne mažiau kaip vienas unitazas ir viena praustuvė. Tualeto kabinoje pirties šeimininkai neturėtų užmiršti padėti šiukšlių dėžės, tualetinio šepečio, tualetinio popieriaus. Prie praustuvės reikalingas skysto muilo dozatorius. Būtinos ir rankų džiovinimo priemonės. Jei pirtyje yra atskiri skyriai vyrams ir moterims, turi būti įrengti ir atskiri tualetai.

Vonios, dušinės, prausimosi patalpų sienos, grindys ir kiti paviršiai turi būti lygūs, nelaidūs vandeniui, lengvai valomi, atsparūs naudojamiems valikliams, valikliams su dezinfekantais. Atsiradę eksploatavimo metu patalpų sienų, lubų, grindų, įrenginių ar inventoriaus defektai (pvz.: pelėsiai, įskilimai, atsiklijavusios plytelės ar kt.) šalinami nedelsiant.

Personalo pareigos: dėvėti darbo drabužius ir suteikti pirmąją pagalbą

Lankytojus aptarnaujantis personalas turi dėvėti darbo drabužius. Personalas, dirbantis su valymo, plovimo ar kitomis cheminėmis medžiagomis, turi mokėti naudotis šiomis medžiagomis, išmanyti darbo su jomis taisykles, naudoti asmenines apsaugos priemones, laikytis gamintojo ar tiekėjo saugos duomenų lapuose nurodytų saugos sveikatai reikalavimų. Pirties darbuotojai gali dirbti tik teisės aktų nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą ir įgiję žinių sveikatos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai