To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktaras užeina į palatą, prieina prie vieno ligonio ir sako...

Daktaras užeina į palatą, prieina prie vieno ligonio ir sako:
- Taip... Mes jus pagaliau ištyrėme. Manau, kad gydysitės čia ne daugiau
kaip savaite.
- O daktare, kaip aš jums atsidėkosiu!!!
- Bijau, kad jūs mane neteisingai supratote...

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Pirtys turi būti saugios sveikatai

Dabartiniu metu nemažai žmonių, besistatančių individualius namus, poilsio namus ar kaimo turizmo objektus, nori įsirengti pirtis dėl puikaus poilsio, teigiamų emocijų, sveikatingumo ir energijos. Gyvenant dideliu tempu ir kasdien patiriant daug stresų reikalingas visavertis poilsis ir atsipalaidavimas. Todėl turėti namuose pirtelę ir ja naudotis tampa įprastu ritualu.

Norint turėti gerą pirtį, reikia žinoti, kaip ją įrengti. Visuomenės sveikatos specialistai pataria įrengti pirtį vadovautis LR Sveikatos apsaugos ministro higienos norma HN 39:2005 „Pirtys: įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai".

Pirtys gali būti rengiamos atskirame pastate arba name, ūkiniame pastate. Maža tradicinė pirtis, kurios bendras plotas iki 30 m2 gali būti įrengta atskirame statinyje. Pirtyje turi būti sudaromos saugios sveikatai sąlygos. Fiziniai ar juridiniai asmenys teikiantys pirties paslaugas turi turėti leidimą-higienos pasą šiai veiklai.

Kokios turi būti patalpos?

Pirtyje turi būti persirengimo - poilsio, kaitinimosi, prausimosi ar dušinės, tualeto, prausimosi reikmenų, valymo inventoriaus laikymo patalpos. Minimalūs plotai vienam asmeniui turi būti:

  • persirengimo-poilsio -1,5 m2
  • prausimosi -2,0 m2
  • dušinė -1,0 m2
  • kaitinimosi -1,0 m2

Persirengimo patalpoje turi būti spintelės arba kabyklos drabužiams, suolai, kėdės. Prausimosi dubenys (vonelės)turėtų būti iš nerūdijančios medžiagos.

Persirengimo - poilsio, kaitinimosi patalpose turi būti pakabinti termometrai. Kaitinimosi patalpoje kaitinimo krosnis gali būti elektrinė arba kūrenama kietu, skystu ar dujiniu kuru. Krosnis turi būti atitverta karščiui atsparia užtvara. Kaitinimosi patalpoje turi būti naudojami saugūs patiesalai atsisėsti, dažniausiai medinės lentelės. Sienos, grindys, suolai pagaminti iš temperatūrai atsparių medžiagų (sakintų spygliuočių, lapuočių medienos, marmuro ir pan.). Durys turi atsidaryti į išorę. Jei grindys cementinės, tai ant jų turi būti paklotos medinės grotelės. Šalia persirengimo patalpos įrengiamas tualetas, plotas apie 1 m2. Dušinės, prausimosi patalpų sienos, grindys turi būti lygios, lengvai valomos, atsparios valikliams su dezinfektantams.

Vandens tiekimas ir nuotekų šalinimas

Pirtyje turi būti įrengtas geriamo vandens vandentiekis. Jei naudojamas atviro gamtinio vandens telkinio vanduo, jo kokybė turi atitikti vandens kokybei nustatytus reikalavimus ir vamzdynas turi būti nudažytas skirtinga nuo geriamojo vandens spalva ir nurodoma, kad vanduo netinkamas gerti.

Šildymas ir vėdinimas

Pirties patalpose turi būti natūrali, mechaninė ištraukiamoji ir tiekiamoji vėdinimo sistemos. Mažoje tradicinėje pirtyje gali būti tik natūrali vėdinimo sistema. Oro padavimo anga gali būti po kaitinimosi patalpos durimis, palei grindis ar virš krosnies. Oro šalinimo anga gali būti įrengiama 30 cm žemiau lubų arba po apatiniais suolais. Temperatūra poilsio-persirengimo patalpose 21-230 C, kaitinimosi sauso karšto oro 80-1000 C, garinėse- 50-80 0C. Pirtis turi atlikti savo tiesioginę funkciją net jei ir ilgai (metus ar ilgiau) ja nesinaudojama. Atsiradę patalpų ar inventoriaus defektai turi būti šalinami nedelsiant. Pagrindinis patalpų valymas turėtų būti atliekamas vieną kartą per mėnesį.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai