To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojas klausia...

Gydytojas klausia pacientą:
- Alkoholį vartojate?
- Tik per didžiuosius įvykius.
- O kokie tai įvykiai?
- Kai turiu ką išgerti!

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus gemalas pirmąsias 8 nėštumo savaites labai intensyviai vystosi, o 28-ąją vaisius sveria apie kilogramą.

Vaikščiok basas – grybeliu nesirgsi

Pėdų ar nagų grybelis, pasirodo, ne tokia jau ir lengva liga, bent jau finansiškai, nes jai gydyti gali tekti pakloti ne vieną šimtą litų. Grybelis pirmiausia užpuola baseinų, sporto, boulingo klubų lankytojus ir higienos nesilaikančius žmones. Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, vien sostinėje pernai užregistruoti 1889 grybelinių ligų atvejai.

Nenumokite ranka

Dažnai žmonės nekreipia dėmesio į kojų tarpupirščių lupimąsi ir trūkinėjimą, jie galvoja, kad kojos piršto nago sustorėjimas ir spalvos pasikeitimas atsirado dėl traumos. O negydoma liga gali progresuoti, sukelti komplikacijų arba užkrėsti aplinkinius.

Pėdų grybelis - užkrečiama, sparčiai plintanti liga, ja gali susirgti kiekvienas. Liga linkusi atsinaujinti. Pėdų grybelis yra lėtinis grybelių sukeltas pėdų, kojų tarpupirščių ir padų odos pažeidimas.

Tai nėra tik estetikos problema. Grybelis gali tapti ir kitų ligų pranašu - provokuoti alergiją, egzemą, astmą. Civilizacijos vystymasis keičia mūsų gyvenimą, o žmogaus kūnas nespėja prie visko taip greitai prisitaikyti. Šį faktą patvirtina padidėjęs alerginių bei grybelinių ligų skaičius.

Užsikrėsti šia liga galima bet kur, tačiau dažniausia užsikrečiama palankiose grybeliams daugintis sąlygose - ten kur yra drėgna ir šilta - baseinuose, pirtyse, sporto salėse, netgi paplūdimyje. Liga dažna ir išplitusi visame pasaulyje.

Vieni suserga, kiti - ne

Labiausiai rizikuoja susirgti tie žmonės, kurie naudojasi bendromis prausyklomis (poilsiavietėse, bendrabučiuose, gamyklose ir pan.).

Rizikuojate, jei turite antsvorio, susilpnėjo imunitetas. Jei dėvite avalynę, pagamintą iš sintetinių medžiagų, jei ilgai vartojote antibiotikus, hormoninius preparatus, sergate diabetu, turite kraujotakos sutrikimų, gausiai prakaituojate.

Tam tikrų profesijų atstovai, pavyzdžiui, kareiviai, sportininkai, grybelinėmis infekcijomis užsikrečia daug dažniau (serga maždaug 30-50 proc. šių profesijų atstovų). Dažnai serga vyresnio amžiaus žmonės.

Kai kas mano, kad grybelis - tik kosmetinė problema. Tačiau jis gali paskatinti kitas ligas, prie grybelio gali prisidėti ir stafilokokinė infekcija, kuri gali sulėtinti kojų opų gijimą.

Vyresni žmonės neretai mano, kad jiems nereikia gydytis šios ligos. Bet negydant atsiranda toks nagų skausmas, kad tampa sunku net vaikščioti. Dar prisideda ir sąnarių skausmas. Tokie žmonės netgi nagų nusikirpti patys negali, tenka kreiptis pagalbos į gydytojus.

Požymiai

  • Drėgna ir niežtinti tarpupirščių oda.
  • Atsiranda pūslelių, žaizdų, įtrūkimų.
  • Pado sausumas, pleiskanojimas.
  • Nagai netenka blizgesio, tampa dėmėti, vėliau sustorėja ir ima trupėti.

Kaip išvengti pėdų grybelio

  • Nusiplovus kojas, rūpestingai jas nusišluostyti.
  • Reguliariai ir taisyklingai kirpti nagus.
  • Nesinaudoti svetimais higienos reikmenimis, nesiauti svetimų šlepečių.
  • Nedėvėti sintetinių kojinių ir avalynės.

Gydymas

Kadaise populiariausias nagų grybelio gydymas buvo chirurgo replės. Dabar nagų grybelis gydomas geriamaisiais vaistais - tabletėmis ar kapsulėmis, neretai taikomas kombinuotasis gydymas. Jei matote bet kokių nagų pakitimų, kreipkitės į dermatologą, jis atliks reikiamus tyrimus ir paskirs tinkamą gydymą.

Specialisto komentaras

Docentė Irena Marčiukaitienė, VU Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro gydytoja konsultantė:

"Tai, kad dėl grybelio dabar netikrinama kaip anksčiau, nėra gerai. Žmonės nepaiso baseinuose esančių dezinfekavimo priemonių, jie netgi apeina specialius baseinėlius, nesinaudoja purškalais, beje, niekas to jiems ir nesiūlo. Grybeliu užsikrečia net patys baseinų darbuotojai. Po maudynių išbrinksta oda, todėl užkratas patenka daug greičiau.

Pėdas profilaktiškai reikia purkšti dezinfekuojamaisiais preparatais. Yra ir nuo grybelio apsaugančių tepalų, kuriais tepami tarpupirščiai.

Užsikrėsti galima ir darant pedikiūrą, jei naudojami nedezinfekuoti daugkartiniai instrumentai. Užsikrečiama ir namuose, jei visa šeima nagus karpo tomis pačiomis žirklutėmis, todėl bent vaikui jos turi būti atskiros arba prieš procedūras dezinfekuojamos.

Pėdų odos grybelį galima išsigydyti plataus veikimo tepalais, kremais, losjonais bei laikantis higienos reikalavimų. Reikia dezinfekuoti ne tik namuose laikomą avalynę, bet ir esančią kur nors sode, sodyboje, nepamiršti išvirinti kojinių, o kas sudėvėta - išmesti. Reikia dezinfekuoti ir prausimuisi naudojamas kempines. Jei tomis pačiomis naudojasi visi šeimos nariai, infekcija gali atsinaujinti.

Esant nagų grybeliui (ar kai infekcija labai išplitusi), reikia vartoti geriamuosius vaistus. Gydymo kursas nepigus - siekia 300 ir daugiau litų. Kai nagai yra labai pažeisti bei siekiant sutrumpinti gydymo kursą, tenka juos šalinti."

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai