To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Psichologas – žmogus, kuris dailiai...

Psichologas – žmogus, kuris dailiai merginai įėjus į kambarį, stebi visa kita.

  • Valgykite liesus pieno produktus. Juose daug netukinančių baltymų ir nėra sočiųjų riebalų, kurie tukina ir kenkia kraujagyslėms.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Keičiama soliariumų higienos norma

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos parengė Lietuvos higienos normos HN 71:2009 „Soliariumai. Sveikatos saugos reikalavimai" pakeitimo projektą. Jis parengtas atsižvelgiant į Soliariumų paslaugų teikėjų asociacijos pasiūlymus.

Higienos normos pakeitimų projekte siūloma nereglamentuoti reikalavimų, kurie nėra tiesiogiai susiję su visuomenės sveikatos sauga ir neturi tiesioginės įtakos soliariumo paslaugų vartotojų sveikatai. Pavyzdžiui, atsisakyta nuostatų dėl vėdinimo ir (ar) oro kondicionavimo sistemos projektavimo ir įrengimo, nes reikalavimus, kokios vėdinimo sistemos, priklausomai nuo pastate ar patalpose vykdomos veiklos, ir kaip jos turi būti įrengtos, reglamentuoja kitų institucijų kompetencijai priklausantys teisės aktai. Soliariumo patalpas projektuojantis, statantis ar įrengiantis asmuo privalės užtikrinti, kad būtų įrengtos tokios šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos, kurios užtikrintų higienos normoje nurodytus oro temperatūros, drėgmės, oro judėjimo greičio dydžius.

Taip pat higienos normos pakeitimo projekte siūloma nebereikalauti atlikti ultravioletinių spindulių spinduolių skleidžiamos veiksmingosios energinės apšvietos savikontrolinių matavimų. Ar apšvieta neviršija higienos normoje nurodyto dydžio, bus vertinama prieš išduodant leidimą-higienos pasą soliariumui ir vėliau visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu. Nebebus privaloma laukiantiems soliariumo lankytojams įrengti sėdimų vietų, drabužių kabyklų, kadangi šis reikalavimas neturi įtakos vartotojo sveikatai, įrengti dušo, ženklinti patalpų valymo inventoriaus. Taip pat papildyti ir patikslinti higienos normos punktai, kurie paslaugų teikėjams ar vartotojams galėjo pasirodyti neaiškūs.

Daugiausiai diskusijų sukėlusios soliariumų higienos nuostatos, kad soliariumuose degintis galima tik nuo 18 metų ir kad ultravioletinių spindulių spinduolių skleidžiama veiksmingoji energinė apšvieta neturi viršyti 0,3 W/m², nėra keičiamos.

Soliariumų higienos norma nustatyta tvarka buvo notifikuota Europos Komisijai. Nei iš pačios Europos Komisijos, nei iš kitų valstybių narių jokių pastabų nebuvo gauta.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai