To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, aš kas naktį sapnuoju vis tą patį...

- Daktare, aš kas naktį sapnuoju vis tą patį sapną: prieš mane durys su užrašu. Aš jas stumiu, stumiu, o jos neatsidaro. Ką tai galėtų reikšti?
- O kas ant tų durų parašyta?
- „Traukti"

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Iki 3 metų vaiko kėdutę pritvirtinus automobilio centre ant užpakalinės sėdynės,  rizika būti sužalotam autoįvykio metu sumažėja 43 proc.

Pirčių pavojai sveikatai

Šiemet Kėdainių rajone iš devynių, lankytojus priimančių pirčių ir saunų, turinčių leidimus - higienos pasus, patikrintos trys. Vienoje nustatyti pažeidimai.

Nesilaikant tam tikrų reikalavimų, pirtyse galima stipriai nukentėti - juk čia susiduriame su ugnimi, elektra, didele drėgme, aukšta temperatūra. Todėl teikiant pirties paslaugas reikia vadovautis higienos normos HN 39:2005 „Pirtys: įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai", kuri nustato pirčių įrengimo, patalpų ir inventoriaus priežiūros ir naudojimo reikalavimus.

Asmenys, teikiantys pirties paslaugas, turi turėti leidimą-higienos pasą šiai veiklai, kuris liudija, kad teikiamos paslaugos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus ir kad aplinka yra saugi žmonių sveikatai.

Pirties darbuotojai gali dirbti tik teisės aktų nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą (kartą per metus privalo pasitikrinti sveikatą dėl užkrečiamųjų ligų), įgiję žinių sveikatos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais bei turėti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus.

Pirties persirengimo ar poilsio patalpoje lankytojams matomoje vietoje turi būti pirmosios pagalbos rinkinys bei informacija kaip saugiai naudotis pirtimi.

Pirtyje prausimosi dubenys turi būti iš nerūdijančios medžiagos, skirtingai paženklinti kūnui ir kojoms plauti, taip pat skirtingai paženklinti prausimosi dubenys vaikams.

Persirengimo, poilsio, prausimosi, kaitinimosi patalpose turi būti palaikoma reikiama temperatūra, jose turi būti pakabinti termometrai.

Didžiausią pavojų sveikatai bei saugumui kelia pirtyse esančios neatitvertos karščiui atsparia užtvara kaitinimosi krosnys. Pirties mėgėjas gali paslysti, nukristi nuo šlapių gultų ant įkaitusios krosnies ar netyčia prie jos prisiglausti.
Kaitinimosi patalpoje turi būti naudojami saugūs patiesalai atsisėsti. Jei naudojamos medinės lentelės, šalia kaitinimosi patalpos turi būti atskiros švarių ir naudotų medinių lentelių sudėjimo vietos. Tokių lentelių turi būti ne mažiau kaip kaitinimosi patalpoje vietų.

Kaitinimosi patalpoje sienos, grindys, suolai, kėdės, gultai turi būti pagaminti iš tam skirtų saugių, temperatūrai atsparių medžiagų (sakintų spygliuočių, lapuočių medienos, marmuro ir pan.).

Kad nebūtų skaudžių nelaimingų atvejų kaitinimosi patalpos durys turi būti be automatinių įtaisų, lengvai atsidaryti į išorę.

Jei kaitinimosi patalpos grindys yra betoninės ar cementinės, ant jų turi būti paklotos medinės grotelės.

Dušinės, prausimosi patalpų, tualetų grindų dangos turi būti neslidžios.

Kad lankytojai neužsikrėstų grybelinėmis ligomis ar niežais, pirties baldai, įrenginiai, daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenys turi būti lengvai valomi, atsparūs naudojamiems valikliams. Daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenys po kiekvieno naudojimosi turi būti išplaunami, išvalomi valikliais su dezinfekantais. Draudžiama naudoti daugkartinio naudojimo prausimosi reikmenis su įskilusiais ar pažeistais paviršiais.

Kiekvienas asmuo turi naudoti atskirą vantą. Panaudotas vantas pakartotinai naudoti kitiems vartotojams draudžiama.
Pagrindinis patalpų valymas turi būti atliekamas vieną kartą per mėnesį, nuvalant valikliais, turinčiais dezinfekantų, langus, sienas, lubas. Patalpos išdžiovinamos, išvėdinamos.

Grybelinėmis ligomis ir niežais galima užsikrėsti ir per tiesioginį kontaktą su sergančiuoju, ir naudojant jo naudotus daiktus. Lankantis pirtyse rekomenduotina avėti specialų apavą.

Dar viena problema, su kuria galima susidurti pirtyje - alergija. Pirtyse ją sukelti gali ten naudojami eteriniai aliejai.
Pirties patalpose turi būti natūrali, mechaninė ištraukiamoji ir tiekiamoji vėdinimo sistemos. Mažoje tradicinėje pirtyje gali būti tik natūrali vėdinimo sistema.

Pirtyje, išskyrus mažąją tradicinę pirtį, turi būti įrengtas geriamojo vandens vandentiekis, tuomet karštas ir šaltas vanduo turi būti prausimosi, vonios patalpose, dušinėje, tualete.

Prieš lankantis pirtyje, jei jaučiate kokius nors sveikatos sutrikimo požymius, dėl pirties procedūrų tinkamumo pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Jei ligos išvengti nepavyko, reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją, nes anksčiau pradėtas gydymas bus efektyvesnis.
Fiziniai ar juridiniai asmenys, vartotojui suteikę nesaugią paslaugą, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai