To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Dantų gydytojas sako pacientui...

Dantų gydytojas sako pacientui:
- Kai tik aš pradėsiu jums gręžti dantį, prašom šaukti iš visų jėgų!
- Kodėl?
- Matote, iki futbolo rungtynių transliacijos liko pusė valandos, o koridoriuje laukia dar dešimt žmonių!

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Gydytojai bendradarbiauja su STT

Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) į savo išplėstinės tarybos posėdį pakvietė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovę Aidą Martinkėnienę. Ji pristatė tyrimų duomenis, atspindinčius korupcijos mastą visose šalies ūkio srityse, diskutavo su susirinkusiais apie korupcijos prielaidas sveikatos apsaugos sistemoje.

"Medicina lydi žmogų nuo gimimo, todėl visada yra tarsi po didinamuoju stiklu, ir nenuostabu, jog atsiduria greta tų sričių, kurios įvardijamos kaip korumpuočiausios, ir kurios taip pat yra arčiausiai žmogaus - švietimo ir policijos, - sako LGS prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. - Esame įsitikinę, kad kuo daugiau kalbėsime ir su kolegomis, ir viešai apie korupcijos apraiškas mūsų profesinėje srityje, tuo bus didesnė tikimybę suvaldyti šį reiškinį".

LGS tarybos posėdyje dalyvavusios STT atstovės teigimu, vieni iš būdų sumažinti gydytojų ir medicinos personalo norą dalyvauti korupciniuose santykiuose - sudaryti jiems sąlygas gauti išsilavinimą, kvalifikaciją, pasiruošimą ir atliekamą darbą atitinkantį atlyginimą, taip pat svarbu nuolat atlikti visų gydymo įstaigų gaunamų lėšų monitoringą, įtraukti visuomenę į gydytojų etikos priežiūrą Kaip korupcijos prielaidas A. Martinkėnienė įvardijo institucines priežastis, visuomenės pilietiškumo stoką, gydymo įstaigų vadovų atestacijos nebuvimą. "Tačiau dėkingo paciento gėlių puokštė gydytojui nėra kyšis", - teigė A. Martinkėnienė.

LGS tarybos susitikimu su STT atstove pradėtas nuolatinis bendradarbiavimas su šia institucija, siekiant dirbti prevenciškai su korupcija medicinos srityje. LGS su STT jau yra dirbusi bendrame projekte 2006 m. - kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Etinių farmacijos kompanijų asociacija, Vaistų gamintojų asociacija ir "Transparency International" Lietuvos skyriumi organizavo sociologinį tyrimą "Garbingesnis gydymas vaistais". Šiuo tyrimu buvo siekiama ištirti gydytojų ir farmacijos pramonės atstovų bendradarbiavimo skaidrumą. Unikaliame kompleksiniame tyrime, neturėjusiame analogo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse (panašus tyrimas buvo atliktas tik JAV), dalyvavo 402 skirtingų profesinių klasifikacijų medikai tiek iš valstybinių, tiek ir iš privačių gydymo įstaigų.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento nuomone, greta LGS misijos atstovauti gydytojų interesams, yra ne mažiau svarbi ir kita - kelti gydytojų prestižą visuomenėje. "Labai svarbu, kad gydytojų santykiai su pacientais būtų grindžiami pasitikėjimu ir būtų skaidrūs visais atžvilgiais, nes į mūsų profesijos atstovų rankas atiduodama tai, kas žmogui brangiausia - sveikata ir gyvybė", - įsitikinęs prof. L. Labanauskas. LGS vadovo teigimu, organizacija yra atvira visoms institucijoms, kurios gali prisidėti prie šio skaidrumo skatinimo.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai