To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vyksta konferencija. Pranešėjas...

Vyksta konferencija. Pranešėjas:
- Dvidešimtojo amžiaus žudikai įvykdydavo savo žiaurius nusikaltimus po gydymo psichiniais vaistais. Ar kas turi kokių pastabų?
- Kokių pastabų?! Nėra vaistų be pašalinių poveikių! - pasigirdo balsas iš auditorijos.

  • Suteikdami pagalbą sušalusiam žmogui, netrinkite jo odos, nes suaktyvės kraujotaka paviršiuje ir šaltas kraujas iš odos nukeliaus į vidaus organus.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

Medikai ruošiasi streikuoti

Šiandien Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) spaudos konferencijoje buvo atkreiptas dėmesys, jog artimiausiu metu Lietuvoje didės gyventojų išlaidos vaistams, o medicinos paslaugos bus vis sunkiau prieinamos. Nepatenkinti pokyčiais medikai ketina streikuoti.

LGS nuomone, atsakomybę už sprendimus, priimtus neatsižvelgiant nei į Lietuvos gyventojų poreikius, nei į kompetentingų specialistų pasiūlymus, privalo prisiimti politikai ir Sveikatos apsaugos sistemos valdininkai.

„Garsiai reklamuojama Sveikatos apsaugos sistemos reforma vykdoma nesilaikant teisės aktų ir dangstoma užsienio ekspertų išvadų ištraukomis, - sako LGS prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. - Todėl gydytojai atsisako prisiimti atsakomybę už taip vykdomos reformos pasekmes. Deja, jau priimtas Vyriausybės nutarimas „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos patvirtinimo", kuriuo reforma palaiminta."

LGS prezidento teigimu, SAM iš Pasaulio banko ekspertų išvadų išrinko tik tuos teiginius, kuriais galima pateisinti planuojamą reformą. Be realių ekonominių paskaičiavimų, be išplėstinio reformos poveikio vertinimo analizės ir pacientų srautų nustatymo, tik populistinėmis deklaracijomis paremta reforma neturėjo būti tvirtinama Vyriausybės. Reformai tobulinti siūlymus teikė visos suinteresuotos institucijos, tarp jų - Seimo nariai ir specialistai, tačiau į juos atsižvelgta nebuvo. „Pertvarkos organizatoriai negali priversti savivaldybių sujungti sveikatos priežiūros įstaigų, o ligoninių - uždaryti tam tikrus skyrius. Tai reiškia, kad jokio realaus teisinio mechanizmo reformos įgyvendinimui ministerija neturi", - pabrėžia LGS vadovas.

Gruodžio 18 d. LGS taryba išanalizavo Sveikatos apsaugos ministerijos ketinimus pradėti grupuoti panašaus terapinio poveikio ir saugumo vaistinius preparatus, kurie gali būti keičiami vieni kitais. Tokiu atveju vaisto kompensavimo lygis bus nustatomas pagal pigiausią konkrečios grupės vaistą, o tai reiškia, kad priemokos už daugelį kompensuojamų vaistų itin padidės. Šis valdininkų sprendimas apsunkins gydytojų darbą, nes jiems teks ne tik pacientų skundai dėl pabrangusių vaistų, bet ir papildomas darbas iš naujo parenkant gydymą negalintiems įpirkti vaistų.

„Mes suprantame ir pritariame pastangoms efektyviai naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, tačiau šis sprendimas ne tik užkraus ant pacientų pečių papildomą ekonominę naštą per sunkmetį, bet ir gali sukelti pavojų jų sveikatai ar net gyvybei. Be to, žinoma, kad vaistai yra labai skirtingi ir vienas svarbiausių gydytojams tenkančių uždavinių - parinkti tinkamiausią vaistą konkrečiam pacientui. SAM Vaistų prieinamumo gerinimo plano nuostatos, neleisiančios skirti konkretaus preparato, prieštarauja pačiam gydymo suvokimui ir paneigia mūsų, kaip šios srities profesionalų, reikalingumą," - piktinosi nauja tvarka prof. L. Labanauskas. Tik gydytojai ir patys pacientai yra atsakingi už gydymo rezultatą, o galimybės šią atsakomybę deleguoti vaistininkams - nėra. Kas prisiims atsakomybę už vaistų sukeltas nepageidaujamas pasekmes pacientams, lieka atviras klausimas iki pirmo teisinio ginčo.

Gruodžio 18 d. LGS Taryba priėmė sprendimą dar kartą kreiptis į Vyriausybę dėl sveikatos apsaugos reformos, vaistų prieinamumo plano ir farmacijos įstatymo nuostatų neefektyvumo. Valdininkai savo parengtomis reformomis teigia, kad valstybė sutaupys šimtus milijonų litų, tačiau nutyli, jog tuos milijonus teks sumokėti pacientams ir gydytojams. Tokiais metodais ir toliau yra deklaruojama, jog Lietuvoje sveikatos apsauga nemokama. Šios deklaracijos verčia gydytojus griebtis kraštutinių priemonių ir rengtis streikui.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai