To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gulint naktį vienas vidinis balsas kuždėjo...

Gulint naktį vienas vidinis balsas kuždėjo:
- Nieko baisaus, juk tu ne pirmas daktaras, kuris guli su savo paciente.
O antras kuždėjo:
- Juk tu veterinaras.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Apie 10 proc. suaugusių pacientų, sergančių refliukso liga, nurodė su plaučiais susijusius simptomus - dažniausiai ilgalaikį kosulį, ypač varginantį po nakties.

Pacientų saugai – ypatingas dėmesys

Lapkričio 25 d., Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko pasitarimas Lietuvos nacionalinės pacientų saugos platformos parengimo klausimais. Valstybės institucijų, aukštųjų mokyklų, gydytojų, slaugytojų, sveikatos priežiūros įstaigų vadovų ir pacientų asociacijų atstovai dėstė savo požiūrį į pacientų saugos perspektyvas bei prioritetines veiklos sritis mūsų šalyje, galimybę parengti nacionalinę pacientų saugos platformą.

Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorė Rima Vaitkienė akcentavo, kad Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos yra pavesta atstovauti Lietuvai tarptautiniame pacientų saugos projekte EUNetPaS. Jo pagrindinis tikslas - sukurti pacientų saugos bendradarbiavimo tinklą ES valstybėse narėse. „Visame pasaulyje ir Lietuvoje siekiama vienyti pajėgas, stiprinti pacientų saugumą, - teigė R. Vaitkienė. - Svarbu, kad šis darbas būtų tęstinis, kad žmonės įgytų daugiau žinių ir aktyviai dalyvautų pacientų saugos užtikrinimo veikloje".

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūrai veiklai tarnybos direktorius Juozas Galdikas informavo apie ES šalyse narėse pacientų saugai skiriamą itin didelį dėmesį. Kaip rodo kitose šalyse atlikti tyrimai, apie 10 proc. hospitalizuotų pacientų patiria žalą dėl pačios sveikatos priežiūros sistemos veiklos. Dėl nepageidaujamų įvykių sveikatos priežiūroje sveikatos priežiūros sektorius patiria didelius finansinius nuostolius. Kai kuriose valstybėse pacientų sauga yra įtraukta į nacionalines sveikatos priežiūros programas, veikia valstybinės institucijos, analizuojančios saugos incidentus ir kuriančios mokslu pagrįstas pacientų saugos sistemas, skirtas didinti pacientų saugą.

Europos Komisija pateikė dažniausiais nepageidaujamų įvykių grupes: vaistų vartojimo klaidos, diagnostikos netikslumai, bendravimo problemos, chirurginio gydymo klaidos, su medicinos prietaisų naudojimu susiję nepageidaujami įvykiai, hospitalinės infekcijos ir kt.

Pasitarimo dalyviai pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui tęsti bendradarbiavimą pacientų saugos klausimais.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai