To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydau nuo mėnesinių...

Gydau nuo mėnesinių. Garantija devyni mėnesiai.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nėščios moterys, kurios serga dantenų ligomis ir dėl šios priežasties kraujyje yra nustatomas padidėjęs C reaktyvaus baltymo kiekis, turi didesnę preeklampsijos riziką gimdymo metu.

Lietuvoje

Dėl valgomo maisto kokybės baiminasi 57 proc. lietuvių

Trys iš penkių šalies gyventojų abejoja įsigyjamų maisto produktų kokybe ir baiminasi apsinuodyti valgomu maistu - atskleidė Europos bendrovės „ERGO Insurance" užsakymu atliktas gyventojų saugumo indekso tyrimas Baltijos šalyse.

Gydytojai ir mokytojai darbe žeminami

Beveik 40 proc. ligoninėse dirbančių gydytojų ir 27 proc. bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų darbe žeminami. Žeminimas yra dažniausia psichologinio smurto apraiška gydytojų bei mokytojų darbe.

Dietologė rekomenduoja nepamiršti saiko

Pasak dietologės Galinos Apanel, per šventes reikia valgyti įvairų maistą, tačiau svarbiausia - saikingai. Žvėryno natūralios medicinos centro dietologė G. Apanel teigia, kad per šventes sveikiems žmonėms galima paragauti įvairiausių patiekalų, bet tik saikingai.

Achilo sausgyslė pradėta operuoti endoskopiniu būdu

Dažną profesionalų sportininką varginantis susirgimas - Achilo sausgyslės uždegimas - Kauno klinikose jau antri metai gydomas pažangiu būdu - taikoma endoskopinė operacija, kuri yra mažiau traumuojanti bei palankesnė pacientui už įprastinę.

Sustabdyta Druskininkų "Saulutė" maisto tvarkymo skyriaus veikla

Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2011 m. rugpjūčio 12 d. sustabdyta VšĮ Kretingos maistas VšĮ Vilniaus universiteto vaikų ligoninės filialo Druskininkų „Saulutė" maisto tvarkymo skyriaus veikla (Vytauto g. 2, Druskininkai).

Didžiojoje Lietuvos dalyje bus atšauktas draudimas prekiauti gyvomis kiaulėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) informuoja, kad po 2011 m. liepos 8 d. nustatyto klasikinio kiaulių maro (toliau - KKM) Kauno apskrityje, Jonavos rajone, Pauliukų žemės ūkio bendrovės kiaulių fermoje, naujų KKM protrūkių nenustatyta.

Europos krepšinio čempionatui ruošiasi ir maisto kontrolės institucijos

Europos vyrų krepšinio čempionato metu į Lietuvą laukiama atvykstant ne tik žaidėjų, bet ir tūkstančių krepšinio sirgalių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) rūpinasi, kad šventės netemdytų nemalonumai, susiję su prastomis viešojo maitinimo paslaugomis ar net ūmiais žarnyno susirgimais.

Vasarą – daugiau suirzusių gyvūnų įkandimų

Vasarą registruojama kaip niekada daug asmenų, kuriuos apkandžioja gyvūnai, ypatingai šunys ir katės. Vien pastaraisiais mėnesiais užfiksuoti 299 įkandimai - šiek tiek daugiau ne pernai tuo pačiu metu.

Dėl vaistinio preparato Pandemrix

Jaunesniems nei 20 metų amžiaus pacientams Pandemrix galima vartoti tik tuo atveju, jeigu nėra sezoninės trivalentės vakcinos nuo gripo.

Kuo dažniausiai skundžiasi vartotojai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) 2011 metų I pusmetį užregistravo ir ištyrė 1313 vartotojų skundų, iš jų 436 (33 proc.) pasitvirtino. VMVT, gindama vartotojų interesus, kaip numatyta Vartotojų teisių gynimo įstatyme, nagrinėja visus gautus vartotojų skudus. Tačiau ne visi iš jų nepasitvirtina.

Dėl grubių pažeidimų sustabdyta pieno supirkimo ir perdirbimo imonė ŽŪB "Šaltekšnis"

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikę neplaninį patikrinimą pieno supirkimo ir perdirbimo įmonėje ŽŪB „Šaltekšnis" (Sūsninkų k., Kalvarijos sav., (veterinarinio patvirtinimo Nr. LT 51-01 P EB), sustabdė įmonės veiklą.

Greitosios medicinos pagalbos laukia pertvarka

Pastaraisiais metais šalies greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai neretai sulaukia priekaištų dėl savo darbo. Gyventojai skundžiasi, kad GMP specialistai laiku neatvyksta į iškvietimus, nesuteikia reikiamos pagalbos, piktinamasi, kad iškvietimo metu GMP stotyse nėra nei vieno laisvo automobilio arba pacientai nuvežami ne į tą gydymo įstaigą.

Dėl vaistinio preparato Champix

Europos vaistų agentūra patvirtino vaistinio preparato Champix teigiamą naudos ir rizikos santykį.

Europos vaistų agentūra, įvertinusi neseniai atliktų tyrimų metaanalizės išvadas dėl nepageidaujamo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai, patvirtino vaistinio preparato Champix, kurio sudėtyje yra vareniklino, teigiamą naudos ir rizikos santykį.

Vaistų reklamuotojai gydytojų kabinetuose jų darbo laiku, skirtu pacientams priimti, lankytis negalės

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, siekdamas įgyvendinti 2011 m. birželio 16 d. Farmacijos įstatymo 51 straipsnio 4 dalies papildymo ir pakeitimo įstatymo nuostatas, įsakymu patvirtino Vaistinių preparatų reklamos taisyklių pakeitimus, kuriais yra keičiama vaistų reklamuotojų vizitų į asmens sveikatos priežiūros įstaigas organizavimo tvarka.

Nuo lapkričio – nauja higienos norma asmens sveikatos priežiūros įstaigoms

Š. m. liepos 29 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normą HN 47:2011 „Asmens sveikatos priežiūros įstaigos: bendrieji sveikatos saugos reikalavimai". Ji įsigalios nuo š. m. lapkričio 1 d.

Studijos – Lietuvoje, karjera – užsienyje?

Nusivylę Vyriausybės požiūriu į rezidentūros studijų finansavimą, būsimieji ir jaunieji medikai žada kelti sparnus į užsienį.

Milijardai už vaistus – mūsų sveikatai ir farmacininkų pelnui

Vaistų gamintojai savo pelną skaičiuoja mums sunkiai suvokiamais daugiaženkliais skaičiais. Šiuos skaičius didina ir Lietuvoje vykdoma vaistų kompensavimo politika.

Odontologai dirbs pagal naują higienos normą

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) informuoja, kad liepos 22 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normą HN 74:2011 „Odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos: bendrieji įrengimo reikalavimai". Ji įsigalios š. m. lapkričio 1 d.

”Nestlé P’TIT POT RECETTE BANANA“ bananų tyrelės kūdikiams Lietuvoje nebuvo išplatintos

Lietuvos vartotojai kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau - VMVT), prašydami pakomentuoti ar Lietuvoje parduodamas kūdikių maistas saugus. Neramumą tėvams sukėlė socialiniame tinkle www.facebook.com paskelbta informacija, kad Nestlé Prancūzija savanoriškai išėmė iš prekybos vieną partiją "Nestlé P'TIT POT RECETTE BANANA" bananų tyreles kūdikiams, parduodamas stikliniuose indeliuose.

Nauja informacija apie elektromagnetinę spinduliuotę

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, atsižvelgdama į tai, kad visuomenė ir toliau labai domisi elektromagnetinės spinduliuotės daromu poveikiu sveikatai, savo interneto svetainės skiltyje „Naudinga informacija" atnaujino informaciją apie elektromagnetinę spinduliuotę.

Sustabdyta UAB "Villon" restorano veikla

Atlikus neplaninį patikrinimą UAB „Villon" restorane (Vilniaus rajonas, Avižienių seniūnija, Ežeraičio km.) nustatyta, kad restorano virtuvėje tvarkant maistą neišvengiama kryžminės taršos

Rusijos Federacijos Vartotojų apsaugos ir gerovės Federalinė tarnyba atšaukia augalinės produkcijos importo apribojimus iš ES

Rusijos Federacijos Vartotojų apsaugos ir gerovės Federalinė tarnyba, vadovaudamasi oficialiais Europos ligų kontrolės centro bei Europos Sąjungos (ES) šalių sveikatos apsaugos ministerijų duomenimis, informavo, kad nuo šių metų liepos 27 d. ES nebuvo užregistruota daugiau E. coli 0104:H4 protrūkių.

Teisė žinoti apie poveikį aplinkai ir visuomenės sveikatai

Modernėjanti visuomenė tuo pačiu tampa ir vis labiau informuota visuomene. Galimybės bet kuriam asmeniui pasijungti prie interneto, skaityti spaudą, padeda gauti reikalingą informaciją.

Rekordinis erkių antplūdis

Nors erkinio encefalito galima išvengti pasiskiepijus, vien per liepos mėnesį susirgusiųjų erkių platinamomis ligomis gerokai daugiau nei per visą pusmetį.

Santariškių chirurgai – iki šiol pasaulyje nedarytos operacijos pradininkai

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų pilvo chirurgai atliko pirmąją pasaulyje ir kol kas vienintelę operaciją. Praėjusią savaitę specialiu transanalinės endoskopinės mikrochirurgijos (TEM) būdu 19 metų vaikinui iš tiesiosios žarnos buvo pašalintas „skrandis" (mediciniškai - heterotopinė skrandžio gleivinė (HSG)).

Didžiuosiuose maisto prekybos centruose pažeidimų mažėja

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo kontrolę prekybos įmonėse. Maisto prekybos įmonės savo veikloje privalo vadovautis savikontrolės sistema, todėl pačios kontroliuoja ir atsako už parduodamų ir vietoje gaminamų maisto produktų saugą ir kokybę.

Pagrindinės mirčių priežastys nesikeičia

Kraujotakos sistemos ligos pernai Lietuvoje išliko pagrindine mirčių priežastimi - jos nusinešė per 20 tūkst. gyvybių, skelbia Higienos institutas.

Globalus fondas nori remti Lietuvos NVO, dirbančias ŽIV srityje

Pirmą kartą Globalus fondas kovai su AIDS, tuberkulioze ir maliarija (toliau - Globalus fondas) įtraukė Lietuvą į sąrašą šalių, galinčių kreiptis finansinės paramos dėl ŽIV ir tuberkuliozės. Paraišką Lietuva turi pateikti iki šių metų gruodžio 15 d. Iš Rytų Europos bloko Lietuva, Rumunija ir Bulgarija gali pretenduoti į 5 milijonų paramą dviem metams. Nurodyta sąlyga - paramą gali gauti tik nevyriausybinės organizacijos (NVO), dirbančios ŽIV srityje.

Kraujo tyrimams padrąsins Zuikis čempionas

Artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas padiktavo temą medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica" sukurtai spalvinimo knygelei „Zuikis - sveikas čempionas". Tai jau trečiasis nuotaikingas leidinukas pagal laboratorijos sumanytą edukacinę programą, kurios tikslas supažindinti vaikus su medicininiais tyrimais, jų svarba ir išmokyti įveikti procedūrų baimę.

Nesaugūs lytiniai santykiai – dažna priežastis atlikti testą dėl ŽIV

Lietuvoje anksti nustačius ŽIV virusą, žmogui suteikiama reikiama pagalba - gydytojo priežiūra, gydymas medikamentais, konsultacijos dėl tolimesnio gyvenimo būdo. ŽIV iš mirtinų ligų persikėlė į lėtinių ligų kategoriją. „Vasarą turime daugiau laiko pasirūpinti savo sveikata. Siūlome visiems atlikti nemokamą, vos minutę trunkantį testą dėl ŽIV", - sako gydytoja Rūta Jarašūnienė.
Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai