To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi...

Vaistinėje pirkėjas teiraujasi:
- Ar turite vaistų nuo hemorojaus?
- Turime, prašau susimokėti kasoje, - sako vaistininkė.
- Gerai, o kol mokėsiu, jūs supakuokite vaistukus kaip galima gražiau. Juk dovana vis dėlto...

  • 80-iai proc. vyrų impotencijos atsiradimas paaiškinamas fiziologinėmis priežastimis ir signalizuoja apie rimtesnes ligas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Kai skauda gerklę, reikia gerti ne karštus, o šiltus gėrimus, nes karšti tik didina uždegimą. Rūgščios sultys ir citrusiniai vaisiai sergant tonzilitu ar laringitu netinkami, nes ...

Studijos – Lietuvoje, karjera – užsienyje?

Nusivylę Vyriausybės požiūriu į rezidentūros studijų finansavimą, būsimieji ir jaunieji medikai žada kelti sparnus į užsienį.

Svarsto galimybes

Neurologas, akušeris-ginekologas, okulistas ar bendrosios praktikos gydytojas - užvėręs vidurinės mokyklos duris, apie nelengvą, tačiau skalsią mediko duoną svajoja dažnas jaunuolis.

"Perspektyvos, geras atlyginimas", - paklaustas, kodėl geidžiamiausių profesijų sąrašo viršuje ryškiomis raidėmis įraityta "chirurgas", o ne "ekonomistas", su šypsena atsakė vienos Kauno gimnazijos abiturientas Deivydas.

Žinia apie Vyriausybės sprendimą net 30 proc. sumažinti rezidentūros studijų finansavimą, jį, kaip ir daugelį kitų jaunuolių privertė susimąstyti dėl savo pasirinkimo. "Kas žino, ar po šešerių metų studijų Lietuvoje, neteks susimokėti už rezidentūrą. Tokie netikėti valdžios sprendimai verčia gerai pagalvoti - likti čia ar mokslus krimsti užsienyje", - mintis dėstė septyniolikametis.

Kaunietis jau apskaičiavo, kad medicinos studijos svetur, tarkim, Didžiojoje Britanijoje jam kainuotų kur kas pigiau nei Lietuvoje. "Turiu metus, gal per juos kas pasikeis. Jei reikėtų rinktis šiandien, negalvočiau. Ką noriu tuo pasakyti? Baigęs mokslus ten, atgal į Lietuvą tikrai negrįžčiau", - apmaudo dėl nevykusios sistemos neslėpė Deivydas.

Valstybės skolininkai

Birželį atsiėmusi diplomą Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), 25-erių kaunietė Ernesta prieš kelias dienas pradėjo darbą Kauno medicinos universitetinėse klinikose (KMUK).

"Rūpinsiuosi mažaisiais pacientais", - žvelgdama į melsvą chalatą su užrašu "gydytoja rezidentė", šyptelėjo simpatiška rusvaplaukė.

Nors jai už tolimesnes studijas mokėti nereikės, išgirdusi, kad Vyriausybei pristigo "" rezidentų""", mergina buvo šokiruota. "Apie rezidentų skaičių Vyriausybė turėjo galvoti dar prieš stojimus, o ne tada, kai šie į rankas gauna diplomus. Jei nėra pakankamai pinigų, o mūsų valdžios vyrai mano, kad yra per daug medikų, gal vertėtų priimti mažiau pirmakursių? - svarstė kaunietė. - Žinoma, dėl mokslų galima pasiimti paskolą, tačiau iš ko ją atiduoti ir kaip toliau gyventi, kaip kurti šeimas? Būnant amžinu valstybės skolininku?"

Kviečia į Vokietiją

Galimybę studijas tęsti ne Lietuvoje, pasak Ernestos, jau anksčiau svarstė nemažai rezidentų. Po to, kai kilo problemų dėl rezidentų išlaikymo"", šis skaičius, merginos manymu, dar labiau išaugs.

Universitetuose apstu skelbimų, kviečiančių studijas baigiančius medikus dalyvauti įvairiuose seminaruose Vokietijoje, Danijoje - žadami nemokami skrydžiai į darbo pokalbį, apgyvendinimas ir net užsienio kalbų kursai.

"Parengti mediką valstybei kainuoja apie 100 tūkst. litų. Būtent tokį nuostolį ji patiria su lyg kiekvienu šalį paliekančiu rezidentu. Daugiau tokių "pokštų", ir mes neteksime pačių gabiausiųjų. Toli nereikia eiti", - pavyzdžiais kalbėjo Ernesta.

Prieš dvejus metus atsiėmusi vidaus ligų gydytojos diplomą LSMU, šiuo metu jos bičiulė darbuojasi Vokietijoje. Sėkmės atveju iš čia ji žada vykti į Šveicariją. "Kiek žinau, pradėjusi dirbti Vokietijoje, ji gaudavo 2,8 tūkst. eurų atlyginimą. Po metų į šį suma viršijo 3 tūkstancius. Beje, kiek žinau, kyšių ten iš paciento nesulauksi, o taip daug ramiau dirbti. Reikia daugiau argumentų?" - įsitikinusi rezidentė.

Nerija Putinaitė

Švietimo ir mokslo viceministrė

Derybos su universitetais dėl rezidentūros studijų buvo sėkmingos. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) garantavo, kad už valstybės finansuojamoms vietoms skirtas lėšas priims visus planuoto priėmimo į rezidentūrą stojamuosius egzaminus sėkmingai išlaikiusiuosius studentus.

Vilniaus universitetas (VU) informavo, kad yra pasirengęs svarstyti rezidentūros studijų kainas universitete, kai, pasibaigus akademinio personalo atostogoms, Senato komisijos nariai susirinks į naują Senato komisijos posėdį. VU taip pat nurodė, kad yra pasirašęs sutartis su rezidentūros stojamuosius egzaminus sėkmingai išlaikiusiais rezidentūros studijų studentais. Sprendžiant iš VU pateiktos informacijos, rezidentūros studentams pirmakursiams nėra jokių kliūčių pradėti rezidentūros studijas.

Ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą su pakoreguotais studentų skaičiais pagal LSMU deklaraciją. Švietimo ir mokslo ministerija ketina peržiūrėti rezidentūros studijų procesą, taip pat ir studijoms tenkančių lėšų panaudojimą. Aiškinsimės, ar rezidentūros procesui skiriamos lėšos maksimaliai efektyviai panaudojamos tam, kad būtų užtikrinta kuo geriausia rezidentų rengimo kokybė. Jei nustatysime būtinybę, priimsime reikalingus sprendimus kitiems studijų metams.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai